verze pro tisk

Letos jedeme na Lipno

29. červen 2011 Letos jedeme na Lipno

Máte představy, že si o své dovolené vezmete knížku, lehnete na pláž rybníka nebo přehrady a budete relaxovat? Občas si s přáteli zahrajete beach nebo se půjdete projet na kole po okolí? Moře a sluneční žár není nic pro vás? Jeďte letos na Lipno.

Resort pro Čechy i zahraniční turisty

Lipno je skutečně dovolenkovým resortem Čech. Každoročně sem přijíždí tisíce návštěvníků, a to během celého roku. Není se čemu divit. Přehrada a její okolí nabízí nepřeberné množství, jak trávit volný čas a každé roční období. V létě je tu ideální voda, desítky sportovních aktivit, půjčovny veškerého vybavení i bujarý noční život. V zimě tu láká nejdelší bruslařská dráha na světě, i možnost lyžování v nedalekých šumavských vrších. Budete-li po celém dnu znaveni, tak můžete navštívit některé z místních wellness center a nechat se rozmazlovat.

Krásné výlety na kole, pěšky i na bruslích

Okolí Lipenské přehrady je jako stvořené k výletům nebo vícedenním čundrům. Díky šumavské přírodě je vyhledávaným cílem turistů, milující právě tuhle krajinu. Z Lipna se dá dělat mnoho výletů za krásami Šumavy – navštívit můžete horu Plechý a Plešné jezero, Čertovu stěnu nebo Schwarzenberský plavební kanál.

Koho lákají památky, neodolá návštěvě Českého Krumlova nebo Vyššího Brodu. V okolí se také nachází další zámky, hrady nebo kláštery, za všechny můžeme jmenovat například Vítkův Kámen nebo Hrad Rožmberk.

Bohatý kulturní program v okolí

Rádi byste také navštívili nějaký koncert nebo slavnosti? V okolí Lipna budete mít jedinečnou příležitost. Díky blízkosti Českého Krumlova si můžete užít jak divadelních představeních, výstav, koncertů, tak třeba lekcí tance. V okolních městech se v létě koná mnoho nejrůznějších slavností. Největší atraktivitou v okolí je zámek Český Krumlov, kde se v létě koná mnoho doprovodných akcí.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou v ČR? Pak vyrazte na vodu! Půjčovna raftů Vltava

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou v ČR? Pak vyrazte na vodu! Půjčovna raftů Vltava

V Chorvatsku už jste několikrát byli, v Řecku řádí finanční krize a exotické země vás nelákají. Zkuste neotřelou a originální dovolenou u vody bez zdlouhavého cestování. Prozkoumejte krásy naší země z vodní hladiny. Užijte si dovolenou s rodinou nebo partou přítel, díky půjčovně lodí získáte zážitky…

Návod na tuzemskou dovolenou

Návod na tuzemskou dovolenou

Ještě pořád uvažujete, kam letos na dovolenou? Pokud jste zastánci tuzemských dovolených a nemáte potřebu se opékat pod žhavým, přímořským sluncem, zkuste nahlédnout na turistický portál Lipno. Najdete zde veškeré informace pro skvělou dovolenou.


Exotika v Thajsku

Exotika v Thajsku

Každoročně jezdíme na dovolenou do zahraničí, jelikož rádi poznáváme nová místa, jejich zvyky a velice rádi se koupeme v moři.

Penzion na Lipně

Penzion na Lipně

Ten, kdo rád cestuje, jistě nepohrdne návštěvou pěkných míst či koutů naší republiky. Ať už jedete za sportem či odpočinkem nebo dokonce poznáním, můžete si vybrat z několika zajímavých míst.