verze pro tisk

Kvalitní turistika si vyžaduje kvalitní obuv

2. listopad 2010 Kvalitní turistika si vyžaduje kvalitní obuv

Lokalit vhodných k různým trekovým túrám je v České republice obrovské množství. Základem pro absolvování jakékoli z nich je pochopitelně kvalitní vybavení. Je sice celkem jasné, že takové sněžnice u nás budete potřebovat pouze jen na otevřených horských loukách, kterých z pohledu množství není až tolik, nicméně kvalitní boty jsou určitě potřeba prakticky všude. Dokonce je možné trekové boty nosit prakticky neustále jako běžnou obuv.

Orientace v kvalitní obuvi

Podle čeho se tedy orientovat v obrovském množství modelů a značek trekové obuvi? V první řadě je třeba se orientovat na kvalitu podrážky. Ta může být rozhodně různá. Standardní levnější treková obuv nedisponuje prakticky žádnou speciální vrstvou, která by byla integrována do samotné podrážky. U dražších bot bývá podrážka opatřena různými vrstvami, které mají za úkol zejména tlumení vibrací při chůzi. Takto označené boty jsou z pohledu pohodlnosti chůze ideální záležitostí.

Kvalitní podrážky se pochopitelně kromě příjemné chůze také projeví po určité době, po kterou jsou boty používány. I po dlouhodobějším používání zůstanou tyto podrážky celistvé bez jakýchkoli prasklin. U nekvalitních bot tomu může být zcela jinak.

Stejně jako termoprádlo mají některé boty také funkční vrstvy z pohledu tepelné izolace končetin. Kvalitní treková obuv chrání nohu nejen před chladem, ale také před vodou. je to právě voděodolnost, která by měla být základem takovýchto bot.

Kvalitní obuv něco stojí

Jinak je také třeba upozornit na to, aby si člověk vybral opravdu jeho velikost, jelikož i při drobných nesrovnalostech ve velikosti boty může docházet ke vzniku bolavých a nepříjemných puchýřů. Jako poslední je nutném jmenovat cenu bot. Za kvalitní značky, mezi které patří třeba Coleman, Raichle a další si člověk stoprocentně připlatí. Investice to ale rozhodně nebude zbytečná, ba naopak.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kvalitní ubytování v Hluboké nad Vltavou

Kvalitní ubytování v Hluboké nad Vltavou

Kamkoliv se vydáte, máte možnost si vybrat z velkého množství typů ubytování, každému vyhovuje něco jiného. Hluboká nad Vltavou je turisticky rušné město, ve kterém se můžete bez obav ubytovat dle svých požadavků a přání.

Kvalitní elektrokola vám zpříjemní cyklovýlety

Kvalitní elektrokola vám zpříjemní cyklovýlety

Jako milovníkům cyklistiky vám právě začíná hlavní sezona. Abyste si plně vychutnali vyjížďky do přírody a nemuseli se tolik namáhat, je užitečné nechat si na vaše kolo přidělat podpůrný motůrek.


Doplňková turistická výbava, která vám zpříjemní treking

Doplňková turistická výbava, která vám zpříjemní treking

Letní počasí přímo vybízí k procházkám po lesích i k náročnějším túrám po horách. Před tím, než se ale vydáte na cesty, je dobré si pořídit kvalitní turistikou výbavu. Túru zpříjemní i některé praktické doplňky.

Udělejte si radost

Hodně z nás přemýšlí, čím by mohla obdarovat své blízké, ale zapomínáme na to, že bychom měli udělat radost také sobě. Zaměřte se tedy na to, co byste si přáli a po čem toužíte.