verze pro tisk

Dovolenou na čistém vzduchu nabízejí Jeseníky

13. červenec 2011 Dovolenou na čistém vzduchu nabízejí Jeseníky

Naše druhé největší pohoří láká k letní dovolené každoročně mnoho milovníků hor a horské přírody. Jeseníky jsou zkrátka velmi oblíbené. Není divu. Skrývá se v nich mnoho krásných míst, měst, památek, rozhleden, ale i sportovních a wellness center. V Jeseníkách můžete strávit aktivní i odpočinkovou dovolenou. Ideálním místem pro kombinaci relaxace a turistiky je město Jeseník se svými proslulými lázněmi.

Relaxace v lázních

Prieznitzovy Lázně Jeseník jsou vyhlášené po celém světě. Unikátní metoda léčby chladnou vodou sem ročně přivede tisíce klientů. Léčivé je už samo prostředí, ve kterém se lázně nacházejí. Je dokázáno, že zdejší vzduch patří k nejčistším v Evropě. V Lázních Jeseník se zaměřují na léčbu kožních chorob, pohybového aparátu, nemocí cévní soustavy nebo dýchacích onemocnění. Klienti i rekreanti mohou využít zdarma balneopark v lázeńském parku. Tam si sami můžete na vlastní kůži vyzkoušet některé Prieznitzovy metody.

Ubytování v okolí Jeseníku

Město Jeseník nabízí mnoho penzionů a hotelů. Výborné ubytování poskytuje Penzion K+K, nebo dražší, Apartmán Panorama Jeseník. Využít můžete samozřejmě i lázeňských domů - Bezruče, Volkera, či hlavní dominany Prieznitzova domu.

Preferujete raději ubytování v srdci přírody, mimo město? Využijte obce Horní Lipová. Ta leží 7 kilometrů od Jeseníku a co se týče ubytování, osobně mohu doporučit nově otevřený penzion U Tří veverek. Leží v klidném místě, má velmi milé majitele a ceny jsou více než příznivé. Za apartmán pro dvě osoby(vybaven kompletní kuchyní, ložnicí a sociálním zařízením) jsme platili 500 korun na noc. Součástí penzionu je veliká společenská místnost s krbem, sauna, ohniště s grilem nebo bazén. Navíc penzion funguje teprve první sezónu, tudíž je v něm všechno nové.

Turistické zajímavosti

Jak Horní Lipová, tak Lázně Jeseník jsou výchozí místa na mnoho turistických lákadel. Z Lázní Jeseník můžete vyrazit například na vyhlídku Čertovy kameny. Cesta je sedmikilometrová a dovede vás ke skalám, na kterých je uměle vytvořená a zabezpečená vyhlídka do kraje.

Necelých 10 kilometrů od Lázní je vzdálená rozhledna Zlatý Chlum. Leží v nadmořské výšce necelých 1000 metrů. Převýšení je během cesty značné, takže raději vyražte ráno, za chladnějšího počasí. Z rozhledny je výhled na celý hřeben Hrubého Jeseníku.

Největší zajímavostí, kterou se můžou pyšnit pouze Jeseníky, je Lesní bar. Najdete ho 2,5 kilometru od Horní Lipové. Vede k němu lesní cesta, a pěkně do kopce. Na jeho konci čeká soustava barů, kde se nápoje chladí v ledovém potoce. Samoobslužný systém funguje tak, že si odeberete to, na co máte chuť a peníze vhodíte do připravené kasičky. Nikdo to tam nehlídá, majitel spoléhá na poctivost turistů.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Ubytování v soukromí Jeseníky s možností wellness

Ubytování v soukromí Jeseníky s možností wellness

Různorodá oblast na východě České republiky – to je horská oblast Jeseníky. V zimě sem můžete vyrazit na lyže, v létě potom Jeseníky nabízejí možnost výletů do horských městeček a za čistou přírodou. Ubytování Jeseníky nabízí hotel Vidly, stavení jako z pohádky ležící na severním úpatí hory Praděd.

Maledivy nabízejí vždy krásné počasí

Maledivy nabízejí vždy krásné počasí

Dovolená je částí roku, na kterou se všichni, nejsme-li workoholici, velmi těšíme. Dovolená by měla být odměnou za neustálý stres a energii vydanou v práci, a proto by měla stát za to. Někdo dává přednost lyžování na horských svazích, pokud však raději vystavujete své tělo slunečním paprskům, je zem…


Luxusní nejen počasí nabízejí Spojené arabské emiráty

Luxusní nejen počasí nabízejí Spojené arabské emiráty

Různí lidé očekávají od dovolené různé věci. Jestliže jste fanouškem orientu a exotiky, vemte v úvahu zemi ležící na Arabském poloostrově, Spojené arabské emiráty. Země o rozloze České republiky je skutečnou perlou a velmi oblíbenou turistickou destinací. Ačkoli 90% země je pokryta pouští Rub al-Kha…

Herlíkovice-Bubákov nabízejí levné ubytování

Herlíkovice-Bubákov nabízejí levné ubytování

Když se řekne levné ubytování, tak člověk zjistí, že toto sousloví je možné s Krkonošemi jako takovými spojovat jen velmi těžko. Tato situace je ovšem často zapříčiněna zejména tím, že lidé většinou zavítají do nějakých větších středisek, která jsou z pohledu ceny opravdu poměrně na výši.