verze pro tisk

Kuba na vlastní pěst: kdy a jak?

1. srpen 2011 Kuba na vlastní pěst: kdy a jak?

Každý, kdo navštívil Ostrov Svobody, vám potvrdí, že je to opravdu jiný svět. Máte pocit, že jste se najednou ocitli v době o několik desítek let zpět. Kuba je ideálním cílem nezávislých cestovatelů. Je to země plná kontrastů, barevná, s neuvěřitelnou atmosférou. Turista tu spoustě věcí nedokáže vůbec porozumět. Vše se odvíjí od kubánského režimu. Přesto, a nebo právě proto, Kuba láká čím dál tím víc. V následujících několika článcích se podíváme na tipy, jak si nezávislé cestování po Kubě užít.

Kdy na Kubu

Kuba má dvě roční období. Sezóna je od prosince do března, kdy je na Kubě období sucha. Ovšem je tu i poměrně dost plno. Chcete-li si Kubu procestovat v klidu, vyražte sem v rozmezí konec března-začátek června. V červnu pak nastává období hurikánů, které končí obvykle koncem října.

Máte-li možnost, vyhraďte si na pobyt měsíc. Díky tomu budete mít jedinečnou možnost poznat tu pravou Kubu. Setkáte se s rozmary počasí, se svátky, které místní oslavují, a hlavně budete mít možnost co nejvíce ostrova procestovat.

Jak na Kubu

Letenky na Kubu z Prahy nepatří k nejlevnějším. Nutno podotknout, že to pravděpodobně ale bude také nejdražší výdaj. Samotný pobyt na ostrově už vám peněženku nevybílí. Budete-li mít štěstí, letenka z Prahy se dá pořídit i za 15tis do Havany. Ale chce to hledání a trpělivost. A nemít přesně stanovený termín. Alternativou jsou pak lety z Mnichova, nebo z Londýna.

Pro vstup na Kubu je potřeba zajistit si turistickou kartu. Tu získáte na Kubánské ambasádě v Praze. Stojí 750 korun a platí 30 dnů od příletu na Kubu. Vízum dostanete okamžitě. Před odletem z Kuby vás pak nemine zaplacení odletové taxy-25 CUC. Platí se přímo na letišti.

Jak po Kubě

Na cestování po Kubě je ideální si půjčit auto. V sezoně je lepší zamluvit přes internet dopředu. Silnice na Kubě jsou však někdy v mizerném stavu, proto důkladně čtěte smlouvu o pojištění vozu.

Kapitolou samo o sobě je cestování veřejnou dopravou. V Havaně jezdí tzv. camellos – autobusy, které pojmou až 300 cestujících. Cesta vyjde v přepočtu na 2koruny, ale jízda je skutečně zážitek. Pro Kubánce funguje jako veřejná doprava tzv. collectivos – malé náklaďáky, které převážejí cestující na kryté korbě. Ovšem jako turisté se do nich pravděpodobně nedostanete, řidiči mají zákaz turisty takhle převážet.

Další možností je autostop, který je velmi rozšířen mezi místními i turisty. Řidič často požaduje za svezení mírný poplatek.

Ubytování a další info

Pro nezávislé cestovatele je nejideálnějším způsobem ubytování tzv. „casas particulares“. Jedná se o pokoje v soukromých domech. Obrovskou výhodou je to, že bydlíte přímo u rodilých Kubánců. Tedy máte možnost poznat hodně z jejich způsobu života. Ceny se pohybují okolo 15-30 CUC za noc, podle destinace. Pokoje jsou různé-s klimatizací, se sociálním zařízením, velké, malé, opravdu rozmanité, stejně jako Kuba sama.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kuba, dvě strany jedné mince

Kuba, dvě strany jedné mince

Kuba, pro některé z nás je pouhým ostrovem pro prožití příjemné dovolené, pro jiné Kuba znamená dosud neodhalené tajemství této komunistické země. Jaká tedy Kuba skutečně je, jak se žije místním obyvatelům a co nám může nabídnout? Pojďme toto malé tajemství společně odhalit.

Kuba last minute je skvělou volbou

Kuba last minute je skvělou volbou

Každý z nás sní o nějakém místě, kde by rád strávil dny volna. V současnosti není problém dostat se prakticky kamkoli po celém světě a vybrat jedinou zemi, může být občas problém. Přesto existují takové destinace, které vám nabídnou vše na jednom místě. Přesně takovým místem je ostrov ležící v Atlan…


Exotická dovolená - tipy kam vyrazit

Exotická dovolená - tipy kam vyrazit

Milujete liduprázdné kilometry se táhnoucí pláže pokryté jemným bílým pískem? Toužíte poznat historii a kulturu jiného kontinentu nebo vás prostě láká jen polehávání, odpočívání a srkání drinků na pobřeží? Ať už patříte mezi vyznavače jakékoliv zmíněné kategorie, exotická dovolená vás vždy dostane. …

Když k moři tak s GoTravel.cz

Když k moři tak s GoTravel.cz

Řecko Vám již přijde nudné, protože jste jej navštívili nesčetněkrát, v Egyptě je v létě hrozné horko, severské země Vás v létě nelákají… Tak co s tím? Pokud plánujete vyrazit ještě letos k moři, avšak žádná destinace se Vám nezdá natolik atraktivní, aby mohla být zvolena, prolistujte starým školním…