verze pro tisk

Dovolená? Co třeba Mexiko?

31. leden 2013 Dovolená? Co třeba Mexiko?

Zasloužená letní dovolená po mnoha a mnoha dnech tvrdé práce je něčím, na co se těší snad každý. Třeba si pro tentokrát toužíte dopřát něco extra – koneckonců, přeletět „velkou louži“ a stanout na americkém kontinentu nemusí být zase tak špatný nápad. A pokud vás lákají prosluněná karibská pobřeží zkombinovaná s barvitou, pestrou kulturou, vynikající kuchyní i zajímavou historií, je Mexiko jako stvořené pro vás.

Mexiko naleznete v samotném jižním cípu Severní Ameriky. Je to země ležící v tropické oblasti, takže je zde vcelku teplo prakticky po celý rok, avšak zejména v období od května do září je v nížinatých a jižních oblastech opravdu horko a vlhko. Vrcholem turistické sezony pak jsou měsíce červenec a srpen, hojná návštěvnost je také v prosinci a lednu.

Míst, kde se můžete poučit o mexické historii a kultuře je samozřejmě hned několik. Turisticky vyhledávaný je kupříkladu Cancún, moderní a luxusní letovisko, které zde vyrostlo na místě rybářské vesničky a které nabízí ode všeho trochu – adrenalin v podobě krmení žraloků, potápění či plavání, relaxaci na pláži, nákupy i výlety za nočním životem.

Legendárním letoviskem je rovněž i Acapulco, proslavené jak filmovým průmyslem, tak dlouhou pláží, restaurace na útesech s krásnými výhledy, starobylou pevnost z 17. století i botanickou zahradu. Z Acapulca je to navíc kousek do blízkých, poklidných vesniček - Barra Vieja či Pie de la Cuesta.

A je toho samozřejmě mnohem víc – celá Mayská riviéra poskytuje mnoho a mnoho zajímavých ubytovacích zařízení, z nichž si vyberete to své, které může posloužit jako dobrý výchozí bod pro objevování střípků indiánské historie, mexické kultury i bujného nočního života a mentality místních obyvatel. Vyberte si zájezd přesně dle svých představ a dopřejte si dovolenou, jakou si jen zasloužíte.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená Mexiko je odpočinek i poznání

Dovolená Mexiko je odpočinek i poznání

Netradiční, avšak skvělou dovolenou nemůžete prožít všude. Mexiko vám však tuto možnost nabízí. Země ležící ve Střední Americe díky své poloze nabízí velmi rozmanité podmínky pro turisty snad všech zaměření. Mexiko oplývá přírodním bohatstvím, kterým se může chlubit málokterá země. Nádherná příroda…

Zkuste si letošní dovolenou užít trochu jinak - třeba v obytném voze!

Zkuste si letošní dovolenou užít trochu jinak - třeba v obytném voze!

Chybí vám inspirace, jak trávit letošní dovolenou, kam vyrazit a jak celou cestu pojmout? Už vás nebaví dovolené v přeplněných přímořských destinacích, kde trávíte drtivou většinu času v jednom komplexu? Nebaví vás ani odpočinková týdenní dovolená v jednom kempu, kde už se ke konci pobytu nudíte? Pr…


Levná dovolená s dětmi

Levná dovolená s dětmi

Hledáte příjemné místo pro dovolenou s dětmi? Takové místo, kde se setkáte s dokonalými službami, zároveň však nebude chybět dotek čisté přírody? Neváhejte a navštivte Aparthotel Šumava v Kašperských horách, kde na vás momentálně navíc čeká dovolená se slevou.

Levná dovolená s dětmi

Levná dovolená s dětmi

Příjemná dovolená s dětmi v Čechách, kde to rozhodně nebudete mít daleko a budete se cítit naprosto spokojeně – to je Apart Hotel na Šumavě v Kašperských horách.