verze pro tisk

Ideální dovolená na Šumavě - Železnorudsko

21. březen 2011 Ideální dovolená na Šumavě - Železnorudsko

Zima nás konečně definitivně opustila, a venku se všechno začíná zelenat. Teploty stoupají a to je ten pravý čas k tomu, vyrazit do přírody. Ať už jen na prodloužený víkend, nebo na vícedenní dovolenou, u nás je velmi oblíbeným místem Šumava. Oblast jako stvořená pro lehkou i těžší turistiku, pro milovníky cyklistických kol, i rodiny s dětmi. Pojďme se podívat na Železnorudsko, doporučíme vám ubytování i tipy na túry okolní krajinou.

Železná Ruda a okolí

Oblast nazvaná podle města Železná Ruda, nacházející se v nadmořské výšce 750 metrů nad mořem, patří k nejvyhledávanějším nejen u nás, ale i u německých sousedů. V okolí se nachází mnoho turistických cílů jako je Velký Javor, ledovcová jezera, rozhledna Pancíř, vrchol Ostrý a další. Autem nebo na kole (půjčoven je dostatek) můžete navštívit i vzdálenější místa Šumavy – jezero Laka, Prášily, Modravu a další. Za návštěvu stojí i Bavorská Ruda.

Jen dva kilometry je vzdálené sportovní centrum Špičák s lanovkou, bikeparkem a dalšími lákadly. V Železné Rudě je turistické infocentrum, kde vám poradí, kam se jít podívat, kdy jezdí lanovky i kde si můžete dát výbornou večeři.

Kde se ubytovat

Pojedete-li do okolí Železné Rudy, máte k dispozici mnoho možností, kde se ubytovat. Od těch nejskromnějších a cenově nejvýhodnějších, po luxusní hotely. Osobně mohu doporučit rekonstruovaný Penzion Alfa, nacházející se přímo v Železné Rudě, jen několik metrů nad železniční zastávkou. Milý personál, nekuřácké prostředí a ceny za dvojlůžkový pokoj od 500 korun jsou více než příjemné. Další kvalitní a cenově dostupné ubytování nabízí soukromé apartmány – například Ubytování u Ády, nebo apartmány Fischer, obojí v Železné Rudě.

Máte rádi i o dovolené luxusnější ubytování? Pak můžete vyzkoušet Wellness hotel Horizont, Hotel Ostrý, Hotel Engadin, všechny v Železné Rudě. Jede vás na společnou dovolenou víc, a chcete mít ubytování jen pro sebe? Pronajměte si celou chatu, ale s dostatečným předstihem. Ideální místo je například Chata Viola.

Národní park Šumava - výlet okolo jezer

Národní park Šumava nabízí nádherné přírodní scenérie. V okolí Železné Rudy se nachází dvě nejznámější a dobře přístupná jezera – Černé a Čertovo. Obě můžete navštívit v jeden den. Pěších tras k nim vede několik. Krásná, ale i náročnější začíná na Špičáku, po žluté značce(3,5km) k Čertovu jezeru, pak po červené přes hřeben k Černému jezeru.Trasa měří dohromady 8,5kilometru. Užijete si pravý horský terén, příkrá stoupání i klesání, cestu mezi kořeny a klestím, ale odměnou vám budou krásné výhledy a téměř černá barva ledovcových jezer.

Rozhledna na Pancíři

Z vrcholu hory Pancíř, vysoké 1214 metrů, se vám otevře nádherný pohled na krajinu Čech i Bavorska. Pokocháte se pohledem na nejvyšší horu Velký Javor, a při dobré viditelnosti můžete spatřit i Alpy. Na Pancíř jezdí pravidelně sedačková lanovka, která vám přepraví i kola. Pokud se chcete vydat nahoru pěšky, turistických tras je opět mnoho. Ze Špičáku jsou to po červené pouhé tři kilometry.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

anonym

pondělí, 6. únor 2012
12:34

Recenze penzionu Alfa v Železné Rudě - negativní (leden 2012):

+ Hezky zrekonstruované, čisto, teplo, milý personál. Dobrá poloha u sjezdovky a blízko do centra.

- "Šetřit na hostech, jak se dá." Konkrétně:
- V malé místnosti 4 postele, i ve třech nám tam bylo hodně těsno (jak ve stanu v kempu). Tvrdé proleželé matrace, tenký polštář (ráno jsme se budili bolaví). Nedostanete ručníky, mýdlo. Nekvalitní toaletní papír. Společné sociálky - koupelna a záchod v jedné místnosti, kde se má vystřídat až 8 lidí.
- Jídlo: Snídaně přímo směšná: např. 6 koleček nějakého levného salámu nebo jeden plátek tvrdého sýra, balená levná sušenka, 1 hrnek čaje nebo kávy a balené malé věci - marmeláda, máslo, kostička taveného sýra. Němci si nosili navíc k tomu vlastní jídlo a kamarádi personálu dostávali navíc třaba míchaná vajíčka (člověk si připadal podřadně). Žádná zelenina, jogurt, bábovka, džus apod. Večeře: polévka v tak mělkém talíři, že vypadá jako plytký, hlavní jídlo vypadá jako dětská porce, žádné ovoce, zelenina, zákusek apod.

Další neobvyklé věci: platba za dítě do 2 let bez nároku na služby (100 Kč den). Poplatky za používání společné kuchyňky a kuchyňky v apartmánu.

Závěr: Možná, když si to přečtete, tak Vám přijde, že to zas tak hrozné není. Rozumem souhlasím, ale na dovolené jde o pocity a ten u nás byl - už abychom byli pryč, těšili jsme se domů místo toho, abychom byli rádi na dovolené.


posted by: anonym (anonym(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Čtěte také...

Alanya - ideální místo pro rodinnou dovolenou

Alanya - ideální místo pro rodinnou dovolenou

Příjemná dovolená strávená v klidu na překrásných plážích Turecka? To je dovolená v Turecku v letovisku Alanya na Turecké riviéře rozkládajícím se nedaleko rušné Antalye a na rozdíl od tohoto letoviska nabízí svým návštěvníkům příjemnou, intimní atmosféru, pláže, které nejsou přeplněny davy turistů …

Ideální místo pro dovolenou v Čechách? Vranovská přehrada

Ideální místo pro dovolenou v Čechách? Vranovská přehrada

Dalším velmi oblíbeným místem České republiky, kde můžete strávit velmi příjemnou a levnou dovolenou, je Vranovská přehrada. Přehrada se nachází nedaleko Znojma, a je vyhledávaným turistickým centrem nejen pro nás, ale také pro zahraniční turisty. Je to místo vhodné pro každého, na své si přijdou sp…


Levná dovolená s dětmi

Levná dovolená s dětmi

Příjemná dovolená s dětmi v Čechách, kde to rozhodně nebudete mít daleko a budete se cítit naprosto spokojeně – to je Apart Hotel na Šumavě v Kašperských horách.

Levná dovolená s dětmi

Levná dovolená s dětmi

Hledáte příjemné místo pro dovolenou s dětmi? Takové místo, kde se setkáte s dokonalými službami, zároveň však nebude chybět dotek čisté přírody? Neváhejte a navštivte Aparthotel Šumava v Kašperských horách, kde na vás momentálně navíc čeká dovolená se slevou.