verze pro tisk

S celou rodinou do Rakouských Alp

22. srpen 2011 S celou rodinou do Rakouských Alp

Alpský region Wilder Kaiser je velmi oblíbeným cílem dovolených. Tato oblast se nachází v centru Kitzbühelských Alp v západním Rakousku. Oblíbená je zejména pro nespočet dětských zábavních parků, mnoho krásných vrcholů, které jsou přístupné díky lanovkám, i pro mnoho přírodních parků. Oblast milují také horolezci, které sem lákají nejen vodopády Schleier.

Lanovky i ferraty

Pokud nepatříte mezi milovníky náročných výstupů, ale přesto si rádi užijete pohled z výšky několika tisíc metrů, dovolená v oblasti Wilder Kaiser pro vás bude ta pravá. Lanovek je tady mnoho, a jsou hojně využívané. Dolů z tůry zase můžete zvolit některou z mnoha cest, které z vrcholů vedou.

Máte-li rádi adrenalin, běžné chození po horských túrách vás už neuspokojuje, ale přesto si na horolezecké výkony netroufáte, ve Wilder Kaiser můžete vyzkoušet některou z via ferrat. Pokud pojem neznáte, jedná o zajištěné cesty ocelovým lanem, které jsou takovým kompromisem mezi vysokohorskou turistikou a lezením.

Bosá túra

V okolí hory Hohe Salve je mnoho zábavních parků, v nichž jsou atrakce zasvěceny vodě. Je to proto, že místní dívky údajně měly čarodějnou moc a i pomocí vody dokázaly léčit. Potůčky a horské říčky jsou přizpůsobeny chůzi. Můžete si tu vyzkoušet také bosou túru, dlouhou dva kilometry. Celou dobu půjdete potůčkem, po čerstvé trávě, po prknech nebo léčivým bahnem. Na konci bosé túry vás čeká restaurace, která je bosým turistům přizpůsobena a vy si jednoduše vyberete stůl nad protékajícím potokem.

Ráj pro děti

Pojedete-li do Wilder Kaiser s celou rodinou, nemusíte se obávat, že by vás dovolená zde vyšla díky atrakcím draho. Pro všechny hosty ubytované v regionu jsou totiž vstupy do dětských parků zdarma. Parky leží obvykle hned u horní stanice lanovky. Pro děti se tady také konají denně speciální programy, kurzy lezení nebo jízdy na kole, ale také si mohou vyzkoušet, jak se peče chleba, jak se pracuje na farmě apod.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

4qFjkQZ0tmj

pátek, 9. květen 2014
10:58

Jo, ta suita je děsive1. Panoptikum magorů.Už by měli te1hnout. Nechci ani pomyslet na to, na jekfdch potcesh budou zanedlouho, kam se pošedbujou.Je lepšed to radši ani nevědět a nezjišťovat, anebo radši vědět, aby člověk nebyl překvapenej? Achjo.


posted by: 4qFjkQZ0tmj (hwgw54pu(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Odleťte s celou rodinou a prožijte neopakovatelnou dovolenou

Odleťte s celou rodinou a prožijte neopakovatelnou dovolenou

Rhodos dostal do vínku téměř všechny typy krajiny, které zdobí ostatní řecké ostrovy.

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy jsou oblíbené nejen v zimním období, kdy zde mohou turisté brázdit stovky kilometrů sjezdových tratí, ale i v létě. Kombinace horských túr s krásným ubytováním jistě utkví v paměti nejednoho člověka, který určitou část Alp navštíví.


Hochkar jako král menších rakouských středisek

Hochkar jako král menších rakouských středisek

Chystáte se vyrazit do hor za skvělým lyžováním. Pokud ano, vyplatí se určitě rakouská část Alp. Před tím, než vyrazíte, byste se měli zcela jistě informovat o aktuální situaci v jednotlivých středicích a vybrat si takové, které je jednak dostupné a jednak dokáže uspokojit požadavky dle vašich lyžař…

Dovolená Sharm el Sheikh pro celou rodinu

Dovolená Sharm el Sheikh pro celou rodinu

Za oknem tiše sněží a my, navlečeni do svetru a teplých ponožek, s nohama zapletenýma do radiátoru ústředního topení, vzpomínáme na léto, kdy jsme se, po kolena v teplém moři, vystavovali paprskům pálícího slunce.