verze pro tisk

Egyptská Hurghada: Centrum turistického dění

17. prosinec 2011 Egyptská Hurghada: Centrum turistického dění

Plánujete v příštím roce vyrazit na vytouženou dovolenou, ale nevíte kam? Přejete si prožít něco opravdu zajímavého a exotického, co by předčilo vaše očekávání? Pak okuste příchuť pravé egyptské Hurghady.

Starověký Egypt

Velice zajímavý je fakt, že starověký Egypt je považován za úplně nejstarší stát na světě. Egypt byl rozdělen na jižní a severní část. Absolutním vládcem Egypta byl faraon, který byl považován za Boha. Mezi ty nejznámější patřil zajisté faraon Tutanchamon. Mezi nejzajímavější stavby starověkého Egypta patří všem známe pyramidy. Egypt svou architekturou okouzluje dodnes.

Nejoblíbenější turistické středisko Egypta

Hurghada je, podle počtu návštěvníků za rok, absolutním vítězem mezi turistickými letovisky Egypta. Hurghada byla původně pouze rybářskou vesničkou a až od poloviny 20. století se zde začaly stavět velké hotelové komplexy a turistická centra. Hurghada je dlouhá přibližně 70 kilometrů a je rozdělena na několik částí. Starší část nese název El Dahar a část novější se jmenuje Sakkala a je centrem všeho dění.

Zábavné vyžití v Hurghadě

Jednou z věcí, které v Hurghadě musíte zaručeně vyzkoušet je potápění v Rudém moři. Je to zážitek, který stojí za to. Podmořský život je zde opravdu překrásný a máte možnost pozorovat nejrůznější druhy živočichů a také četné množství barevných korálových útesů.

Další věcí, kterou si rozhodně nenechte ujít, jsou bohaté animační programy, které poskytují téměř všechny zdejší hotely. Mezi nejoblíbenější z těchto programů patří tradiční cvičení jógy, aerobiku a vodní gymnastiky. Součástí programů zde v Hurghadě jsou také animátoři, kteří se starají o zábavu dětí. Pořádají pro ně kurzy kreslení, tance a také výuku arabštiny.

Relaxace pod egyptským sluncem

Egyptská Hurghada patří zajisté k nejkrásnějším místům, které jsem kdy navštívila. Nabízí totiž pro každého něco. Pokud jste milovníci historie, nabízí se vám k návštěvě mnoho zdejších památek. Pokud však preferujete klid a odpočinek, můžete vaši dovolenou strávit na překrásných písečných plážích pod egyptským sluncem. Rozhodně se máte na co těšit.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená Hurghada za skvělé ceny

Dovolená Hurghada za skvělé ceny

Jakmile nastane čas, kdy se chystáte na dovolenou nebo přemýšlíte o nějaké destinaci, určitě vás napadne i Egypt. Mezi velmi navštěvované destinace v Egyptě patří Hurghada. Spousta příjemných hotelů, kvalitní ubytování, stravování a občerstvení plné místních dobrot vás nenechá jistě v klidu.

Centrum Babylon: Relax i zábava

Centrum Babylon: Relax i zábava

Už vás letošní poněkud dlouhá zima taky nebaví? Potřebujete si pořádně odpočinout a prohřát tělo, ale nechce se vám teď utrácet desetitisíce, abyste vyrazili někam do tepla k moři? Za relaxací se nemusíte trmácet pře


Nejoblíbenější hotely v Egyptě

Nejoblíbenější hotely v Egyptě

Krásnou zemí, nabízející odpočinek, slunce, relax na pláži a zároveň dostatek historických památek je bezesporu Egypt, země v severovýchodním cípu Afriky. Vynikajícím místem pro vaši dovolenou je pak letovisko Hurghada, jež nabízí výbornou kombinaci písčitých pláží, korálových útesů a zároveň je dob…

Nový druh turismu v Egyptě: Bazén pouze pro ženy a hotel bez alkoholu

Nový druh turismu v Egyptě: Bazén pouze pro ženy a hotel bez alkoholu

V oblíbené turistické destinaci Hurghada otevřeli hotel, kde vám alkohol určitě nepřinesou. Navíc, na horní patro mají muži vstup přísně zakázán.