verze pro tisk

Finské Laponsko: Nechte se okouzlit barvami podzimu

5. červenec 2011 Finské Laponsko: Nechte se okouzlit barvami podzimu

Chcete prozkoumat skandinávské země? Pak by na vašem seznamu rozhodně neměla chybět finská oblast Laponsko, které je obzvláště na podzim opravdu uchvacující.

Laponská „ruska“ hraje všemi barvami

V Laponsku začíná podzim, místními nazývaný „ruska“, již koncem srpna. Touto dobou se začnou všechny barvy zdejší přírody zintenzivňovat, takže se jen ohromeně rozhlížíte kolem sebe a říkáte si, že takovou nádheru si musíte opravdu vychutnat. Listy stromů i rostlin hrají všemi barvami – břízy se odějí do jemných tónů žluté, osiky se zahalí do červeně rozpaků, zato brusinky a jiné keře planou jasně červenými odstíny plnými života.

Když si pak sednete někde v lese, abyste si všechny barvy pořádně prohlédli, a ke všemu navíc najdete nějaké ty borůvky, brusinky či křemenáče, pravděpodobně vám prolétne hlavou, že příroda disponuje skutečným bohatstvím.

Za prohlídkami unikátní laponské přírody vyjdete každý den na pěší túru. Začnete od břehů jezera Jerisjärvi a den za dnem budete životu v Laponsku blíže a blíže. Při grilování a vaření na otevřeném ohni se dozvíte více o laponských specialitách, ale i o polární záři a polární noci či o hnaní sobů.

Poznávání Laponska bez starostí o ubytování a jídlo

Ubytováni budete ve středisku Rauhala, a to ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích v chatě. O jídlo se vůbec nemusíte starat, neboť budete mít zajištěnou plnou penzi (snídaně, obědové balíčky, večeře).

Za poznáním Laponska se můžete vypravit v termínu 17.09.2011 - 24.09.2011 za cenu 23 366 Kč/osoba. Kromě ubytování a stravy cena zahrnuje též autobusovou dopravu v souladu s programem, služby anglicky hovořícího průvodce a transfer z/na letiště Kittilä. V ceně není zahrnuta letenka, kterou pořídíte od 8 000 Kč.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Lázně Bohdaneč - nechte se hýčkat

Lázně Bohdaneč - nechte se hýčkat

Máte toho přes rok dost a během své dovolené si chcete skutečně odpočinout? Nechat se rozmazlovat a hýčkat, nemuset se o nic starat a myslet jen na sebe? K moři vás to neláká, a horské túry nejsou nic pro vás? Zůstaňte v Čechách, a vydejte se do Lázní Bohdaneč. Užijete si wellness procedur a výletů …

Kam na výlet v sychravém podzimu? Do jeskyní.

Kam na výlet v sychravém podzimu? Do jeskyní.

Léto skončilo a přicházející podzim přináší také sychravé počasí. Současné babí léto si lidé obvykle užívají venku na procházkách. Ale kam vyrazit na výlet, když je venku mlha, nízké teploty, ale nechce se vám zůstávat doma? Navštivte jeskyně. Tam vám venkovní nečas vadit nebude. A začít můžete u tě…


Aquapalace Praha nabízí zábavu pro malé i velké

Aquapalace Praha nabízí zábavu pro malé i velké

Nevíte, kam vyrazit s celou rodinou na výlet? Máte děti a pro ty prohlídky hradů a zámků nejsou to pravé? Zoologické zahrady jsou skvělé, ale co v případě nepříznivého počasí? Vyrazte si užít zábavu do aquaparku Aquapalace v Praze.

Národní parky Severní Evropy

Národní parky Severní Evropy

Milovníky přírody odjakživa lákají překrásné národní parky z celého světa. Drsná příroda, zvěř, kterou jinde neuvidíte i spaní nadivoko je pro mnoho z nás tou pravou dovolenou. Krásné národní parky nejsou jen výsadou Kanady nebo Severní Ameriky, či Nového Zélandu. I v Evropě jich najdeme nespočet. P…