verze pro tisk

Letní dovolená na horách: Jizerské hory

29. červenec 2011 Letní dovolená na horách: Jizerské hory

Léto se překulilo do své druhé poloviny, a dovolené jsou v plném proudu. Mnoho lidí tráví svůj volný čas i během léta v našich horských střediscích. A protože na horách se dá strávit čtrnáctidenní dovolená, ale i třeba jen víkend, podíváme se společně postupně na několik našich nejoblíbenějších středisek. A začneme v Jizerských horách.

Na severu republiky

Jizerské hory leží na severu republiky severovýchodně od Liberce. Jsou oblíbené v každém ročním období. V létě přitahuje turisty množství značených cest, mnoho rozhleden a skalnatých útvarů, přírodní koupaliště i cyklotrasy. Jizerské hory jsou také velmi dobře dostupné i jinak, než automobilem. Díky tomu, že se nachází nedaleko velkých měst, tu existuje dobré vlakové i autobusové spojení.

Bedřichov

Bedřichov patří k velmi navštěvovaným střediskům. Leží v nadmořské výšce 707 metrů a je to důležitá křižovatka turistických tras a cyklotras. V zimě je to pak jedno z nejdůležitějších lyžařských středisek Jizerských hor. V okolí slouží ke koupání přehrada Černá Nisa. Na výlet můžete vyrazit například ke zbytkům sklářské hutě, nebo do osady Kristiánov, která slouží jako památka sklářství v Jizerských horách. Podívat se na hory můžete také z rozhledny Královka, ke které se dostanete po červené turistické značce, vycházející od zimního stadionu.

Tanvald

Průmyslové město Tanvald se chlubí mnoha zajímavostmi. Jednou z nich je ozubnicová železnice, která je v současné době kulturní památkou. Zubačky tu jezdily po trase Tanvald-Kořenov. Dále se zde nachází cyklostezka Járy Cimrmana. Ta má devět zastávek, které připomínají jeho pobyt v oblasti. Stezka začíná u Navarova mostu a vede až k polské hranici Jizerka-Orle.

K městu dále patří snad nejvýznamnější středisko Tanvaldský Špičák. Středisko je vybaveno koupalištěm, sportovištěm a mnoha welness centry. Na vrcholu Špičáku (831 m), kam můžete vyjet i lanovkou, se nachází rozhledna z roku 1909. Z vyhlídky ve výšce 14 metrů je krásný výhled na Krkonoše a Ještěd.

Ještěd

Většina lidí navštěvujících Ještěd přichází z Liberce. Vrchol se tyčí přímo za městem a jeho typická věž je nepřehlédnutelná. Na Ještěd vede lanovka, ale výstup sám o sobě je příjemným výletem. Sám Ještěd je výborné výchozí místo pro turistiku. Z vrcholu je nádherný výhled na celý Liberec a okolí. Můžete si tady půjčit kolo nebo terénní koloběžku a celý kopec si sjet. Zvláště na koloběžce je to jedinečný zážitek. Relax si můžete užít v libereckém centru Babylon.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Letní dovolená na horách: Krušné hory

Letní dovolená na horách: Krušné hory

Dalším místem, kde se dá strávit pozdně letní nebo podzimní dovolená, či prodloužený víkend, jsou Krušné hory. Na rozdíl od ostatních hor naší republiky tady budete mít jistotu, že při túrách nebudete potkávat štrúdl turistů. Lidé si sem ještě moc nezvykli jezdit. Je to dáno mýtem, že zdejší příroda…

Dovolená na horách v Rakousku

Dovolená na horách v Rakousku

Horské zahraniční oblasti lákají velkým množstvím lokalit, které stoprocentně stojí za návštěvu. Volit je možné destinace hned v několika různých zemích Evropy. Nabízí se pochopitelně hlavně nejrozsáhlejší evropské pohoří Alpy. Hodně oblíbené je pro zimní dovolenou hlavně Rakousko.


Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy jsou oblíbené nejen v zimním období, kdy zde mohou turisté brázdit stovky kilometrů sjezdových tratí, ale i v létě. Kombinace horských túr s krásným ubytováním jistě utkví v paměti nejednoho člověka, který určitou část Alp navštíví.

Nejen letní dovolená v Rakousku

Nejen letní dovolená v Rakousku

Dovolená v samotném srdci Rakouských Alp je snem nejen každého lyžaře a běžkaře, ale také nejednoho milovníka horských túr, návštěv zajímavých historických památek a přírodních parků. To vše a mnohem více nabízí luxusní čtyřhvězdičkový wellness hotel Fürstenhof.