verze pro tisk

Nový obsah autolékárničky na vaše bezpečné cestování

4. listopad 2010 Nový obsah autolékárničky na vaše bezpečné cestování

Ať chceme, nebo ne, obsah autolékárničky se prakticky neustále mění a podle vyhlášky MD ČR 283/2009 Sb. bude povinná výbava do určité míry opět změněna. Samotní motoristé mohou láteřit, jak chtějí, nicméně v případě, že si lékárničku ve voze nevymění, riskují poměrně vysoké pokuty. Ty se určitě kvůli ušetřeným penězům za lékárničku nevyplatí vydávat.

Obsah nové autolékárničky

Jak by měla tedy autolékárnička 2011 vypadat, respektive jaký by měl být její obsah? V první řadě musí být v nové autolékárničce celkově 3 hotové obrázky s jedním polštářkem. Šíře obvazu je stanovena na 8 centimetrů a jeho savost by měla činit 800g/m2. Ve stejném množství musí být v lékárničce zastoupen stejný obvaz disponující dvěma polštářky. Hodně důležitou součástí nové lékárničky je zcela jistě také trojcípý šátek z netkané textilie. Jeho rozměry jsou stanoveny na 900 x 1360 x 960 milimetrů. Šátky musí být lékárničce dva.

Nedílnou součástí lékárničky je také jedna hladká náplast cívka, která má velikost 2,5 cm x 5 m. Z dalších věcí, které nová výbava autolékárničky také pojímá, bychom určitě neměli zapomenout na šest klasických náplastí s polštářkem. Ty se určitě hodí jak při větších nehodách, tak i při menších oděrkách vzniklých při nehodách lehčího charakteru.

Raději si pořiďte kvalitní autolékárničky

Velmi důležitou součástí je mimo jiné také resuscitační maska mající výdechovou chlopeň a flitr. Musí být schválena jako zdravotnický prostředek. Velmi důležité jsou zcela jistě také nůžky se sklonem, které mají antikorozní úpravu. Koupi autolékárničky je možné uskutečnit prakticky kdekoli. Velmi často se nabízejí velké hypermarkety, mající v sortimentu velmi levné lékárničky. Pokud ovšem potřebujete zakoupit opravdovou kvalitu, je možné využít třeba eshopu samoleceni.cz, v němž se nachází kvalitní lékárnička do automobilu značky Hartmann a další důležité součástí povinné výbavy.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

mtWX5LTs

sobota, 28. leden 2017
09:03

That ingsiht would have saved us a lot of effort early on.


posted by: mtWX5LTs (vq9h4plzorx(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Nový druh turismu v Egyptě: Bazén pouze pro ženy a hotel bez alkoholu

Nový druh turismu v Egyptě: Bazén pouze pro ženy a hotel bez alkoholu

V oblíbené turistické destinaci Hurghada otevřeli hotel, kde vám alkohol určitě nepřinesou. Navíc, na horní patro mají muži vstup přísně zakázán.

Tipy na cestovatelské magazíny, rádce pro vaše cesty po tuzemsku i zahraničí

Tipy na cestovatelské magazíny, rádce pro vaše cesty po tuzemsku i zahraničí

Správný turista a cestovatel nikdy nejede do neznámých oblastí, aniž by si předem nezjistil alespoň základní informace o dané destinaci a podmínkách, které je nutné dodržet. Cestování naslepo se může vymstít, a to zvláště tehdy, jedete-li do zahraniční země, která není zrovna turisticky přívětivá a …


Najděte si parťáka na cestování

Najděte si parťáka na cestování

Jste právě teď single, ale někdy se přistihnete, že vám chybí spřízněná duše? Tento pocit má stále více single žen s příchodem jara a léta. Páry začínají plánovat své dovolené a vy zkrátka nemáte s kým vyrazit. A přitom byste tak chtěli vidět Španělsko nebo to nejlepší z Řecka. Pro některé ženy může…

Cestovní pojištění na Vaše cesty

Při cestách do zahraničí, a to jak na dlouhodobé dovolené, tak i na víkendy, je vždy dobré si sjednat cestovní pojištění . Pokud si totiž toto pojištění před odjezdem na dovolenou neuděláte, vystavujete se zbytečnému riziku, že se Vám dovolená řádně prodraží v případě nenadálých situací.