verze pro tisk

Za Krakonošem do Pece pod Sněžkou

18. duben 2011 Za Krakonošem do Pece pod Sněžkou

Trávíte rádi letní dovolenou na horách? Milujete horské túry, šplhání do kopců a svahů, a potom pohled na vesničky v údolí? A po odpočinku se zase vrátit zpět do útulného pokoje v hotelu či penzionu? Dnes se podíváme na do našich největších hor, do Krkonoš. Za týden dovolené je projet celé nezvládnete, tak se zaměříme na okolí nejvýznamnějšího střediska, Pece pod Sněžkou.

Jak do Pece pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou se nachází nedaleko měst Vrchlabí nebo Trutnov. Pojedete-li autobusem, ideální je spojení z Prahy – Černého Mostu. Odtud jezdí poměrně hodně spojů. Protože v turistické sezóně tento způsob dopravy využívá hodně lidí, doporučuji koupit si místenku. Cesta totiž trvá tři hodiny.

Pokud byste raději jeli vlakem, i to je možné. Pokud ale bydlíte dále, počítejte s mnoha přestupy. Navíc vlak vás až do Pece nedoveze. Vystoupit můžete ve Svobodě nad Úpou, nebo z jiného směru ve Vrchlabí, a dál autobusem.

Kde se ubytovat

V Peci pod Sněžkou se může ubytovat až neuvěřitelných 8 tisíc turistů. A to ve městě žije jen něco málo přes 600 obyvatel. Vybírat máte tedy skutečně z čeho. Nepřehlédnutelné hotely Horizont nebo Emerich poskytují spíše luxusnější ubytování. V malých penzionech ale bez problémů i v letní sezóně seženete ubytování se snídaní pod 250 korun. Doporučit mohu například penzion U Bláhů, který se nachází 5 minut od autobusového nádraží, přímo v centru městečka. Příjemní majitelé, bohatá snídaně, výborná poloha a dobré ceny. Po loňské dovolené tam zase ráda pojedu.

Tipy na výlet

I kdybyste byli v Peci měsíc, stejně všechny okolí trasy neprojdete. O tipech na výlet by se dala napsat knížka. Podívejme se tedy alespoň na 3 z nich. S jakýmkoli vámi naplánovaným výletem vám poradí v místním informačním centru.

Okolo Pece pod Sněžkou vede pětikilometrový naučný okruh, který vás provede nejbližším okolím. Vystoupáte si na pár kopečků, shlédnete vodopády, hájovnu, a další zajímavosti. Cesta začíná na náměstí u rozcestníků. Nejprve vystoupáte k hotelu Horizont, a potom pěšinkou dál do kopce. Míjet budete místní bobovou dráhu. Na trase je mnoho zastávek, informačních tabulí i laviček, kde si můžete odpočinout. V průběhu cesty můžete na dalších rozcestí odbočit a napojit se na jinou turistickou trasu.

Dalším krásným místem je Černá hora. Z Pece pod Sněžkou tam vede hned několik tras. Vydat se tam ale můžete v době od 1.6.-30.9. také speciálním autobusem-Černohorským expresem. Ten několikrát denně vyjíždí ze zastávky u Relax centra v Peci, a doveze vás přímo pod lanovku. Pak je jen na vás, jestli se rozhodnete zdolat Černou horu po svých, nebo lanovkou. Na Černé hoře vás čeká rozhledna a občerstvení. Výhled zhora je překrásný. Pokud zvolíte variantu z Černé hory do Pece, je to cesta velmi příjemná. Téměř celá z kopce, a navíc po cestě můžete navštívit černohorské rašeliniště, což je asi 4kilometrový okruh s nádherným výhledem na Sněžku.

Nedaleko Pece pod Sněžkou se v lesním úkrytu schovává hrádek Aichelburg. Stavba z roku 1861 není příliš navštěvovaná, zejména kvůli náročnému terénu. Hrádek je uzamčen, ale v informačním středisku Veselý Výlet, které je v Peci pod Sněžkou, nebo v Temném Dole, si můžete půjčit za malý poplatek klíče. Z Temného Dolu pokračujte po značce až k hrádku, a zpět přes Vlašské boudy do Velké Úpy. Tam můžete počkat na autobus, nebo značenou trasou pěšky až do Pece. Celková trasa měří asi 10 kilometrů.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Silvestr 2012 plný skvělých zážitků

Silvestr 2012 plný skvělých zážitků

Pokud se letos strávit silvestr na horách 2012 vězte, že právě teď je ta správná chvíli k tomu, abyste si zajistili své ubytování.

Kam na snowboard?

Kam na snowboard?

Jízda na jednom prkně je vynikající adrenalinovou záležitostí, kterou lze provozovat v jakémkoli lyžařském centru a mnohdy i ve volných terénech. Moderní zimní střediska již umí nabídnout obojí, tedy jízdu na skvěle připravených pistách a jízdu volným terénem.


Zájezdy - Rumunsko a Rakousko

Zájezdy - Rumunsko a Rakousko

S cestovní kanceláří Kudrna můžete prozkoumat kus světa – Čínu, Indii, Dánsko, Švédsko... a pokud jste milovníky outdoorové, aktivní dovolené, je tahle cestovka pro vás jako stvořená. Za dobrodružstvím ani nemusíte nikam daleko - stačí překročit hranice a ocitnete se v Rakousku – alpské zemi na j…

Sněžka netradičně: Sestupte do nově otevřeného podzemí

Sněžka netradičně: Sestupte do nově otevřeného podzemí

Většina turistů mířících do Krkonoš, má v plánu po svých zdolat nejvyšší horu, Sněžku. Pěších túr je nespočet, přesto v letních měsících jsou přeplněné českými i zahraničními návštěvníky hor. Sněžka prostě láká všechny, bez rozdílu věku. Málokdo ale ví, že Sněžka nabízí ještě další lákadla. Letos se…