verze pro tisk

Hochkar jako král menších rakouských středisek

3. prosinec 2015 Hochkar jako král menších rakouských středisek

Chystáte se vyrazit do hor za skvělým lyžováním. Pokud ano, vyplatí se určitě rakouská část Alp. Před tím, než vyrazíte, byste se měli zcela jistě informovat o aktuální situaci v jednotlivých středicích a vybrat si takové, které je jednak dostupné a jednak dokáže uspokojit požadavky dle vašich lyžařských schopností. Pokud vám stačí menší středisko, které není nijak výrazně vzdáleno, výbornou volbou bude pro Rakousko Hochkar. Právě na něj se soustředíme v následujícím textu. Zimní dovolená může být opravdu kouzelná.

Pouhých 150 kilometrů od Vídně

Toto zimní centrum se nachází v Ybbstálských Alpách a dostanete se sem za krátkou dobu. Z Brna je Hochkar vzdálený pouhých 342 kilometrů. Z Vídně je to sem pouhých 150 km. Velmi důležité je pro Hochkar počasí, které se tady také často mění. Sněhu je zde ale dostatek od prosince až do dubna, Výborné sjezdovky všech obtížností vám budou dokonalou odměnou čas strávený při cestě sem. Samozřejmostí je tedy i jízda v boulích a možnost freeride.

Dostatečná velikost i kapacita

Hochkar i vedlejší středisko Lackenhof nejsou vynikající nejen pro svou polohu a minimální délku cestování z ČR. Nabízí celkem 38 kilometrů sjezdovek, které jsou obsluhovány za pomocí 9 lanovek a 5 lyžařských vleků. Snowboardisté mohou v tomto středisku vyrazit do snowparku, kde najdou i ty nejlepší borce z Vídně a okolí. V okolí střediska je také spousta strojově upravovaných tratí pro běžkaře. Okruhy se nacházejí v nadmořské výšce pohybující se mezi 800 až 900 m. Vynikající je trať z Hochkaru do Dürrensteinu.

Skvělé túry na sněžnicích

Stále větší oblibu mají túry na sněžnicích či klasický zimní turistika v okolí. Rodinný areál Lackenhof se zábavním parkem pro děti také není od věci navštívit v případě rodinné dovolené. Moc hezké je i wellness centrum v malebném městečku Göstling-Hochkar.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Hochkar: Jistota sněhu až do konce dubna

Hochkar: Jistota sněhu až do konce dubna

Do jakého rakouského lyžařského střediska dojedete opravdu za chvilku? Který lyžařský areál je ideální pro prodloužené víkendy a krátkodobé pobyty? Kde se o sjezdovku nemusíte dělit s tisíci dalších lidí a ještě zde dostanete

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy jsou oblíbené nejen v zimním období, kdy zde mohou turisté brázdit stovky kilometrů sjezdových tratí, ale i v létě. Kombinace horských túr s krásným ubytováním jistě utkví v paměti nejednoho člověka, který určitou část Alp navštíví.


S celou rodinou do Rakouských Alp

S celou rodinou do Rakouských Alp

Alpský region Wilder Kaiser je velmi oblíbeným cílem dovolených. Tato oblast se nachází v centrum Kitzbühelských Alp v západním Rakousku. Oblíbená je zejména pro nespočet dětských zábavních parků, mnoho krásných vrcholů, které jsou přístupné díky lanovkám, i pro mnoho přírodních parků, které se zde …

Moje vysněná dovolená? Jako milovník golfu volím Mauricius

Moje vysněná dovolená? Jako milovník golfu volím Mauricius

Každý z nás má vysněnou představu o dovolené, kterou doposud nerealizoval. Pokud jste stejně jako já milovníky golfu, pak jednoznačně vítězí ostrov Mauricius. Mauricius, někdy zvaný jako „perla Indického oceánu“, je nádherným ostrovem zhruba 900 kilometrů na východ od Madagaskaru. Jde o destinaci,…