verze pro tisk

I přes deštivé počasí je Irsko jedinečné

23. červenec 2010 I přes deštivé počasí je Irsko jedinečné

Spojení dovolené a dlouhých pláží je velmi zažité, evokuje klid a odpočinek. Ale co když krom pláží můžete dostat ještě něco navíc? Poznat historii, kulturu, zvyky a přírodu země, do které cestujete také stojí za to. Jednou takovou zemí, kde se vám takové poznávání bude opravdu líbit, je Irsko. Setkáte se tu s divokou přírodou, dávnou minulostí, zajímavými lidmi teprve v Irsku pochopíte, jak vypadá zelená barva. Irsko je země víl i skřítků, země, která vás jednoduše okouzlí.

Irsko není Velká Británie

Irsko je ostrovním státem, jehož severní část je známá jako Severní Irsko a je součástí Spojeného království. Zbytek ostrova tvoří Irská republika s hlavním městem Dublin, které bylo založeno již v polovině 9. století. Dublin je městem, které má kouzelnou atmosféru, tvořenou nejen místními puby, tedy hospůdkami s nabídkou skvělé whiskey a piva, které rozhodně musíte ochutnat. Součástí Dublinu jsou i nádherné architektonické památky, proto i procházka dublinskými ulicemi je kouzelná.

Deštivé Irsko

Podnebí Irska je ovlivněno Golfským proudem, který zajišťuje zemi mírné klima. Velmi často zde však prší, možná to je důvod, proč je zdejší příroda tak nádherně zelená. Tepla si tu ale moc neužijí, průměrné teplota v letních měsících je kolem 15°C, v zimě okolo 7°C. Sluníčka si zde také moc neužijete, většinou se ukáže jen na pár hodin denně, pokud se už prodere přes mraky. Irsko můžete navštívit kdykoli, pokud se vybavíte teplým oblečením, nepromokovou bundou či pláštěnkou a kvalitní obuví. Irsko je drsnou zemí, co se klimatu týká, ale nenechte se tím odradit.

Irsko i se snídaní

Měnou v Irsku je euro, nezapomeňte také na to, že je zde vcelku drahé jídlo i služby. Proto je dobré, když můžete ušetřit za ubytování. Nejlevnější jou kempy, které se nacházejí většinou na pobřeží a v turisticky vyhledávaných lokalitách nebo hostely, které naleznete snad všude. V sezóně je dobré si ubytování domluvit předem, přece jen nejste jediní, kdo chce poznávat místní krásy. Typickým ubytováním je tzv. Bed and Breakfast penzion, kde krom ubytování v příjemném prostředí dostanete i typickou irskou snídani. Pak jsou tu samozřejmě hotely, které jsou však dražší a u kterých se vyplatí rezervace přes internet, ceny na místě jsou vyšší.

Irsko v pubu

O britské kuchyni se toho namluvílo už dost, rozhodně není řazena k těm nejlepším na světě a Irsko je automaticky bráno do společného pytle. I zde se však dá najít pár dobrot, k těm patří především ryby a mořské plody, na své si zde přijdou milovníci jehněčího masa i nezvyklých kombinací. Bez pochyb skvělé jsou však místní nápoje, například třikrát destilovaná irská whiskey, která zraje v dubových sudech nejméně tři roky. Je to zároveň ideální dárek z dovolené. Slavné je i černé pivo Guinness se sametovou pěnou, které je tak husté, že se dá kousat. Nezapomínejme ani na irské likéry. Asi se vám zdá toho alkoholu trochu moc, ale vzhledem k počasí je to i pochopitelné.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Deštivé počasí a Velká Británie

Deštivé počasí a Velká Británie

Bájný Albion, Artušovské legendy s rytíři kulatého stolu, Stonehenge, Avebury, to vše je Velká Británie, oficiálním názvem Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Dnes by se sice země dala charakterizovat i jinak, rozhodně by však nechyběla slova jako fotbal, konzervativní, fish and chi…

Okouzlující Irsko

Okouzlující Irsko

Země bující zelení, nabízející ty nejstarší památky, romantické scenérie, úžasní lidé a deštivé počasí. Tak to je Irsko – stát, který je mnoha cestovateli velmi oblíben. A nezáleží na tom, zda jste individualistou, nebo se tam chystáte na poznávací zájezd s cestovní kanceláří. Irsko okouzlí každého,…


Proč si vybrat dovolenou přes německé CK?

Proč si vybrat dovolenou přes německé CK?

Ve srovnání s nabídkami českých cestovních kanceláří zakoupíte u německých ck zájezdy až o 40% levnější a to se jistě vyplatí.

Kréta: Slunné počasí po celý rok

Kréta: Slunné počasí po celý rok

ve středozemním moři je ideální ve středozemním moři je ideální turistickou destinací pro lidi, kteří si během dovolené chtějí plně vychutnávat krásné slunečné počasí. Kréta je totiž jedním z nejteplejších a zároveň nejslunečnějších míst v Evropě. Během letní sezony je zde jen naprosté minimum sráž…