verze pro tisk

Letní dovolená u Máchova jezera

21. květen 2011 Letní dovolená u Máchova jezera

Kraj Karla Hynka Máchy je velmi oblíbeným cílem turistů. Zde tento básník a spisovatel tvořil svá největší díla. Máchovo jezero se nachází v Libereckém kraji a dosahuje hloubky dvanácti metrů. Nejen Máchovo jezero láká k letnímu odpočinku. Okolí je

plné zajímavých míst

a památek, kde můžete svůj volný čas strávit. Kraj je vhodný k pěší turistice, cykloturistice i jízdě na koni.

Aktivity na Máchově jezeře

Během své dovolené můžete relaxovat nejrůznějšími způsoby. K dispozici je mnoho možností vodních radovánek – můžete si půjčit loď nebo šlapadlo a celé odpoledne strávit na jezeře. Vyzkoušet také můžete jachting nebo dokonce vodní lyžování. Na jezeře také funguje lodní doprava nabízející vyhlídkové jízdy lodí do městečka Doksy. Nedaleko jezera se nachází jezdecký klub, přímo na plážích si můžete zahrát plážový volejbal, tenis nebo můžete zažít adrenalin v lanovém centru.

Kde se ubytovat

Máchovo jezero je plné ubytovacích zařízeních nejrůznějších úrovní. Od jednoduchých turistických ubytoven, přes vybavené kempy s chatkami, rodinné penziony, až po nejdražší a luxusní hotely. Na své si tedy přijde opravdu každý. Zkuste se podívat třeba na chatové osady Karakul, Oáza, Duha nebo Karolínka. Z penzionů jsou doporučovány Splavský zámeček, penzion Almi nebo penzion U Lípy. Náročnější hosté mohou využít služeb tříhvězdičkového hotelu Port nebo Parkhotelu Bohemia.

Zajímavosti v okolí

Nejvýznamnější památkou v okolí je hrad Bezděz. Gotická stavba pochází ze 13. století a sloužila jako správní centrum. Hrad je otevřen až do října, a vstupné pro dospělého je 60 korun. Projít si můžete Královský nebo Purkrabský palác, Velkou věž, Čertovu věž a další.

Dalšími tipy na výlet mohou být hrad Kokořín, Houska, zámek Doksy, zámek Mnichovo Hradiště, Českou Lípu, Liberec a jeho aquapark Babylon a mnoho dalších.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená v USA u jezera

Dovolená v USA u jezera

Mnozí z nás berou za ideální dovolenou právě tu u jezera. Vždyť není nad ten pocit, když slyšet ticho nebo jen sem tam rozšumí listí v korunách stromů lesa, který jezera většinou obklopuje. Přes den túry v okolí či vodní sporty, no a večer táborák, trampské písničky a sledování hvězd. Idylická dovol…

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy jsou oblíbené nejen v zimním období, kdy zde mohou turisté brázdit stovky kilometrů sjezdových tratí, ale i v létě. Kombinace horských túr s krásným ubytováním jistě utkví v paměti nejednoho člověka, který určitou část Alp navštíví.


Nejen letní dovolená v Rakousku

Nejen letní dovolená v Rakousku

Dovolená v samotném srdci Rakouských Alp je snem nejen každého lyžaře a běžkaře, ale také nejednoho milovníka horských túr, návštěv zajímavých historických památek a přírodních parků. To vše a mnohem více nabízí luxusní čtyřhvězdičkový wellness hotel Fürstenhof.

Letní dovolená na horách: Krušné hory

Letní dovolená na horách: Krušné hory

Dalším místem, kde se dá strávit pozdně letní nebo podzimní dovolená, či prodloužený víkend, jsou Krušné hory. Na rozdíl od ostatních hor naší republiky tady budete mít jistotu, že při túrách nebudete potkávat štrúdl turistů. Lidé si sem ještě moc nezvykli jezdit. Je to dáno mýtem, že zdejší příroda…