verze pro tisk

Na lyže pod Matterhorn

5. říjen 2011 Na lyže pod Matterhorn

Malebné městečko Zermatt patří snad k nejznámějším ve Švýcarsku. Je to proslulé turistické, horolezecké a lyžařské středisko, ležící pod jedním z nejkrásnějších vrcholů – Matterhornem. Žije tu přibližně 5,5 tisíce obyvatel. Na třech hlavních ulicích města najdete všechno potřebné. Zermatt láká v jakémkoli ročním období. Leží v nadmořské výšce 1620 – 3889.

Zermatt, městečko elektromobilů

Zermatt je také proslulý tím, že do něho nemají přístup běžné automobily. Jediné, co tu uvidíte, jsou různá elektro vozítka – auta, mikrobusy, dodávky, motocykly. Místní tu dokonce jezdí i s koňským povozem. Jediné vozy se spalovacími motory, které mají výjimku a mohou do města, jsou vozidla záchranných složek. Díky tomuto systému je tu jedno z nejčistších a nejzdravějších ovzduší. Do města se tedy z okolí dostanete nejsnáze vlakem.

Lyžování pod Matterhornem

Skutečná lyžařská sezóna sice začíná až koncem listopadu, to ale neznamená, že se sem za zimními sporty nemůžete vydat už nyní. Díky nadmořské výšce si tu zalyžujete 365 dní v roce. Pravdou je ovšem také to, že ski pasy a ubytování v Zermattu patří k těm dražším v Alpách. Oblíbené je lyžování na ledovci Kleine Matterhorn. Okolí městečka je obklopeno 33 čtyřtisícovkami, takže si určitě vyberete to své pravé místo na lyže.

Oblíbená střediska

Lyžařských možností je okolo tedy spousta. Hodně využívané je středisko Gornergrat, nacházející se na stejnojmenném vrcholu ve výšce 3 089 metrů. Dostanete se sem železnicí. Gornergrat je hodně využíván i v letních měsících, z vrcholu je totiž neuvěřitelně krásný pohled na Matterhorn.

Rodiny s dětmi si oblíbili středisko Sonnega/Rothorn, protože jsou tady mírnější tratě. Nejoblíbenějším a největším areálem je Matterhorn Glacier Paradice. Ten leží na hranicích Švýcarska a Itálie. Dostanete se do něho kabinkovou lanovkou. Vystoupit můžete na mezistanici Furi nebo na Schwarzsee, což je i výchozí místo k chatě pod Matterhornem.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vybíráme sjezdové lyže

Vybíráme sjezdové lyže

Lyžařská sezóna tu bude co nevidět a vy možná uvažujete o nákupu nových sjezdových lyží. Pojďme se podívat, jak se zorientovat v široké nabídce výrobců a vybrat si lyže, které budou co nejlépe odpovídat vašim potřebám.

Dovolená na horách v Rakousku

Dovolená na horách v Rakousku

Horské zahraniční oblasti lákají velkým množstvím lokalit, které stoprocentně stojí za návštěvu. Volit je možné destinace hned v několika různých zemích Evropy. Nabízí se pochopitelně hlavně nejrozsáhlejší evropské pohoří Alpy. Hodně oblíbené je pro zimní dovolenou hlavně Rakousko.


Tip na ubytování na Horské Kvildě

Tip na ubytování na Horské Kvildě

Spolu s blížícím se začátkem hlavní lyžařské sezony vám jistě přijde vhod zajímavý tip na ubytování. Ti z vás, kteří se během letošní zimy chystají na Šumavu, mohou využít Apartmány Kvilda.

Ubytování v soukromí Jeseníky s možností wellness

Ubytování v soukromí Jeseníky s možností wellness

Různorodá oblast na východě České republiky – to je horská oblast Jeseníky. V zimě sem můžete vyrazit na lyže, v létě potom Jeseníky nabízejí možnost výletů do horských městeček a za čistou přírodou. Ubytování Jeseníky nabízí hotel Vidly, stavení jako z pohádky ležící na severním úpatí hory Praděd.