verze pro tisk

Dánsko nabízí víc, než jen Legoland

3. červen 2010 Dánsko nabízí víc, než jen Legoland

Být či nebýt? Tak nějak se ptal kdysi dánský princ Hamlet. Na vás čeká jiná otázka: Navštívit či nenavštívit Dánsko? Odpověď je jednoduchá. Určitě navštívit. Dánsko je zemí Hanse Christiana Andersena, piva Carlsberg, krásné přírody i Legolandu. K Dánsku patří také největší ostrov Grónsko a Faerské ostrovy, společně jsou tyto části nazývany Dánské království. Dánsko je často zemí, přes kterou turisté míří dále do Skandinávie. Stojí však za to se zde zastavit a vychutnat si dovolenou v zemi malé mořské víly a vikingské historie.

Dánsko na kole

Oblíbeným dopravním prostředkem v Dánsku je kolo. Na kole zde jezdí všichni, každý Dán vlastní většinou dvě kola. Terén je příznivý i pro rekreační jízdu, povrch země je rovinatý, a tak je země vhodná i pro dovolenou s dětmi. Kolo oceníte nejen v přírodě, ale také při pohybu ve městech, která jsou vybavena kvalitními cyklostezkami. Díky kolu stihnete prohlídku města rychleji a jediný, na koho se musíte spoléhat, jste přitom vy sami. Kolo si můžete půjčit prakticky kdekoli, klidně jen na jeden den.

Dánsko nabízí široké možnosti ubytování

Výběr ubytování v Dánsku je hodně široký, od kempů až po luxusní hotely. Dánské kempy bývají otevřeny především v letních měsících a patří k levnějším možnostem ubytování. Pozor na stanování ve volné přírodě, to místní zákony nedovolují. K levnějším variantám patří také ubytovny nebo hostely pro mladé. Ubytovat se můžete také v soukromí, kde cena většinou zahrnuje i snídani, oblíbené je i ubytování na statku, kde je však minimální délka pobytu jeden týden.

Dánsko naplní vaše představy o aktivní dovolené

V Dánsku nemusíte mít strach, že byste se nezabavili. Výběr sportovních i kulturních aktivit je opravdu široký a vybere si každý. Krom cyklistiky můžete vyzkoušet jízdu na koni, turistiku i rybaření, velmi oblíben je golf. Národním sportem je badminton, širokou základnu fanoušků si vytvořil i fotbal a vodní sporty, nejoblíbenější je jachting. Na cestě za kulturou byste neměli minout hlavní město Kodaň plné muzeí, oblíbené je například muzeum dánského designu. Je zde i královský palác a další monumentální stavby, příjemné restaurace i kavárny.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolenou v ráji nabízí Belize

Dovolenou v ráji nabízí Belize

Belize, dříve Britský Honduras, je drobným státemna východním pobřeží Střední Ameriky. Oficiální hlavou státu je britská královna Alžběta II., ovšem v reálu vládne parlament a vláda vedená premiérem. Co se jazykové výbavy týká, vystačíte si s angličtinou, uslyšíte i španělštinu nebo belizskou kreolš…

Příjemné cestování a letenky nabízí letuska.cz

Příjemné cestování a letenky nabízí letuska.cz

Pro každého, kdo potřebuje někam cestovat a rád by ušetřil nějakou tu korunu, má portál letuska.cz připravené ty nejlevnější letenky, které na našem trhu vůbec můžete sehnat. Potřebujete letět kamkoliv do zahraničí?


Rakousko nabízí skvělé počasí i kuchyni

Rakousko nabízí skvělé počasí i kuchyni

Za krásnou dovolenou naplněnou netradičními zážitky není nutné cestovat přes půl světa. Možná budete překvapeni, jak blízko se často ukrývají velmi cenné poklady. Zemí, která má co nabídnout je i náš jižní soused, Rakousko. S Rakouskem nás nespojuje pouze kus společné historie, je to stejně jako Čes…

Jižní Chorvatsko nabízí zajímavé last minute

Jižní Chorvatsko nabízí zajímavé last minute

Zvažujete, kam se o prázdninách vypravit na dovolenou? Pokud jste ještě nebyli na jihu Chorvatska, pak je možná nejvyšší čas to napravit. Tamější letoviska jsou totiž velmi pěkná a ubytování se dá sehnat za příznivé ceny. Podívejte se s námi na několik tipů, kam se můžete vypravit!