verze pro tisk

Bulharsko má více, než jen příjemné počasí

9. červen 2010 Bulharsko má více, než jen příjemné počasí

Bulharsko last minute se sice pyšní krásnými plážemi a čistým mořem, nenechte se však mýlit, krásné je i bulharské vnitrozemí. Bulharsko je velmi rozmanitá a krásná země, omezovat se pouze na pobřežní oblasti by byla velká škoda. V centrální části země vás krom hlavního města Sofie čekají i další krásy, můžete obdivovat krásná pohoří nebo pravoslavné kláštery, každý podle svých zálib. Když jsme u pravoslavných klášterů, jedním ze skvostů je Rilski manastir patřící právem na seznan kulturního dědictví UNESCO. Klášter je skryt za vysokou zdí, která jej dělí od ostatního světa. Po vstupu hlavní branou se octnete na nádvoří s kaplí, obklopovat vás budou krásné květinové záhony i klenby. Celý objekt má tajemnou atmosféru, kterou ještě podtrhují místní mniši. V klášteře můžete i přespat, komu by se nocleh zde zdál drahý, může využít například nedaleký kemp.

Bulharsko má mnoho co nabídnout

Dalším lákadlem na turisty je i Veliko Tarnovo, bývalé hlavní město Bulharska, které mělo v dávných dobách velký význam. Byla zde například sepsána první bulharská ústava. Přes početné historické památky, kterými je město doslova plné, vás uchvátí především atmosféra místa. Úzké dlážděné ulice, údolí řeky Jantry, obchůdky a bazary to vše připomíná středomořská městečka a zanechá ve vás příjemnou náladu. Za dominantu města je dá považovat pevnost Carevec, která i přes svůj nedobytný vzhled podlehla tureckým nájezdům.

Bulharsko neznamená jen moře

Město, které byste při své návštěvě Bulharska určitě neměli minout, to je Plovdiv. Ten má necelých 500 tisíc obyvatel, založen byl již před naším letopočtem. Vystřídalo se zde několik národů i kultur, které zde zanechaly četné stopy, jež můžete obdivovat až do dnešních dnů. Nachází se zde opevnění vybudované Thráky, amfiteátr z římské doby i středověké kostely. Ivanovo je další památkou na seznamu UNESCO. Jedná se o komplex klášterů, sklepů, kostelů i kaplí, některé z nich se nacházejí v jeskyních. V kaplích se nacházejí krásné fresky, ve skalách můžete obdivovat krásy fauny v podobě mnoha druhů ptactava i výhled do údolí.

Bulharsko má krásnou přírodu

Vnitrozemí udivuje i překrásnou přírodou, například nejvyší bulharské pohoří Rila je skutečným skvostem. Pohoří leží jižně od Sofie a je domovem nejvyšší hory v zemi. Místní hřebeny přímo volají po zdolání, túry jsou mezi turisty velmi oblíbené. Stanovat můžete kdekoli, ovšem doporučuje se držet se vyznačených tras. Za nejzajímavější pohoří je považován Pirin v jihozápadní části země. Vápencové pohoří nabízí mimo jiné i vodopády, lesy a jezera a nepřeberné druhy flóry i fauny. Pozadí hlavního města tvoří další pohoří, Vitoša. Leží jižně od hlavního města a je snadno přístupné. Vitoša je i nejstarším přírodním parkem v zemi a jistě se vám zde bude velmi líbit.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Egypt a příjemné počasí po celý rok

Egypt a příjemné počasí po celý rok

To, co bylo dříve pro většinu z nás nedostupné, se v posledních letech stává běžné. Řeč je samozřejmě o cestování do některých zemí. Tentokrát máme na mysli Egypt, zemi ležící na africkém kontinentu, země, při vyslovení jejíhož jména si většina z nás vybaví pyramidy. A právě Egypt je v současnosti j…

Bulharsko last minute: All inclusive

Bulharsko last minute: All inclusive

Chcete si vychutnat dovolenou u moře, avšak nehodláte do ní investovat desítky tisíc korun? Levná dovolená u moře se dá zajistit díky last minute nabídkám. Pro milovníky slunění a koupání v moři se jeví jako nejlepší a nejlevnější řešení Bulharsko last minute.


Vyjde nás Bulharsko skutečně levně?

Vyjde nás Bulharsko skutečně levně?

Důvodů, proč si jako místo letní dovolené zvolit Bulharsko, je hned několik. V současné ekonomické situaci řeší většina lidí především finanční stránku. Před několika lety byla země turisticky nezajímavá, protože zde bylo velké množství destnací, kam se člověk dříve nedostal. V současnosti však bulh…

Dovolená Bulharsko a léto 2010 patří k sobě

Dovolená Bulharsko a léto 2010 patří k sobě

Každý z nás alespoň jednou ročně řeší, kam na dovolenou. Nezáleží na ročním období jako spíše na tom, co vám destinace nabízí. Zda lokalita poskytuje dostatečné možnosti ubytování, sportovní vyžití, večerní zábavu, zajímavé okolí, památky, v neposlední řadě je podstatná i cena a možnosti dopravy. Vš…