verze pro tisk

Dovolená v USA u jezera

12. březen 2014 Dovolená v USA u jezera

Mnozí z nás berou za ideální dovolenou právě tu u jezera. Vždyť není nad ten pocit, když slyšet ticho nebo jen sem tam rozšumí listí v korunách stromů lesa, který jezera většinou obklopuje. Přes den túry v okolí či vodní sporty, no a večer táborák, trampské písničky a sledování hvězd. Idylická dovolená.

Ráj pro běžce v Idaho

Pokud trénujete na triatlon, tak si to namiřte do resortu Coeur d'Alene. Každoročně v srpnu se zde konají závody v tomto sportu titulované jako "divadelní výzva". Jezero má totiž překrásnou čistou vodu a okolí nabízí dlouhé běžecké a cyklistické tratě, ideální na trénink.

Zimní hry u jezera Tahoe

Vysoko položené Tahoe (1 897 m) je nirvána pro lyžování, snowboarding a jiné zimní sporty v Kalifornii a Nevadě. Kolem pobřeží se nachází sedm hlavních zimních resortů včetně Squaw údolí, kde se konaly Zimní olympijské hry v roce 1960. Dejte si túru po zasněžených lesních cestách, přitulte se k sobě při ohni v jedné z kaváren u jezera nebo se dopravte na vrchol nejvyššího vrchu Sky expresem a kochejte se výhledem na zasněženou panorama celé jezerní pánve.

Divočina na Aljašce

Jediný způsob, jak se dostat k odlehlého jezeru Clark, je projít po souši přes křoví, nechat se svést psím spřežením nebo si zaletět hydroplánem. 80 km dlouhé jezero lemované horami se zasněženými vrcholky, hustými lesy a divokými řekami je typická Aljaška. Mezi hlavní aktivity, které sem lákají turisty, patří rybaření, kajakování, pozorování volně žijících živočichů, procházky po okolí a kempování.

Oregonský vesmír pod vodou

Jezero Crater se nachází v jižním Oregonu a je nejhlubším jezerem Spojených států amerických a devátým nejhlubším jezerem světa. Jezero nabízí potápění se v zaplaveném vulkánu - s potápěčskou výstrojí můžete dosáhnout až na dno, které je v nejhlubším místě 592 metrů. Můžete však zůstat v křišťálově čistých mělčinách a objevovat lávové formace, podvodní mechové louky či pozorovat volně žijící živočichy jako například pstruhy či lososy. Pokud to není vaše představa o dovolené, tak pak zkuste plavbu lodí kolem ostrova Wizard Island.

Ježdění v Montaně

Divoké koně se potulují ve státním parku, který se táhne v západní Montaně kolem jezera Flathead. Při pobřeží jezera se nachází Flathead lodge, kde si mohou hosté užít hodiny ježdění na koni, vyjížďky na koni v okolí, jakož i jiné jezdecké aktivity. Také se zde pořádají vícedenní výlety na koních do blízké divočiny.

zdroj: dromedar.topky.sk

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Letní dovolená u Máchova jezera

Letní dovolená u Máchova jezera

Kraj Karla Hynka Máchy je velmi oblíbeným cílem turistů. Zde tento básník a spisovatel tvořil svá největší díla. Máchovo jezero se nachází v Libereckém kraji a dosahuje hloubky dvanácti metrů. Nejen Máchovo jezero láká k letnímu odpočinku. Okolí je plné zajímavých míst a památek, kde můžete svůj vol…

Šumavská ledovcová jezera

Šumavská ledovcová jezera

Národní park Šumava patří k největším pýchám naší země. V každém ročním období je cílem tisíců návštěvníků nejen z Čech. Šumava láká zejména svými ledovcovými jezery. Těch se v Národním parku nachází 8, přičemž tři leží na německé straně a pět na straně české. Vydejte se k nim některou z mnoha turis…


Boromejské ostrovy: Fascinující zahrady uprostřed jezera

Boromejské ostrovy: Fascinující zahrady uprostřed jezera

V italském jezeře Maggiore se rozkládají mimo jiné tři fantastické ostrůvky. Najdete je uprostřed vod poblíž malebného městečka Stresa. Boromejské ostrovy nebo-li Isole Borromee jsou pro svůj půvab hojně navštěvované. Z města Stresa se k nim dostanete lodí. Ostrůvky se jmenují Isola Bella, Isola Mad…

Aktivní dovolená s GoTravel.cz

Aktivní dovolená s GoTravel.cz

Chcete-li si odpočinout od tradiční české reality a poznat jinou zemi, zajeďte se podívat na Maledivy. Exotický ráj nacházející se na březích Indického oceánu není pro naše turisty tak známým cílem. Nehrozí tedy situace, že na každém kroku narazíte na své sousedy.