verze pro tisk

Korsika: dovolená na kolech

26. červen 2011 Korsika: dovolená na kolech

Francouzský ostrov Korsika je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemním moři. Je ideálním místem pro aktivní dovolenou, kdy se turisté nespokojí s poleháváním na plážích a popíjením drinků na barech. Míří sem hlavně milovníci cyklistiky. Terén Korsiky je totiž převážně hornatý, od severní k jižní části ostrova se táhne horský masív, jehož nejvyšším vrcholem je 2706m vysoký Monte Cinto. Ostrov je poměrně řídce osídlen, většina domorodců žije ve městech Bastia a Ajjacio.

Cyklisté si zde opravdu užijí

Nutno říci, že Korsika nabízí pro cyklistiku opravdu skvostné podmínky. Užijí si zde zejména zkušenější a trénovanější cyklisté, členitý terén je plný náročných stoupání na hřebeny, která jsou střídána strmými sjezdy. Během jízdy na kole si může návštěvník vychutnávat nádhernou přírodu, plnou vonících květin - na ostrově rostou například macchie, kručinky, levandule, jalovec, tymián a další.

Počasí na Korsice

Korsika je tolik populární i díky příhodnému počasí. Během jarních měsíců zde převládá slunečné počasí s minimem srážek. Je třeba také počítat s tím, že při horských túrách a výletech může panovat i chladnější počasí vzhledem k vyšší nadmořské výšce. Při návratu do nížiny se pak můžete vykoupat v nádherně čistém a teplém moři.

Zajímavá místa

Při toulkách Korsikou určitě stojí za to navštívit místní památky a starobylá městečka, která pamatují mnohé boje a povstání. Například obec Corte, jejíž dominantou je vysoká citadela či bronzová socha na náměstí Duc de Padoue, je vyhlášená díky osvobozenecké válce v 18. století, během níž byla jakýmsi neoficiálním hlavním městem ostrova Korsika.

Z přírodních zajímavostí zmiňme například skalní oblast Calanche, tvořená skalními útvary z oranžové žuly, které mají mnohdy až bizarní podobu.

Turistickým centrem je pak Ajjacio, město, v němž se narodil slavný Napoleon Bonaparte. V každém druhém koutě zde naleznete jeho sochu. Ajjacio je i významným přístavem ostrova Korsika. Památek a zajímavých míst je zde samozřejmě mnohem více.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Romantická i dobrodružná dovolená na ostrově Korsika

Romantická i dobrodružná dovolená na ostrově Korsika

Ve Středozemním moři leží ostrov Korsika, přezdívaný též Ostrov krásy. Ačkoli Korika leží západně od Itálie, je francouzským územím. Krom francouzštiny zde uplatníte italštinu i angličtinu, místní mezi sebou mluví korsicky. Korsika je turisticky velmi atraktivní lokalitou nabízející možnost trávení …

Korsika na kole

Korsika na kole

Ostrov Korsika je pro mnohé z nás místem, které je poměrně vzdálené, a tak mnozí vyrážejí spíše do některých klasických přímořských letovisek. Je to škoda, protože Korsika má určitě svým návštěvníkům co nabídnout. Krásné horské silnice kombinované se soutěskami a kaňony vypadají opravdu skvostně. Kd…


Levná dovolená s dětmi

Levná dovolená s dětmi

Hledáte příjemné místo pro dovolenou s dětmi? Takové místo, kde se setkáte s dokonalými službami, zároveň však nebude chybět dotek čisté přírody? Neváhejte a navštivte Aparthotel Šumava v Kašperských horách, kde na vás momentálně navíc čeká dovolená se slevou.

Pohodová exotická dovolená 2014

Pohodová exotická dovolená 2014

Letošní rok pomalu spěje k létu, a pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, pak je určitě nejvyšší čas k tomu, abyste se po nějaké zajímavé dovolené poohlédli. Vybírat je pochopitelně možné z celé řady tuzemských i zahraničních lokalit. Pokud ale budete chtít najít skutečnou exotiku, pak byste se …