verze pro tisk

Last minute zájezdy Egypt

21. květen 2012 Last minute zájezdy Egypt

Stále nemáte vybranou letní dovolenou? V tom případě můžete využít nabídky některého z last minute zájezdů, které jsou momentálně v nabídce. Vybírat můžete z nejrůznějších destinací, od Turecka a Egypta, přes Řecké ostrovy, až po Chorvatsko či Itálii a mnoho jiných destinací.

Lákavou zemí pro vás může být kolébka naší civilizace, tedy last minute Řecko . Země, která je prodchnutá historií a ve které můžete zkoumat základy naší kultury prakticky na každém kroku – Zajímavá může být třeba Athénská Akropolis, kde najdete trosky starých chrámů jako byl Pantheon. Ten vznikl za dob Perikla a byl zasvěcen bohyni Athény. Za návštěvu stojí ale nejeden další kout této země, v nabídce najdete kupříkladu ostrovy Korfu, Kos, Rhodos či třeba Zakynthos. Například ostrov Rhodos je svázán s řeckou mytologií, podle báje připadl bohu slunce Héliovi po té, co se pro něj vynořil z moře. Od té doby je ostrov zalitý zářivým sluncem, krom dlouhých pláží a koupání v moři nabízí svým návštěvníkům zajímavá místa. Návštěvníka může zaujmout Moni Tsambika, což je klášter na hoře na ostrově. Do místního kostelíka se chodí modlit mladé ženy, touží – li počít a z vrcholu hory je krásný výhled na okolí. Dalšími místy jsou Údolý motýlů, aquapark ve Falikaki či třeba samotné město Rhodos, tedy hlavní město ostrova. V historickém jádru města můžete navštivit Palác velmistrů, terý je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jinou, ale stejně tak zajímavou destinací je Egypt. V nabídce cestovních kanceláří najdete nejeden last minute Egypt zájezd, za zmínku stojí takové destinace, jako jsou Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh či Taba. Pokud vás zajímají staroegyptské památky, je pro vás tou pravou volbou třeba Hurghada, ze které je to kousek do slavných egyptských míst – k pyramidám v Gíze, chrámům v Karnaku a Luxoru nebo do Údolí králů. Jižně od Hurghady se pak nachází oblast Marsa Alam, jejíž moře nabízí pohled na bohatý podmořský život, můžete se zde potápět za korálovými útesy, delfíny nebo využít příznivých povětrnostních podmínek a vyzkoušet windsurfing. Jiným malým rájem na zemi je i zmíněný Sham El Sheikh, jež rovněž potěší potápěče svými korálovými útesy, milovníci historie mohou navštívit klášter svaté Kateřiny vyzdobený byzantskými mozaikami z dob starých 1400 let.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Last minute - zájezdy kamkoli a kdykoli si vzpomenete

Žijete tímto okamžikem a i o svých volných chvílích chcete rozhodovat podle své aktuální chuti? Už nemusíte svou dovolenou plánovat půl roku předem. Díky zájezdům Last minute pro vás čas ani prostor nejsou omezujícími parametry a v minutě se můžete přenést k moři nebo do historických a kulturních ce…

Levné last minute zájezdy

Levné last minute zájezdy

Pokud máte pocit, že vaše rozhodnutí vyrazit letos někam na dovolenou k moři přišlo příliš pozdě a na poslední chvíli, i tak nemusíte nikterak zoufat. Máte totiž stále šanci vyrazit do jedné z mnoha destinací a takovýto výlet navíc získáte velice výhodně. V nabídce cestovní kanceláře New Travel se t…


Last minute zájezdy na Kapverdské ostrovy: No stress

Last minute zájezdy na Kapverdské ostrovy: No stress

Hledáte dovolenou a zájezdy, kde nebudete mít žádnou příležitost se stresovat? Ideální jsou pro takovéto zájezdy Kapverdské ostrovy.

Last minute zájezdy na Kanárské ostrovy: Dovolená bez stresu

Last minute zájezdy na Kanárské ostrovy: Dovolená bez stresu

Už se nemůžete dočkat, až se zbavíte každodenního stresu a konečně vyrazíte na vytouženou dovolenou někam k moři? Pakliže si chcete skutečně užít a vyvarovat se jakéhokoliv stresu a napětí, pak doporučuji pro letní dovolenou zvolit Kanárské ostrovy.