verze pro tisk

Last minute na sever Chorvatska

7. červen 2011 Last minute na sever Chorvatska

Láká vás Chorvatsko a přitom jste tam ještě nebyli? Nebo patříte mezi milovníky Chorvatska a stále se tam rádi vracíte? Pak pro vás máme několik tipů na zajímavá letoviska v severním Chorvatsku, kam můžete sehnat výhodné last minute zájezdy a navíc jste tam autem i autobusem za pár hodin!

Umag

Krásné staré město a lázeňské středisko ležící v severní části chorvatského polooostrova Istrie. Ubytovací kapacity se nacházejí v okolí. Všude kolem jsou borové lesy a pěkná příroda, která místy dosahuje až na pláž. Pláže jsou zde hlavně kamenité a oblázkové, v některých místech jsou zátoky i se spíše písečnými plážemi.

Poreč

Hojně navštěvované letovisko s cennými historickými památkami (např. Eufraziova bazilika, která je na seznamu UNESCO). Ubytování se nachází severně a jižně od starého města. Poreč, to jsou rozmanité pláže – jak přírodní kamenité s travnatými plochami, tak oblázkové či štěrkové.

Vrsar

Menší a poměrně klidné středisko s pěkně upravenými plážemi. Na plážích najdete většinou oblázky, štěrk a kameny, často doplněné travnatými plochami či betonovými deskami, kde se dobře opaluje. Vyberete-li si dovolenou v chorvatsku, pak je Vrsar tou pravou volbou!

Rovinj

Velmi oblíbené letovisko se starobylým středomořským vzhledem, které si zachovalo benátský ráz. Patří k nejkrásnějším městům na celém jadranském pobřeží. V okolí Rovinje najdete množství zajímavých subtropických rostlin i borové lesy. Zdejší pláže jsou oblázkové, kamenité, místy byl navezen i písek. Po příjemné pobřežní promenádě se dostanete na jakoukoli pláž.

Pula

Největší město na istrijském poloostrově. Chcete-li někam, kde to opravdu žije, zamiřte do 65 tisícové Puly! Navíc zde najdete významné antické památky a jezdí odtud výletní lodě do italských Benátek. Většina zdejších pláží je kamenitá a štěrková, pláže jsou často tvořeny také velkými skalními plotnami.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jakou dopravu do Chorvatska zvolit?

Jakou dopravu do Chorvatska zvolit?

Obvyklými způsoby, jak se dopravit do Chorvatska, jsou auto, autobus a letadlo. Samozřejmě existují i další alternativy – od motorky, přes kolo či koloběžku, až po cestu pěšky, poslední tři jmenované jsou už ale čím dál tím méně reálné. Zaměřme se tedy na ty, které má smysl řešit.

S jakými doklady cestovat: Sever Afriky

S jakými doklady cestovat: Sever Afriky

Chystáte se do Egypta, Tuniska či Maroka? Nebo do jiných států na severu Afriky? Potřebujete vědět, jaké doklady si na cestu přichystat? Pak je tu pro vás další díl našeho průvodce ve spletitém světě cestovních dokla


Národní parky Chorvatska

Národní parky Chorvatska

Chorvatsko patří k těm nejoblíbenějším turistickým destinacím. Míří sem lidé za sportem, mořem, ale i přírodou. Národní parky Chorvatska každoročně přilákají tisíce turistů. Většina lidí si Chorvatsko spojuje s Plitvickými jezery, ale takhle země toho nabízí mnohem víc.

Jižní Chorvatsko nabízí zajímavé last minute

Jižní Chorvatsko nabízí zajímavé last minute

Zvažujete, kam se o prázdninách vypravit na dovolenou? Pokud jste ještě nebyli na jihu Chorvatska, pak je možná nejvyšší čas to napravit. Tamější letoviska jsou totiž velmi pěkná a ubytování se dá sehnat za příznivé ceny. Podívejte se s námi na několik tipů, kam se můžete vypravit!