verze pro tisk

Dovolená na horách v Rakousku

28. říjen 2011 Dovolená na horách v Rakousku

Horské zahraniční oblasti lákají velkým množstvím lokalit, které stoprocentně stojí za návštěvu. Volit je možné destinace hned v několika různých zemích Evropy. Nabízí se pochopitelně hlavně nejrozsáhlejší evropské pohoří Alpy. Hodně oblíbené je pro zimní dovolenou hlavně Rakousko.

Právě v této zemi se nachází celá řada různých horských středisek, které jsou vynikající hned v několika ohledech. Rakousko je navštěvované velkým množstvím turistů hlavně proto, že se jedná o sousední zemi, do které je to velmi blízko. Na hory se tak lze přesunout bez větších problémů i za několik málo hodin. Levné ubytování v Rakousku většinou turisty nečeká, nicméně v určitém období se tady dá sehnat poměrně slušné ubytování za ceny, které určitě z hlediska své výše stojí za všimnutí. Rakousko je typické také skvělými sjezdovkami a vynikajícími spolehlivými službami. Bez větších problémů se tady dá sehnat ubytování klidně i přímo na samotné sjezdovce. Člověk tak ráno pouze nazuje lyže anebo snowboard a vyrazit na skvělou skitúru.

Rakousko je také vynikající i z hlediska rozmanitosti lyžování. V některých střediscích se může stát, že vyrazíte na lyže a celý den budete jezdit po různých sjezdovkách. Není špatné volit třeba levné zájezdy do Rakouska na několik dní. Lyžování je většinou stejně ideální tak na tři dny, jelikož při delších výletech je již člověk poměrně hodně unavený a není schopen dávat jízdě všechno, co je zapotřebí. Rakousko je schopno nabídnout jak menší rodinná střediska, tak i střediska, která jsou poměrně gigantická. Dobré je zadat si na internetu třeba slevomat dovolená Rakousko a podívat se, jaké možnosti jsou na tomto slevovém portálu. Často se jedná o poměrně levné zájezdy, které není možné sehnat jinde. Kvalita těchto zájezdů je většinou nesporná.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nejen letní dovolená v Rakousku

Nejen letní dovolená v Rakousku

Dovolená v samotném srdci Rakouských Alp je snem nejen každého lyžaře a běžkaře, ale také nejednoho milovníka horských túr, návštěv zajímavých historických památek a přírodních parků. To vše a mnohem více nabízí luxusní čtyřhvězdičkový wellness hotel Fürstenhof.

Letní dovolená na horách: Jizerské hory

Letní dovolená na horách: Jizerské hory

Léto se překulilo do své druhé poloviny, a dovolené jsou v plném proudu. Mnoho lidí tráví svůj volný čas i během léta v našich horských střediscích. A protože na horách se dá strávit čtrnáctidenní dovolená, ale i třeba jen víkend, podíváme se společně postupně na několik našich nejoblíbenějších stře…


Letní dovolená na horách: Krušné hory

Letní dovolená na horách: Krušné hory

Dalším místem, kde se dá strávit pozdně letní nebo podzimní dovolená, či prodloužený víkend, jsou Krušné hory. Na rozdíl od ostatních hor naší republiky tady budete mít jistotu, že při túrách nebudete potkávat štrúdl turistů. Lidé si sem ještě moc nezvykli jezdit. Je to dáno mýtem, že zdejší příroda…

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy jsou oblíbené nejen v zimním období, kdy zde mohou turisté brázdit stovky kilometrů sjezdových tratí, ale i v létě. Kombinace horských túr s krásným ubytováním jistě utkví v paměti nejednoho člověka, který určitou část Alp navštíví.