verze pro tisk

Buenos Aires: Město na březích Río de La Plata

30. listopad 2011 Buenos Aires: Město na březích Río de La Plata

Zatoužili jste někdy po návštěvě největšího a nejrušnějšího města Argentiny - Buenos Aires? Chtěli jste vždy alespoň zahlédnout břehy Río de la Plata či na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je tančit pravé argentinské tango? V mém dnešním článku se svého snu můžete alespoň dotknout.

Architektonická zvláštnost

Buenos Aires je považováno za opravdovou architektonickou zajímavost. Je to díky nezvyklému střídání několika architektonických stylů. Můžete zde pozorovat typickou jižanskou architekturu, kombinovanou s francouzským barokním designem a smíchanou se stylem moderním. Zajisté vás velice překvapí, že místní obyvatelé kladou důraz zejména na hezky vypadající fasády u svých domků, ale pokud se podíváte dovnitř, asi budete poněkud rozčarováni jejich chudým vybavením a nepříliš upravenými interiéry.

Buenos Aires a jeho kultura

Jedním z míst, které byste si rozhodně při své návštěvě neměli nechat ujít, je Květnové náměstí. Je považováno za srdce města, neboť Buenos Aires bylo vybudováno kolem něho. Okolo se nacházejí překrásné přírodní parky s palmami a mnoha různými druhy květin. Nejvýznamnější budovou, kterou zde můžete navštívit, je zajisté Casa Rosada, která slouží jako sídlo vlády.

Další důležitou částí Buenos Aires je La City. Jedná se o čtvrť bankovní. Jsou zde umístěny banky z celého světa, ale i ty národní. Největší z nich je Banka národů, která je celá vybudována z mramoru.

Zábava a volný čas

O zábavu nebudete mít v Buenos Aires rozhodně nouzi. Velice zajímavá je návštěva čtvrti San Nicolas, kde se nachází velké množství nejrůznějších barů, restaurací a tanečních příležitostí. Tím nejvášnivějším, co zde můžete zažít, je hodina tanga, které je známé jako tanec svobody a touhy. Nabízí nejrůznější choreografie a vy díky tanci zapomenete na celý svět.

Nezapomenutelné Buenos Aires

Buenos Airem je tím pravým místem, kde můžete strávit zajímavou a zábavnou dovolenou. Můžete poznávat místní zajímavosti, ochutnat argentinské speciality, užívat si chvíle odpočinku nebo si zatančit věhlasné tango. Buenos Aires je město, které má rozhodně co nabídnout.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

kxoofxWmsG

sobota, 28. leden 2017
08:45

I enjoyed this video very much it truly showed a different peptvecsire to our current crisis and especially depicts how Detroit is starting to give way to a bigger issue at hand, that is of course the amount of integrity this country has to its welfare. Overall great video, a little depressing, but hats off to the Frenchy


posted by: kxoofxWmsG (185wkzuwbe0(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Navštivte smyslné Buenos Aires!

Navštivte smyslné Buenos Aires!

O Buenos Aires je známo, že málokterého návštěvníka nechává v klidu. Není to jen vášnivým tangem, které se zde zrodilo a i dnes se běžně tančí skoro v každém baru… Hlavní město Argentiny má zkrátka svou zvláštní uhrančivou atmosféru, díky které i vám rychle přiroste k srdci.

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Toužíte po poznávání nových kultur? Máte rádi nespoutanost a překvapení a potřebujete si odpočinout od pracovního stresu? Toužíte zažít vášeň ve víru tanečních rytmů? Potom navštivte Madrid, město v rytmu Flamenca.


Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Toužíte po tom vysadit a udělat si malý výlet? Na cestu do zahraničí však již nezbývají peníze? Nevadí! I v Čechách totiž najdete místa s bohatou historií. Jedním z nich je právě Český Krumlov.

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Přemýšlíte o tom, kam si v tomto chladném počasí udělat výlet, ale nic vás nenapadá? A co takhle Vídeň - město plné zábavy a překvapení? Že nepatříte mezi milovníky historických památek? To ale vůbec nevadí. Vídeň totiž skrývá i jiná tajemství.