verze pro tisk

Barcelona - Vášeň a nespoutanost

2. říjen 2011 Barcelona - Vášeň a nespoutanost

Barcelona, místo plné vášně, překvapení a architektonických skvostů. Tak by se dalo několika slovy charakterizovat toto překrásné město. Každý, kdo již Barcelonu navštívil, si ji zamiloval a kdo tohle město ještě nepoznal, měl by to zajisté napravit. Proč? To se dozvíte v tomto článku.

Barcelona a současnost

Barcelona je druhým největším městem Španělska. V současné době je Barcelona hlavním sídlem arcibiskupa a stala se jedním z nejdůležitějších průmyslových center Španělska. Barcelona stále více láká turisty zajímající se zejména o architekturu a historické památky, neboť je mnohem snáze dostupná než hlavní město Španělska- Madrid.

Klenoty, které si rozhodně nesmíte nechat ujít

K nejzajímavějším historickým klenotům zajisté patří kouzelný chrám Sagrada Familia, který se stal mistrovským dílem samotného Gaudího. Velkou zajímavostí je, že chrám dodnes nebyl dokončen, neboť náklady na stavbu jsou příliš vysoké. Zajisté si nesmíte nechat ujít překrásný výhled z tohoto chrámu, při kterém spatříte celou Barcelonu jako na dlani.

Milovníci lodí musí rozhodně navštívit loděnice Les Drassanes, které patří k nejzachovalejším zařízením tohoto druhu na světě. Také se zde nabízí k návštěvě mnoho zajímavých muzeí, gotických památek, kostelů či krypt, které vás jistě velmi zaujmou.

Kam v Barceloně za zábavou a relaxací

Pokud již budete trochu unaveni z návštěv historických skvostů, dopřejte si trochu času jen pro sebe. Barcelona nabízí mnoho zajímavých možností. Jedním z těch nejlepších je zajisté návštěva Bikiny baru, stal se totiž jedním z nejdůležitějších center nočního života v Barceloně. Můžete zde na vlastní kůži zažít pravý španělský temperament a vášeň. V baru se totiž scházejí zejména milovníci latinskoamerických rytmů a nechávají se unášet nespoutaností okamžiku.

K relaxaci je nejlepší návštěva zdejšího mořského akvária, které se pyšní 22 obřími akvárii. Je zde k vidění fascinující svět Středozemního moře, který ve vás zanechá velice příjemný pocit, a vy si při jeho návštěvě krásně odpočinete.

Malá rada na závěr

Barcelona je nádherné město, které vás nikdy nepřestane překvapovat množstvím svých možností. Jisté je, že ať se již rozhodnete navštívit historické památky či se do Barcelony vydáte jen za zaslouženým odpočinkem, v každém případě si tento výlet krásně užijete. Barcelona vás překvapí svým temperamentem a nespoutaností. Tohle město rozhodně stojí za to.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Toužíte po poznávání nových kultur? Máte rádi nespoutanost a překvapení a potřebujete si odpočinout od pracovního stresu? Toužíte zažít vášeň ve víru tanečních rytmů? Potom navštivte Madrid, město v rytmu Flamenca.

Noční život: Kam na dovolenou

Noční život: Kam na dovolenou

Zajdete si rádi do klubu či na diskotéku? Ve kterých evropských městech to v noci nejvíce žije? Podívejte se na několik tipů, kam do Evropy vyrazit za zábavou!


Pohádkový Neuschwanstein

Pohádkový Neuschwanstein

Zámek Neuschwanstein je často považován za nejromantičtější zámek v Evropě. Leží na skalnatém ostrohu a je obklopen alpskými vrcholky se sněhovou pokrývkou. Nachází se nedaleko městečka Schwangau, jižně od Mnichova.

Španělsko a počasí pro letní i zimní radovánky

Španělsko a počasí pro letní i zimní radovánky

Španělské království je ideální destinací pro ty, kteří si rádi užívají sluníčka a zábavy. Líbit se zde bude i milovníkům umění a historie, ideální je zkombinovat pobytový zájezd s poznávacím. Rozdělení dne je ve Španělsku diametrálně odlišné od toho našeho. Veškerý program se zde odehrává až v pozd…