verze pro tisk

Francie: letovisko Saint-Tropez

4. červenec 2011 Francie: letovisko Saint-Tropez

Jižní Francie je místem, které je pro trávení dovolené jako zrozené. Ne náhodou se směřují každým rokem statisíce turistů a také celebrity, které si zde užívají luxusu, skvělého počasí a hlavně azurového moře.

Jedním z nejoblíbenějších letovisek Francouzské riviéry, je městečko Saint-Tropez. Toto věhlasné přímořské letovisko se nachází v departmentu Var.

Městečko proslavené filmy o četnících

Ani u nás se asi nenajde nikdo, kdo by neznal Saint-Tropez. Město proslavil zejména francouzský komik Louis de Funés v komediích o Četníkovi se Saint Tropéz. I díky těmto legendárním filmům je destinace výjimečně populární. Dodnes se zde návštěvníci nechávají fotit před budovou, v níž sídlili filmoví četníci. Saint-Tropez však nabízí mnohem více a bývá právem považováno za jedno z nejkrásnějších míst jižní Francie.

Zábava v letovisku Saint-Tropez

Letovisko Saint-Tropez má kouzelnou atmosféru. Procházky po místních uličkách a přístavu, kde kotví milionářské jachty známých osobností ze světa show businessu, politiky i sportu, jsou zejména ve večerních hodinách skutečně skvostné a nezapomenutelné. Večer městečko ožívá díky mnoha restauracím, kavárnám , barům a diskotékám. Přes den se zase můžeme slunit na zdejší písečné pláži, k dispozici jsou i půjčovny potápěčského vybavení, vodních lyží a mnoha dalších atrakcí. Návštěvníci, kteří si chtějí užít vodní radovánky, si mohou zaplatit například školu jachtingu. Z dalších sportů zde naleznete také tenisové kurty či golfové hřiště, děti pak určitě navštíví místní zábavní park Azur Park. Ve městě se pak pravidelně konají také různé trhy a festivaly, které ještě umocňují letní atmosféru. Úžasná je pak vyhlídka nad městem, díky níž můžete v celé své kráse spatřit celý poloostrov, na němž se Saint-Tropez nachází.

Dobrá dostupnost

Přestože má Saint-Tropez mimo sezonu jen kolem 6 tisíc stálých obyvatel, během sezony se tento počet několikanásobně zvyšuje. Saint-Tropez je velmi dobře dostupnou destinací, a to hned z několika mezinárodních letišť - Nice, Marseille či Toulon. Pokud se rozhodnete jet na dovolenou do Saint-Tropez autem z České republiky, pak Vám jízda zabere kolem 15 hodin, vzdálenost je cca 1300 km.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Saint Tropez - Perla Azurového pobřeží

Saint Tropez - Perla Azurového pobřeží

Plánujete odjet na zaslouženou dovolenou, ale stále ještě nevíte, které místo je pro vás to pravé? A co takhle zkusit francouzské Saint - Tropez, označované za perlu Azurového pobřeží? Více informací o tomto kouzelném místě se dozvíte v dnešním článku.

Francie a příjemná dovolená

Francie a příjemná dovolená

Toužíte po krásné dovolené, která bude odpočinková i dobrodužná zároveň? Pak se vydejte do Francie. Země galského kohouta je skvělým typem na letní prázdniny, které můžete strávit koupáním na Francouzské riviéře, pozorováním vinic, které učarovaly i slavným malířům, poznáváním krásné přírody i tempe…


Port El Kantaoui-nejhezčí letovisko v Tunisku

Port El Kantaoui-nejhezčí letovisko v Tunisku

Mnoho lidí jezdí do Tuniska, protože se tu dá strávit krásná, exotická a přitom hodně levná dovolená. Ovšem pro ty z vás, kteří zatoužíte v této zemi po luxusu, je tady speciální místo. Jedná se o letovisko Port El Kantaoui. Přístavní město leží necelých deset kilometrů od města Sousse. Je to uměle …

Letovisko Dahab vás určitě zaujme

Letovisko Dahab vás určitě zaujme

Egypt je bezesporu zem, která má co nabídnout, a to nemusíte vyrazit ani do některých nejznámějších letovisek. Klasikou je především Hurghada, která ale poněkud díky opravdu rušnému prostředí ztrácí na lesku. Výbornou volbou je tedy některé z menších letovisek, z nichž bychom mohli jmenovat třeba Da…