verze pro tisk

Rakouský Hinterstoder láká české lyžaře

8. březen 2011 Rakouský Hinterstoder láká české lyžaře

Hledáte alpské středisko nedaleko českých hranic? Pak vyzkoušejte mezi Čechy stále oblíbenější rakouský Hinterstoder, kde můžete lyžovat až ve 2 000 m! Z Čech i z Moravy sem dojedete za pár hodin.

Hinterstoder má 40 km rozmanitých sjezdovek

Středisko Hinterstoder v pohoří Tote Gebirge je jedním z nejdostupnějších alpských lyžařských středisek. Z Prahy je to sem 323 km, z Brna 371 km. V Hinterstoderu se vyřádíte na 40 km sjezdovek hlavně střední obtížnosti, kam vyjedete buď jednou kabinovou či dvěma sedačkovými lanovkami, nebo na devíti vlecích. V případě potřeby je 90 % všech tratí zasněžováno, takže nedostatku sněhu se bát nemusíte. Momentálně leží na sjezdovkách zhruba 100 cm sněhu.

Kromě středně obtížných tratí najdete v této „perle Alp“, jak se Hinterstoderu často přezdívá (neboť zde velkou roli hraje ochrana klimatu a únosná míra mobility), i dětské svahy (cca 12 km), ale i náročnou sjezdovku Hösskogel, závodní černou Hannes Trinkl Weltcupstrecke (pojmenovanou po mistrovi světa ve sjezdu, který odsud pochází – sjezdovka je 3,5 km dlouhá, až 80 m široká a v některých místech má spád až 60 %), dva boulové svahy a tratě pro freeride.

V Hinterstoderu si užijete legraci

Lyžařská sezóna v Hinterstoderu trvá až do 10.4., provozní doba areálu je od 9:00 do 16:30. Jednodenní skipas vás vyjde na 36 euro, chcete-li s sebou vzít i děti (narozené v letech 1996 – 2006), tak pro ty stojí 20 eur, pro mladistvé (narozené mezi roky 1992 – 1995) pak 31 euro. V případě dvoudenní návštěvy je skipas za 66 euro pro dospělé, za 52 euro pro mládež a za 36 euro pro děti. Při zakoupení 2 dětských skipasů je pro 3. dítě zdarma!

Kromě lyžování si v Hinterstoderu můžete užít i spoustu zábavy. Projeďte se třeba po zasněžené zimní krajině s koňským spřežením, zabruslete si, zasáňkujte si v noci nebo navštivte Alpineum – Muzeum horského světa, kde se dozvíte řadu zajímavostí o historii lyžování.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jarní České Švýcarsko láká k procházkám

Jarní České Švýcarsko láká k procházkám

České Švýcarsko se nalézá v okrese Děčín mezi obcemi Hřensko a Chřibská. Zaujímá oblast při státní hranici se Německem, která ho odděluje od NP Saské Švýcarsko. Geologicky náleží do Děčínské vrchoviny.

Proč české turisty láká Švýcarsko

Proč české turisty láká Švýcarsko

Čokoláda, hodinky, prvotřídní banky nebo otvírací nůž...to vše evokuje jedinou zemi, Švýcarsko. Švýcarsko je stejně jako Česká republika vnitrozemským státem. Země je rozdělena na 26 kantonů, přičemž každý má vlastní ústavu, vládu i zákony a překvapivě i výši daní. Aby toho nebylo málo, země má čtyř…


Cestujte po České republice bez starostí

Cestujte po České republice bez starostí

Rádi poznáváte odlehlé kouty České republiky? Každý milovník cestování stojí před nutností zařídit si rezervaci hotelu. Ne vždy se však jedná o jednoduchou záležitost. Najít ten správný hotel nebo jiný typ ubytování může být i poměrně náročné. Využijte speciálního portálu rezervaceubytovani.cz, kter…

Festival České hrady nabízí spoustu muziky a prohlídky zdarma

Festival České hrady nabízí spoustu muziky a prohlídky zdarma

Léto je obdobím nejrůznějších hudebních festivalů. Některé vznikají nově, jiné mají dlouhou tradici a každoročně se opakují. Pokud máte hudbu rádi a navíc rádi navštěvujete naše památky, pak byste neměli chybět na festivalu České hrady. Ten se koná celé léto na nejrůznějších hradech Čech i Moravy. K…