verze pro tisk

Olympia SkiWorld Innsbruck: 8 lyžařských areálů v Tyrolích

29. březen 2011 Olympia SkiWorld Innsbruck: 8 lyžařských areálů v Tyrolích

Kam si ještě před skončením sezóny můžete vyrazit pořádně zalyžovat? Spoustu možností skýtají střediska v okolí rakouského Innsbrucku, kde najdete jak perfektní svahy, tak i zábavu v ruchu velkoměsta. Podívejte se s námi, jaké jsou zde tratě a kolik stojí skipasy.

Do Innsbrucku je to kousek

Pokud jste už někdy cestovali do Itálie, pak jistě víte, že do Innsbrucku dojedete autem za pár hodin. Z Prahy je to sem jen 550 km a z Brna pak 570 km. Můžete sem však bez problémů dojet i vlakem či autobusem. Do Innsbrucku zajíždí totiž i mezinárodní linky některých českých autobusových dopravců.

Samotná lyžařská oblast s názvem Olympia SkiWorld Innsbruck, to je 8 areálů v tyrolských Alpách, z nichž každý má svůj typický charakter. V každém případě ve všech najdete skvělé podmínky, ať už jste lyžař jakékoli úrovně či stylu. Areály Nordkette-Seegrube, Patscherkofel, Axamer Lizum, Muttereralm, Rangger Köpfl, Schlick 2000, ledovec Stubai a oblast Kühtai čítají dohromady stovky kilometrů bezvadných svahů, na které vás vyvezou moderní lanovky. Všechny stanice lanovek jsou propojeny bezplatným skibusem.

Olympia SkiWorld Innsbruck: Více než 280 km sjezdovek

V některých lyžařských střediscích v okolí Innsbrucku si užijete třeba jízdu z nadmořské výšky až 3 340 m nebo jízdu na ledovci, přičemž z celkové délky sjezdovek je 91 km lehkých, 160 km středně obtížných a 31 km náročných tratí. I milovníci běžeckého lyžování si na 35 km tratí přijdou na své!

Chcete-li ještě na poslední chvíli vyrazit na prodloužený lyžařský víkend, skipas pro celý Olympia SkiWorld Innsbruck stojí na 3 dny 108 euro pro dospělé, 86 euro pro mládež (ročníky 1992 – 1994) a seniory (narození před rokem 1950) a 65 euro pro děti (narození v letech 1995 – 2004).

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Val di Fiemme: Lyžařský ráj v Bráně Dolomit

Val di Fiemme: Lyžařský ráj v Bráně Dolomit

Láká vás lyžování v Itálii, ale připadá vám to moc daleko? Do slunečného Val di Fiemme však dojedete zhruba za 7 hodin a navíc se můžete těšit na prvotřídní, ale nepředražený servis

Zajímavé last minute pro rakouské Alpy

Zajímavé last minute pro rakouské Alpy

Zima už se pomalu chýlí ke konci, ale v rakouských Alpách je pořád ještě sněhu dost. Do jakých středisek si můžete vyrazit zalyžovat a nevydat se úplně z peněz? Podívejte se na několik tipů, kde a za kolik se levně ubytujete


Rakouský Hinterstoder láká české lyžaře

Rakouský Hinterstoder láká české lyžaře

Hledáte alpské středisko nedaleko českých hranic? Pak vyzkoušejte mezi Čechy stále oblíbenější rakouský Hinterstoder, kde můžete lyžovat až ve 2 000 m! Z Čech i z Moravy sem dojedete za pár hodin.

Hochkar jako král menších rakouských středisek

Hochkar jako král menších rakouských středisek

Chystáte se vyrazit do hor za skvělým lyžováním. Pokud ano, vyplatí se určitě rakouská část Alp. Před tím, než vyrazíte, byste se měli zcela jistě informovat o aktuální situaci v jednotlivých středicích a vybrat si takové, které je jednak dostupné a jednak dokáže uspokojit požadavky dle vašich lyžař…