verze pro tisk

Tunisko last minute, skvělá dovolená i cena

13. květen 2010 Tunisko last minute, skvělá dovolená i cena

Lákavý africký kontinent je domovem exotických destinací, ke kterým patří i Tunisko. Čekají vás zde krásné plážé, teplé podnebí, historické památky a skvělé zázemí v místních hotelech. Můžete si dokonce vybrat, zda dáváte přednost oblázkovým plážím, které jsou spíše na severu země, zatímco jemný písek najdete na jihu. Co si odsud určitě odvezete nejsou jen zajímavé suvenýry, ale především nevšední zážitky . Atmosféru nasajete díky mnoha kulturním akcím, které se zde konají, patří k nim festivaly, oslavy, na kterých máte jedinečnou šanci poznat něco z místní bohaté kultury. Ačkoli se Tunisko nachází ve středomořské oblasti, v porovnání s ostatními destinacemi je finančně dostupnější, aniž byste museli slevit ze svých nároků. Ekonomická situace mnohých rodin není nejlepší, to ale neznamená, že dovolená v Tunisku je nedostupná.

Když Tunisko, tak last minute

Počasí v Tunisku se různí podle místa, kde se právě nacházíte. Sever země pokrývá pohoří, na jihu jsou pouště a počasí mezi těmito oblastmi se velmi liší. Pro vnitrozemí je typické kontinentální podnebí, v pobřežních částech vládne středomořské klima. Díky tomu země nabízí odlišné podmínky v závislosti na oblasti i ročním období. Tunisko last minute je tak připraveno uspokojit téměř všechny cestovatele i s rozdílnými požadavky. Nejtepleji je v zemi od června do září a toto období lze označit za hlavní turistickou sezonu. Pro návštěvu památek nebo aktivnější dovolenou se hodí spíše podzimní měsíce, od září až po počátek prosince. Tunisko je atraktivní lokalitou po celý rok, což dokazuje například ostrov Djerba last minute, který je i v zimních měsících plný turistů.

Tunisko last minute je skvělá volba

Historie země je dlouhá a bohatá, míst pro výlety je v zemi mnoho, stačí si vybrat. Země nabízí také krásnou přírodu; horské oázy, solná jezera, Saharu a saharské oázy. Jižní Tuniska má úplně jiný charakter než sever země s rozeklanými štíty, malebnými zátokami, pohořími a bujnou vegetací. Krom nádherné přírody Tunisko nabízí neopakovatelné zážitky i obdivovatelům kultury a historie. Určitě navštivte Kartágo na předměstí hlavního města Tunisu s četnými antickými stavbami. K vidění jsou tu hlavně Antoniovy lázně, římské vily nebo divadlo. Hlavní město Tunis se pyšní starým centrum zapsáným do seznamu světového kulturního seznamu UNESCO, jsou zde i středověké čtvrtě i moderní předměstí a přístav, Tunis last minute tak rozhodně stojí za to. Častým cílem je městečko Sidi Bou Saïd ležící nedaleko Kartága, kde se natáčel film o krásné markýze Angelice. Na jihu země jsou velké plochy solných jezer, největším z nich je Chott El Djerid. Zajímavých míst Tunisko nabízí mnoho a pokud jste se je rozhodli objevovat, nezbývá, než vás utvrdit, že se jedná o správné rozhodnutí.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Skvělá dovolená a nabídka last minute na Airstop.cz

Skvělá dovolená a nabídka last minute na Airstop.cz

Německé cestovní kanceláře vám nabídnou mnohdy více, než české cestovní kanceláře. Pokud hledáte levnou dovolenou, pak se jistě rozhodněte, že využijete služeb právě jedné z německých cestovních kanceláří. Mezi nimi je známá například německá CK Airstop.cz.

Last minute Mallorca je skvělá dovolená

Last minute Mallorca je skvělá dovolená

Mallorca je, coby největší z Baleárských ostrovů, součástí Španělského království a také cílem mnoha turistů, kteří zde tráví skvělou dovolenou. Není divu Mallorca má vše, co je k tomu zapotřebí, od krásné přírody přes bohatou historii až po nádherné čisté pláže. Místní služby jsou na vysoké úrovni,…


Skvělá dovolená na poslední chvíli

Skvělá dovolená na poslední chvíli

Poznejte ta nejkrásnější a nejzajímavější místa na planetě za cenově výhodných podmínek!

Skvělá dovolená za minimum peněz

Skvělá dovolená za minimum peněz

Toužili jste někdy po opravdu netradičním dobrodružství? Po takovém, které byste mohli i po dvaceti letech vyprávět vnoučatům? Neváhejte a využijte nabídky Keňa last minute.