verze pro tisk

Passo Tonale/Ponte di Legno: Podmínky pro lyžování

20. únor 2011 Passo Tonale/Ponte di Legno: Podmínky pro lyžování

Přemýšlíte, kam si zajet zalyžovat i v teplejším počasí? Italský lyžařský areál Passo Tonale/Ponte di Legno umožňuje díky ledovci Presena celoroční lyžování, a to až z výšky 3 000 m. Jaké jsou však v Passo Tonale a Ponte di Legno podmínky pro lyžování v těchto dnech? Kolik stojí skipasy?

V Passo Tonale převažují červené sjezdovky

Středisko Passo Tonale se nachází v italských Dolomitech, na pomezí regionů Trentino a Lombardie. Rozkládá se ve výšce 1 883 m na severozápadním okraji Val di Sole. Centrem dění je malebné alpské městečko Ponte di Legno, kde si užijete spoustu zábavy, jak už je v Itálii koneckonců zvykem. Z Prahy sem dojedete za několik hodin, do Ponte di Legno je to z našeho hlavního města necelých 800 km. Z Brna pak asi jen o 50 km více.

Passo Tonale nabízí celkem 70 km sjezdovek různých druhů obtížnosti, nicméně zhruba polovinu z celkové délky tratí tvoří červené sjezdovky s dobrým sklonem. Na jižním svahu jsou méně obtížné tratě vhodné i pro rodiny s dětmi, na severních svazích se pak vyřádí náročnější lyžaři.

Chcete-li zažít opravdu adrenalinovou jízdu, můžete si kabinovou lanovkou vyjet na vrchol Paradiso ve výšce 2 585 m a odtud sjet po téměř tříkilometrové černé sjezdovce. Nebo můžete z Paradisa pokračovat vlekem na ledovec Presena a užít si příjemný sjezd na široké a precizně udržované trati pravidelného sklonu, která je vhodná i pro začátečníky.

Ponte di Legno: Strmější, ale kratší svahy

Mezi středisky Ponte di Legno a Passo Tonale je doprava zajištěna skibusy a kabinovými lanovkami. Středisko Ponte di Legno umožňuje jízdu po příkrých i boulovatých svazích, ale sjezdovky jsou o něco kratší než v Passo Tonale. Nedostatku sněhu se obávat nemusíte: v současné době i při teplotách kolem 0 °C leží dole 150 cm a nahoře 400 cm, přičemž sníh je spíše tvrdší. Střediska Passo Tonale/Ponte di Legno s celkovou délkou 100 km otevřených sjezdovek jsou tak ideální nejen pro lyžování, ale i pro snowboarding a freeride.

Skipas Adamello Ski pro dospělého vás vyjde na 36 euro za den, na šest dní je to pak 179 euro. Skipas je platný pro Passo Tonale, Ponte di Legno i ledovec Presena. Ve střediscích si zalyžujete do konce dubna, navštívit zde můžete i jedinečný funpark. Poté si můžete lyžování užít na ledovci Presena.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Podmínky pro lyžování na Špičáku a ceny skipasů

Podmínky pro lyžování na Špičáku a ceny skipasů

Pokud si chcete zajet zalyžovat „na otočku“, pak je osvědčenou volbou šumavský Špičák, který nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Sjezdovky jsou zde opravdu rozmanité – od začátečnických po nejob

Nejlepší lyžování v Itálii - Kronplatz

Nejlepší lyžování v Itálii - Kronplatz

Zima ještě zdaleka nekončí a tak se spousta lyžařských nadšenců rozhoduje, kam si jen pořádně zalyžovat. Jednou perfektní možností je prožití zimní dovolené v Itálii, v některém lyžařském středisku, kde se dá užít si krásné zimní dovolené. Opravdu vyhlášeným letoviskem je zcela jistě Kronplatz.


Ubytování Harrachov a zimní lyžování 2012

Ubytování Harrachov a zimní lyžování 2012

Harrachovské ubytování nabízí komfortní ubytování pro každého zákazníka. Nezáleží na tom, na co si potrpíte, vždycky si najdete přesně to, co hledáte. Také jsme chvíli hledali hotely, které by nám vyhovovaly, nakonec jsme zjistili, že každý z nich má něco do sebe.

Hochkar: Jistota sněhu až do konce dubna

Hochkar: Jistota sněhu až do konce dubna

Do jakého rakouského lyžařského střediska dojedete opravdu za chvilku? Který lyžařský areál je ideální pro prodloužené víkendy a krátkodobé pobyty? Kde se o sjezdovku nemusíte dělit s tisíci dalších lidí a ještě zde dostanete