verze pro tisk

Kuba last minute je skvělou volbou

8. květen 2010 Kuba last minute je skvělou volbou

Každý z nás sní o nějakém místě, kde by rád strávil dny volna. V současnosti není problém dostat se prakticky kamkoli po celém světě a vybrat jedinou zemi, může být občas problém. Přesto existují takové destinace, které vám nabídnou vše na jednom místě. Přesně takovým místem je ostrov ležící v Atlantiku a Karibském moři, místo kde se skvěle užívá nočního života i nádherných pláží, Kuba. Kuba je plná barev, temperamentních rytmů a protikladů. Vedle luxusních hotelových resortů žijí lidé v socialistickém státě s nedostatkem prakticky všeho co je pro nás běžné. Přesto jsou zdejší obyvatelé veselí a přátelští, až si řeknete, že si vlastně nemáte nač stěžovat. Kuba je skvělým místem pro každého, kdo se nebojí poznávat odlišné kultury, pro milovníky příjemného podnebí,amerických bouráků i silných doutníků.

Kuba last minute nabízí skvělé počasí

Tato Perla Karibiku, jak se ostrovu často přezdívá, má nejen pláže a palmy, ale především úžasnou atmosférou. Tu dotváří nejen krásná příroda, ale i podnebí. Ostrov leží v tropickém pásu a průměrná teplota se zde pohybuje kolem příjemných 25°C. V období dešťů, které trvá od května do října, období sucha je od listopadu do dubna. Turistická sezona je v plném proudu od prosince do dubna, nejvíce turistů je zde především v období Vánoc a Velikonoc, což upravuje ceny směrem nahoru. Je-li hlavním důvodem vašeho pobytu klid a ničím nerušený odpočinek, pak bývá lepší vyrazit mimo hlavní sezonu. Krom prázdnějších pláží to pocítíte i na peněžence.

Dovolená a Kuba? S last minute neváhejte

Co vás velmi příjemně překvapí, budou sami Kubánci. Složení obyvatelstva stejně barevné, jako země sama. Na ostrově žije asi 11,5 milionu lidí a úředním jazykem je španělština. Místní obyvatelstvo žije jednoznačně sousedským způsobem života a neubráníte se pocitu, že vše důležité se děje na ulici. Hloučky lidí věnující se živé konverzaci uvidíte na každém kroku. Kuba je pulzujícím organismem a tvoření hloučků a veselé rozhovory spolu s hraním domina či šachů jsou jakýmsi národním sportem.

Kuba last minut je sázka na jistotu

Krom asi 300 pláží vám země nabízí i mnoho možností k zajímavým výletům, na prvním místě je to hlavní město Havana, jejíž Staré město patří na seznam světového dědictví UNESCO. Nádherným městem s četnými koloniálními památkami je Trinidad, který ale mnoho turistů opomíná. Milovníci přírody budou uneseni okolím městečka Baracoa ležícího na východě ostrova, kde se nachází krásný národní park. Druhým největším městem Kuby, které rozhodně stojí za návštěvu, je Santiago de Cuba. Na celém ostrově jsou místa, která čekají na turisty. Věřte tomu, že se za chvíli budete pohupovat v rytmu skvělé kubánské hudby, stejně jako místní.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Chcete skvělou dovolenou? Zkuste Kypr last minute!

Chcete skvělou dovolenou? Zkuste Kypr last minute!

Ve východní části Středozemního moře se nachází nádherný ostrov Kypr, ideální místo pro dovolenou. Geograficky spadá sice k Asii, kulturně náleží spíše Evropě, setkává se zde hned několik kultur, především řecká, turecká a britská. Kypr je rozdělen na dvě části, severní tureckou a jižní řeckou, Kype…

Last minute na ostrov Kréta zajistí skvělou dovolenou

Last minute na ostrov Kréta zajistí skvělou dovolenou

Ostrov s bohatou historií sahající hluboko před počátek letopočtu, slunečné počasí, pláže a moře. To a ještě mnohem víc je Kréta, bájný ostrov, ne kterém se zrodil i samotný Zeus. Kréta je omývána Libyjským a Krétským mořem, místní pláže patří k nejkrásnějším v Evropě. Ostrov je velmi rozmanitý, mís…


Kuba, dvě strany jedné mince

Kuba, dvě strany jedné mince

Kuba, pro některé z nás je pouhým ostrovem pro prožití příjemné dovolené, pro jiné Kuba znamená dosud neodhalené tajemství této komunistické země. Jaká tedy Kuba skutečně je, jak se žije místním obyvatelům a co nám může nabídnout? Pojďme toto malé tajemství společně odhalit.

Kuba na vlastní pěst: kdy a jak?

Kuba na vlastní pěst: kdy a jak?

Každý, kdo navštívil Ostrov Svobody, vám potvrdí, že je to opravdu jiný svět. Máte pocit, že jste se najednou ocitli v době o několik desítek let zpět. Kuba je ideálním cílem nezávislých cestovatelů. Je to země plná kontrastů, barevná, s neuvěřitelnou atmosférou. Turista tu spoustě věcí nedokáže vůb…