verze pro tisk

Letní dovolená na horách: Krušné hory

30. srpen 2011 Letní dovolená na horách: Krušné hory

Dalším místem, kde se dá strávit pozdně letní nebo podzimní dovolená, či prodloužený víkend, jsou Krušné hory. Na rozdíl od ostatních hor naší republiky tady budete mít jistotu, že při túrách nebudete potkávat štrúdl turistů. Lidé si sem ještě moc nezvykli jezdit. Je to dáno mýtem, že zdejší příroda je poničená a nepřitažlivá. Dříve to tak možná bylo. Dnes ale Krušné hory mají zase zalesněné kopce, rozkvetlé louky a příjemné klima. Navíc vás dovolená může vyjít poměrně levně. Využijte 3K kartu a díky tomu můžete získat slevy na ubytování, stravu, a mnoho vstupů do památek máte dokonce zdarma.

Háj pod Klínovcem

Malá vesnička ležící na úpatí nejvyšší hory Klínovec poskytuje velmi mnoho typů ubytování. Najdete tu luxusní hotel Nástup, ale i levnější penziony nebo chalupy. Každý den je tu otevřený místní obchod s potravinami. Hotel 3Star poskytuje možnost využití sauny nebo wellness služeb. Jinak ale v obci moc k vidění není. Háj pod Klínovcem je ideální jako výchozí místo pro turistiku nebo cykloturistiku. Ubytování zde ocení zejména ti, kteří stojí o naprostý klid.

Boží Dar

Městečko Boží Dar leží na hranicích s Německem. Je to velmi hezky upravená obec, která žije z turistického ruchu. Prakticky nic jiného než hotely a penziony tady nenajdete. V centru obce je krásný zelený park s fontánou, který láká k posezení. V Božím Daru najdete infocentrum, směnárnu, Ježíškovu poštu, obchody i horskou službu. Z Božího Daru se dá podnikat mnoho výletů-do sousedního Německa, na vrch Fichtelberg, nebo si projít Ježískovu cestu, která je jako stvořená pro děti.

Oberwiesental

Budete-li chtít dovolenou strávit za hranicemi, ale přesto v Krušných horách, ubytujte se v městečku Oberwiesental. Nachází se zde klimatické lázně. Město je velmi příjemné, zelené a jak se na Německo sluší, udržované. Leží v nadmořské výšce okolo 900metrů. V Oberwiesentalu najdete lanovky vedoucí na nejvyšší vrch německých Krušných hor-Fichtelberg. Zpáteční jízdenka pro dospělého stojí 6 Eur. Co je zajímavé, lanovky tam jezdí dvě. Jedna klasická 4sedačková, a druhá kabinková. Taková, kterou můžete najít například v Alpách. V Oberwiesentalu se také můžete projet úzkorozchnou tratí s parní lokomotivou. Dospělí i děti si obvykle velmi pochvalují návštěvu obřího akvária.

Tipy na výlet

Co v Krušných horách navštívit? Kromě již zmiňovaných vrcholů Klínovec a Fichtelberg, jsou tu také krásné památky. Podívejte se například na to, jak se staví hrad. Jedná se o probíhající rekonstrukci Horního Hradu-Hauenštejna. V okolí jsou další zříceniny jako Pernštejn nebo Hasištejn. V obci Měděnec můžete navštívit štolu nebo skalní útvary nazvané Sfingy. Krásný je také zámek v Klášterci nad Ohří. Budete-li mít 3K kartu, Měděnec, Hauenštejn i Klášterec máte zadarmo.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Letní dovolená na horách: Jizerské hory

Letní dovolená na horách: Jizerské hory

Léto se překulilo do své druhé poloviny, a dovolené jsou v plném proudu. Mnoho lidí tráví svůj volný čas i během léta v našich horských střediscích. A protože na horách se dá strávit čtrnáctidenní dovolená, ale i třeba jen víkend, podíváme se společně postupně na několik našich nejoblíbenějších stře…

Dovolená na horách v Rakousku

Dovolená na horách v Rakousku

Horské zahraniční oblasti lákají velkým množstvím lokalit, které stoprocentně stojí za návštěvu. Volit je možné destinace hned v několika různých zemích Evropy. Nabízí se pochopitelně hlavně nejrozsáhlejší evropské pohoří Alpy. Hodně oblíbené je pro zimní dovolenou hlavně Rakousko.


Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy jsou oblíbené nejen v zimním období, kdy zde mohou turisté brázdit stovky kilometrů sjezdových tratí, ale i v létě. Kombinace horských túr s krásným ubytováním jistě utkví v paměti nejednoho člověka, který určitou část Alp navštíví.

Nejen letní dovolená v Rakousku

Nejen letní dovolená v Rakousku

Dovolená v samotném srdci Rakouských Alp je snem nejen každého lyžaře a běžkaře, ale také nejednoho milovníka horských túr, návštěv zajímavých historických památek a přírodních parků. To vše a mnohem více nabízí luxusní čtyřhvězdičkový wellness hotel Fürstenhof.