verze pro tisk

Do Amsterdamu za Coffee Shopy

8. červen 2011 Do Amsterdamu za Coffee Shopy

Amsterdam. Kosmopolitní město proslulé svou fascinující atmosférou a nespoutaným nočním životem. Všudypřítomné tulipány podtrhují barevnost tohoto města. Amsterdam má však ještě jednu výsadu, kvůli které je četně navštěvován turisty ze všech koutů světa. Je rájem pro všechny uživatele marihuany. Díky holandské politice, která jde v této otázce proti proudu, a toleruje držení určitého množství měkkých drog, se milovník „trávy“ nemusí obávat postihu, když si zapálí. Když si ale zapálí tam, kde je to dovoleno. V coffee shopu.

V coffee shopu si kávu nedáte

Nedejte se zmást, coffee shop má v překladu s kávou nebo kavárnou jen málo společného. Jde o obchody, kde je legálně možné koupit a užívat marihuanu a jiné lehké drogy. Spojte si to s příjemným posezením a oblíbeným nápojem, a „zábava“, pro kterou Amsterdam navštěvuje tisíce turistů, je na světě.

Striktní pravidla v coffee shopech

Ačkoli je politika Nizozemí velmi liberální, jsou pravidla, přes které vlak nejede. V coffee shopu si nekoupíte žádný alkohol, nezapálíte cigaretu, a hlavně se do něj nedostanete, pokud neprokážete, že je vám více než 18 let. Množství, které si můžete v coffee shopu zakoupit je omezeno na 5 gramů/osoba.

Amsterdam je skutečně město coffee shopů, protože je naleznete opravdu na každém rohu. Celé ovzduší města je díky tomu prosycené nezaměnitelnou vůní marihuany. Nejznámější je The Doors Coffee Shop nebo The Bulldog.

Existence coffee shopů ohrožena

Momentálně je existence těchto jedinečných barů ohrožena. Vládám sousedících zemí se nelíbí, že v Amsterdamu může užívat drogy kdokoli, kdo je navštíví. Tedy obyvatelé jiných zemí. Obávají se možného zneužití návykových látek i na území jejich státu. Zatím je v diskusi zákon, dle kterého by měly mít právo nakupovat v coffee shopech pouze Nizozemci. Ať to dopadne tak či onak, jedno je jisté. Coffee shopy budou k Amsterdamu vždy patřit jako Eiffelovka k Paříži

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...