verze pro tisk

Dovolená Mexiko je odpočinek i poznání

17. květen 2010 Dovolená Mexiko je odpočinek i poznání

Netradiční, avšak skvělou dovolenou nemůžete prožít všude. Mexiko vám však tuto možnost nabízí. Země ležící ve Střední Americe díky své poloze nabízí velmi rozmanité podmínky pro turisty snad všech zaměření. Mexiko oplývá přírodním bohatstvím, kterým se může chlubit málokterá země. Nádherná příroda s množstvím rezervací láká především dobrodruhy, přímořské oblasti jsou spíše pro klasické dovolené. I když ani ty zde nebudou zcela obyčejné. Mexiko je země chilli papriček, fazolí, tequilly, sombrer, indiánských památek a především exotiky. Mexiko dovede umě prezentovat své archeologické památky i bohatou kulturu prostřednictvím velkého množství muzeí a má živou lidovou scénu. Díky tomu se vám země bude poznávat mnohem snáz.

Dovolená Mexiko a skvělé počasí

Jediný pohled na mapu vám napoví, že Mexiko leží v tropickém a subtropickém pásu, a že zde můžete očekávat vysoké teploty i vlhkost. Před vlhkostí se můžete schovat buďto v klimatizovaném hotelovém pokoji nebo ve vnitrozemí, kde je klima o poznání příjemnější, především díky pohoří Sierra Madre Oriental a Sierra Madre Occidental. Počasí je vzhledem k rozloze země různorodé, k rozhodujícím faktorům patří poloha, terén i blízkost moře a oceánu. Nejlepší dobou, kdy se do Mexika vypravit jsou zimní a jarní měsíce, tedy období sucha. V letních měsících je země často zasažena hurikány, je proto lépe se jim vyhnout.

Dovolená a Mexiko nabízí víc

Země nabízí svým návštěvníkům podmínky pro skvělou dovolenou. To samozřejmě zahrnuje i služby, které jsou jim poskytovány. V turisticky oblíbených lokalitách nemusíte mít vůbec strach, bude o vás postaráno vzorně. Nejnavštěvovanější jsou místa jako Cancún, Mayskí riviéra, Acapulco, Isla de Cozumel nebo poloostrov Yucatan. Míst, která byste měli v Mexiku navštívit je mnoho, pokud však toužíte především po odpočinku, jistě vám místní pláže a Karibské moře budou bohatě stačit. Aktivit zde najdete mnoho a nudit se jistě nebudete ani po západu slunce.

Mexiko, dovolená mezi pyramidami

Mísením původních indiánských kultur a evropských prvků přivezených španělskými kolonizátory, vznikl vskutku zajímavý koktejl. Dnes zde tedy můžete vidět pyramidy i pozůstatky španělského kolonialismu, malebná městečka a mnoho dalších věcí, které vám zpestří dovolenou. K vyhlášeným místům s indiánskými pozůstatky patří komplex Chichén Itzá, město Uxmal, Teotihuacán a mnohé další poklady, často schované uprostřed pralesa. Při návštěvě země nezapomínejte ani na hlavní město Ciudad de México, jinak také Mexico City, v němž žije něco kolem 26 milionů obyvatel. Mexico City je jediným městem na světě, kde vedle sebe uvidíte aztécké chrámy i barokní budovy, nad kterými se tyčí moderní mrakodrapy. Mexiko je výborným tipem pro dovolenou, kde si skvěle užijete i poznáte dávné civilizace.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená? Co třeba Mexiko?

Dovolená? Co třeba Mexiko?

Zasloužená letní dovolená po mnoha a mnoha dnech tvrdé práce je něčím, na co se těší snad každý. Třeba si pro tentokrát toužíte dopřát něco extra – koneckonců, přeletět „velkou louži“ a stanout na americkém kontinentu nemusí být zase tak špatný nápad.

Dovolená ve wellness hotelu: příjemný odpočinek s mnoha wellness procedurami

Dovolená ve wellness hotelu: příjemný odpočinek s mnoha wellness procedurami

Cestování do zahraničí za wellnes pobyty se stalo zejména v posledních letech velkým hitem. Lidé si na dovolené chtějí užít více než jen koupání, pobyt na sluníčku a odpočinek v hotelu. Vyžadují také nadstandardní služby. A právě wellness procedury jsou tím, co turistům umožňuje si dovolenou užít je…


Lázně Luhačovice a tamější odpočinek a ubytování

Lázně Luhačovice a tamější odpočinek a ubytování

Kdo by neznal kouzelné městečko Luhačovice, ležící na jihovýchodě Moravy, které je známé především svými proslulými lázněmi. Leží asi dvacet pět kilometrů od Zlína v krásném údolí, jež stojí zcela určitě za návštěvu. Luhačovice se řadí mezi největší lázeňské komplexy u nás. Léčit se sem jezdí lidé s…

Zajímavá dovolená

Zajímavá dovolená

V tomto ročním období, kdy je léto za dveřmi se hodně z nás rozmýšlí, na jakou dovolenou se vydat. Jednou z mnoha možností je využití poznávacích zájezdů. Mnohé cestovní kanceláře nabízejí nesmírně kvalitní poznávcie zájezdy India, díky kterým nejen poznáte novou zemi a prostředí, ale také si užijet…