verze pro tisk

Světová metropole Praha

2. červenec 2010 Světová metropole Praha

Jestli něco zahraniční turisté vědí o České republice, většinou se tato informace týká našeho hlavního města, Prahy. Metropole nabízí spousty možností jak trávit volný čas, hlavním tahákem na turisty je samozřejmě bohatá historie a kultura. Praha nabízí svým návštěvníkům obrovské kulturní vyžití v mnoha směrech. Jsou zde kina, divadla, koncerty, výstavy s nejrůznějšími tématy, galerie, můžete navštívit nejbájnější pražské památky a jako relax se vyrazte někam za sportem nebo do pražské hospůdky na tradiční českou kuchyni a dobré pivo.

Praha stověžatá a její památky

Architektura hlavního města je jedním z hlavních důvodů, proč sem každoročně míří tisíce turistů. Zážitek je se po Praze jen procházet a užívat si romantického výhledu na historické jádro Prahy. Město bylo založeno v devátém století a historické jádro města je Pražskou památkovou rezervací. Do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO přibylo roku 1992. Za historické jádro jsou pokládány Hradčany, Malá Strana, Staré Město, Nové Město a Vyšehrad. Městem protéká řeka Vltava, jejíž břehy spojuje 18 mostů a ačkoli se o Praze hovoří jako o stověžaté, ve skutečnosti zde můžete napočítat asi 500 různých věží.

Praha nabízí nejen luxusní hotely

Praha patří k nejnavštěvovanějším metropolím Evropy stejně jako Paříž nebo Řím. Aby uspokojila poptávku turistů, nabízí množství ubytovacích kapacit nejrůznějších úrovní. Najdete zde luxusní hotely s vynikajícími službami a zázemím, hostely pro mladší návštěvníky, kterým nevadí obývat pokoj s cizími lidmi, penziony či ubytovny. Pro zahraniční turisty je nejlepší zajistit si nějaký hotel přímo v centru nebo na trase metra, což jim usnadní orientaci.

Praha a česká kuchyně

Hlavní město reprezentuje celou zemi a svým návštěvníkům by mělo nabídnout jen to nejlepší. To platí nejen o kvalitních službách, ale i o kuchyni. Pražské restaurace se nazaměřují pouze na česká jídla, najdete zde světové kuchyně jako je italská či francouzská, ovšem většina návštěvníků touží po našich specialitách. K národním jídlům patří pečené vepřové maso se zelím a knedlíkem, vyhledávaná je svíčková s knedlíkem nebo řízek. Co se nápojů týká, české pivo je exportováno do celého světa a je považováno za jedno z nejlepších. Tutisté jistě rádi ochutnají i skvělá moravská vína, slivovici nebo becherovku.

Praha je ve světě oblíbená

Praha je městem, které má svým návštěvníkům co nabídnout. Ať už se sem vydáte v kterémkoli ročním období, zklamáni jistě nebudete. Kultura, sport, historie, architektura, poznání, to vše najdete na jednom místě, doplněno romantikou úzkých uliček a vůní skvělé české kuchyně. Není divu, že je Praha často opěvována po celém světě. Zaslouží si to.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

rwCfUbfD

sobota, 28. leden 2017
08:30

Greetings! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My website looks weird when browsing from my iphone4. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to correct this problem. If you have any reotomendacimns, please share. Cheers!


posted by: rwCfUbfD (opybhz9fj8(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Rotterdam: Pulsující evropská metropole

Rotterdam: Pulsující evropská metropole

Druhé největší nizozemské město a největší evropský přístav. Nejen pod těmito dvěma pojmy se skrývá moderní velkoměsto Rotterdam. Co vše zde můžete vidět?

Parkování u letiště Praha a jaké možnosti poskytuje?

Parkování u letiště Praha a jaké možnosti poskytuje?

Ať každý tvrdí cokoli, všichni víme, že nejpohodlnější způsob cestování se zavazadly na letiště je svým automobilem. Jediná otázka, která Vás ale může napadnout, je kam s ním během dovolené? Nechávat ho na drahém letištním parkovišti s nejistým zabezpečením se určitě nikomu nechce. Nebo hledat místo…


Aquapalace Praha nabízí zábavu pro malé i velké

Aquapalace Praha nabízí zábavu pro malé i velké

Nevíte, kam vyrazit s celou rodinou na výlet? Máte děti a pro ty prohlídky hradů a zámků nejsou to pravé? Zoologické zahrady jsou skvělé, ale co v případě nepříznivého počasí? Vyrazte si užít zábavu do aquaparku Aquapalace v Praze.

Pohodové ubytování v Praze

Pohodové ubytování v Praze

Ubytování v hlavním městě české republiky je bezesporu velmi výhodné, což si pochopitelně uvědomují mnozí z nás a snaží se najít nejvýhodnější podmínky bydlení v Praze. Bydlet můžete v rozličných ubytovacích kapacitách dle vlastního přání. V každém případě se vyplatí najít nějakou ideální cestu, kte…