verze pro tisk

Lázně Bohdaneč - nechte se hýčkat

13. červen 2011 Lázně Bohdaneč - nechte se hýčkat

Máte toho přes rok dost a během své dovolené si chcete skutečně odpočinout? Nechat se rozmazlovat a hýčkat, nemuset se o nic starat a myslet jen na sebe? K moři vás to neláká, a horské túry nejsou nic pro vás? Zůstaňte v Čechách, a vydejte se do Lázní Bohdaneč. Užijete si wellness procedur a výletů po okolí.

Dovolená pro každého

Lázně Bohdaneč leží v těsné blízkosti Pardubic, v oblasti zvané Polabská nížina. Město bylo založeno ve 14. století. Historie lázeňství se datuje do roku 1897, kdy první lázně vznikly v budově bývalého lihovaru. Základní procedurou zde byly – a dodnes jsou – slatinné koupele. Díky blízkosti Pardubic, se kterými jsou spojeny dokonce městskou hromadnou dopravou, jsou Lázně Bohdaneč ideálním místem pro každého. Svou dovolenkový program můžete zkombinovat sportovními aktivitami, lázeňskými procedurami, kulturními akcemi, i lenošením u vody.

Wellness a léčebné procedury

Pojedete-li do Lázní Bohdaneč s hlavním cílem odpočinout si v místních lázních, pak věřte, že si zde můžete dopřát individuální program, který nabízí:

  • slatinné koupele a zábaly
  • kryoterapii
  • parafínové obklady
  • masáže (celotělové, podvodní i speciální – čokoládové,medové aj.)
  • finskou saunu
  • zábaly
  • solnou jeskyni, sauny,bazény

Turistické trasy i zajímavá místa k výletům

Polabská nížina je jako stvořená k nenáročné turistice, kterou zvládne každý. Proto je také okolí protkáno turistickými značenými trasami. Jednou z hezkých procházek je naučná stezka Gočárův okruh. Josef Gočár byl pro město významný architekt, který v Lázních Bohdaneč působil začátkem 20. století. Stezka měří pět kilometrů a prochází jak lázeňským areálem, tak přírodou v okolí města. Během stezky vás čeká 15 zastavení s informačními tabulemi. Začíná se na náměstí, a postupně si prohlédnete radnici, kostel, sluneční hodiny, lázně a přilehlý park, růžový tank nebo Gočárovu vilu.

Chcete-li se podívat i dál, autem nebo autobusem se můžete přepravit například do Pardubic, navštívit ZOO ve Dvoře Králové, Muzeum loutek v Chrudimi, hřebčín ve Slatiňanech, ale také Babiččino údolí nebo zámek Kuks.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nechejte se hýčkat, zkuste wellness pobyt

Nechejte se hýčkat, zkuste wellness pobyt

Neváhejte a vypravte se na malou dovolenou během jednoho víkendu. Nejrůznější víkendové pobyty jsou pro to jako stvořené a začínající slunečné dny jako by vyzývaly k tomu, abyste neseděli doma, ale vyrazili alespoň na krátkou cestu z dobu za krásami vlasti i zbytku světa, odpočinkem, sportem, romant…

Finské Laponsko: Nechte se okouzlit barvami podzimu

Finské Laponsko: Nechte se okouzlit barvami podzimu

Chcete prozkoumat skandinávské země? Pak by na vašem seznamu rozhodně neměla chybět finská oblast Laponsko, které je obzvláště na podzim opravdu uchvacující.


Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Cítíte se unaveni, a potřebujete si odpočinout a nabrat nové síly? Rádi byste ale vyzkoušeli něco nového, než masáže, sauny nebo solné jeskyně? Máte rádi pivo? Pak vyzkoušejte pivní lázně v Chodové Plané.

Úžasné Františkovy Lázně

Úžasné Františkovy Lázně

Léčba nejrůznějších zdravotních problémů či jen dlouhý a nerušený odpočinek v klidném a pohodlně příjemném prostředí. To je lázeňský dům Luna ve Františkových lázních, nacházejících se v západočeském cípu naší republiky.