verze pro tisk

Argentina, jihoamerický poklad

8. srpen 2010 Argentina, jihoamerický poklad

Argentina, celým názvem Argentinská republika je, stejně jako většina států na jihoamerickém kontinentu, zemí mnoha tváří. Místní fauna i flóra je velmi pestrá, mimo velká města najdete deštné pralesy, jezera, vodopády, ledovce i hory. Příroda v Argentině vás jednoduše okouzlí. Přírodní rozmanitost však není jediná, to poznáte až trochu nahlédnete do zdejší kultury. V Argentině se zabydlelo mnoho národností, z nejvíce zastoupených jmenujme Španěly, Italy, Němce, Francouze i Poláky. Argentinci jsou velmi přátelští lidé, kteří milují zábavu, což poznáte hlavně ve větších městech, která pulzují životem 24 hodin denně.

Argentina bez maté neexistuje

Místní obyvatelé dodržují různé zvyklosti, jednou z nich je pití maté. Zatímco u nás je zvykem zajít do hospůdky na pivo, Argentinci dávají přednost jinému nápoji. U maté se lidé každodenně setkávají a když k tomu probíhá ještě nějaké fotbalové utkání, je každý Argentinec na vrcholu blaha. Argeninský temperament se velmi odlišuje od středoevropského chování, místní zkrátka dávají průchod emocím všeho druhu. Nejlépe to můžete sledovat právě při fotbalových utkáních. K dalším oblíbeným sportům patří basketbal, box, tenis či rugby.

Argentina láká na lyže i na pláž

Argentina rozhodně není nudná země a kdo si myslí, že nabízí jen pláže, ten se mílí. Milovníci zimních radovánek mohou lyžovat na svazích And, Argentina je na turisty dobře připravena. Pokud přemýšlíte o návštěvě této krásné země a nevíte, kdy vyrazit, vězte že záleží na lokalitě kam míříte. Přijet můžete kdykoliv, platí zde, že letní měsíce jsou od prosince do února a zimní od června do srpna. Pokud chcete navštívit Patagonii, tak určitě v letních měsících, hlavní lyžařská sezona začíná v červnu a jestliže míříte do metropole Buenos Aires, tak ta vás uchvátí kdykoli, na ročním období nezáleží.

Argentina a temperamentní tango

Krom skvělého vína či hovězích steaků se mnoha lidem při vyslovení názvu této země vybaví tango. Tango je nejznámějším argentinským tancem, který je pevně spojen s Buenos Aires, na jehož předměstí se údajně zrodil. Silné postavení má v zemi i folklor. Argentina je jakousi multikulturní směsicí, kterou musíte poznat na vlastní kůži.

Argentinská metropole

Hlavním městem Argentiny je Buenos Aires, založené v 16. století. Mezi nejdůležitější místa patří Plaza de Mayo s budovou prezidentského paláce. Je zde i Metropolitní katedrála a budovy zvané Cabildo. Zajímavým místem je i hřbitov Cementario de la Recoleta připomínající miniaturu města. Ve čtvrti Palermo, můžete navštívit botanickou i zoologickou zahradu, planetárium nebo růžový sad. Samozřejmostí jsou restaurace, nákupní centra a další místa sloužící pro vaši zábavu.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Navštivte smyslné Buenos Aires!

Navštivte smyslné Buenos Aires!

O Buenos Aires je známo, že málokterého návštěvníka nechává v klidu. Není to jen vášnivým tangem, které se zde zrodilo a i dnes se běžně tančí skoro v každém baru… Hlavní město Argentiny má zkrátka svou zvláštní uhrančivou atmosféru, díky které i vám rychle přiroste k srdci.

Toulky po jižní Moravě

Toulky po jižní Moravě

Dovolená u nás sice nezahrnuje moře, pláže a palmy, zato ale množství historických památek a krásnou českou krajinu. O tom, že na jižní Moravě je nádherně asi není potřeba diskutovat. Kraj vína, kde se pole s vinnou révou táhnou, kam oko dohlédne a k dovolené nezaměnitelně patří také návštěva vinnéh…


S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

Uvažujete o cestě do některého z jihoamerických států? Jaké doklady si musíte připravit, abyste neměli problémy při celní kontrole? Třetí část našeho seriálu vám ukáže, které dokumenty jsou nutné pro návštěvu