verze pro tisk

Francie a příjemná dovolená

20. květen 2010 Francie a příjemná dovolená

Toužíte po krásné dovolené, která bude odpočinková i dobrodužná zároveň? Pak se vydejte do Francie. Země galského kohouta je skvělým typem na letní prázdniny, které můžete strávit koupáním na Francouzské riviéře, pozorováním vinic, které učarovaly i slavným malířům, poznáváním krásné přírody i temperamentní povahy místních obyvatel. Francie je zemí skvělého jídla i pití, ne nadarmo je místní kuchyně řazena mezi ty nejlepší na světě. V neposlední řadě jistě navštivte Paříž, hlavní město Francie a zároveň i módy. Francie je zemí, která si zaslouží vaši pozornost nejen v létě, ale také v zimě. Místní hory nabízejí skvělé podmínky pro lyžování, které splní požadavky i těch nejnáročnějších lyžařů.

Francie nabízí především skvělé víno

Z dovolené si každý rád přiveze nějaký suvenýr, skvělým typem je láhev francouzského vína. Místní víno je velmi oblíbené a v zemi se pije při každé příležitosti. Vynikající je bílé i červené, k nejrozšířenějším odrůdám patří Merlot, Cabernet, Sauvignon, Syrah, Pinot Noir i Chardonnay. Francouzi vědí co je dobré nejen v oblasti vína, ne nadarmo platí za největší požitkáře i pokud se jedná o jídlo. Krom vynikající pečiva a sýrů se zde hojně připravují ryby a maso, nechybí zelenina, palačinky a jako dezert třeba fondue. Francouzi zkrátka vědí co je dobré, nechte si klidně poradit.

Francie a její počasí

Klima Francie je díky velké rozloze země dosti rozmanité. Severní a západní oblast země nabízí mírné podnebí, směrem k jihu se otepluje. Střed země má chladnější zimy a teplá léta, oblast při pobřeží Středozemního moře se chlubí horkými a suchými léty, zimy jsou deštivé a mírné. Nejvyšší teploty jsou Korsice, nejznámější pláže leží v oblasti Azurového pobřeží a Normandie. Vysoká nadmořská výška zajišťuje dostatek sněhu po celou lyžařskou sezónu. Díky tomu jsou francouzské hory hojně vyhledávány i během zimních měsíců.

Francie nabízí skvělé příležitosti ke sportování

Francie je skvělým místem pro praktikování nejrůznějších sportů, plaváním počínaje a petanquem konče. Celá země má jedinečnou atmosféru, kterou nejlépe poznáte na výletě do přírody. Naprosto jedinečná je rezervace UNESCO Camarque, kterému se také přezdívá ráj plameňáků. Rezervaci můžete poznávat pomocí vláčku, který tady jezdí, velmi romantické jsou projížďky na koních, dostanete se sem samozřejmě i automobilem.

Francie a její úžasné památky

Historie Francie je velmi dlouhá a památky, které zde v průběhu staletí vznikly stojí za to vidět. Začít s poznáváním byste měli v Paříži, která je pro turisty přímo povinná. Montmartre, Notre Dame, Eiffelovka věž, Vítězný oblouk, Louvre a mnoho dalších pamětihodností nenajdete nikde jinde. Francie však není je Paříž. Objevte místa, která okouzlila již tisíce návštěvníků před vámi, země na to čeká.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Francie: letovisko Saint-Tropez

Francie: letovisko Saint-Tropez

Jižní Francie je místem, které je pro trávení dovolené jako zrozené. Ne náhodou se směřují každým rokem statisíce turistů a také celebrity, které si zde užívají luxusu, skvělého počasí a hlavně azurového moře. Jedním z nejoblíbenějších letovisek Francouzské riviéry, je městečko Saint-Tropez.

Dovolená ve Francii? Jedině Azurové pobřeží.

Dovolená ve Francii? Jedině Azurové pobřeží.

Stále prosluněné dny, azurově modrá barva moře, bohatá flóra a dobré jídlo. K tomu mnoho přírodních krás, které v sobě skrývají Alpy, nebo nepřeberné množství památek, kulturních akcí a známých krásných měst. Oblast, kterou v době dovolených navštěvují hlavně Francouzi. To je Azurové pobřeží, jedno …


Levná dovolená s dětmi

Levná dovolená s dětmi

Příjemná dovolená s dětmi v Čechách, kde to rozhodně nebudete mít daleko a budete se cítit naprosto spokojeně – to je Apart Hotel na Šumavě v Kašperských horách.

Madeira, to je dovolená netradiční a nádherná

Madeira, to je dovolená netradiční a nádherná

Pokud nejste vyznavači klasických dovolených a nesnášíte opalování a povalovnání na pláži, vaše letošní dovolená může být zcela odlišná. Jedinou podmínkou je, že vyrazíte na Madeiru. Tento krásný ostrov ležící mezi Evropou a Afrikou je oblíbeným cílem vyznavačů turistiky. Díky působení Golfského pro…