verze pro tisk

Lotyšsko je krásné za každého počasí

27. červen 2010 Lotyšsko je krásné za každého počasí

Lotyšsko je jednou z Pobaltských republik, která své samostatnosti dosáhla teprve nedávno, konkrétně roku 1991. Povrch země je rovinatý a husté zalesnění skýtá domov mnoha druhům zvěře i rostlin. I to je jedním z důvodů, proč se Lotyšsko dostává do povědomí turistů z celé Evropy a stává se tak častým cílem jejich dovolených. Krom Lotyšů tvoří nezanedbatelnou menšinu Rusové. Hlavním městem je Riga, která byla založena na samém počátku 13. století. Lotyšsko je plné nejen přírodních krás, ale i historických památek a kulturních možností.

Lotyšsko a jeho slavné centrum

Hlavní město Riga je opravdovým skvostem, především romantické úzké uličky se vám budou líbit. Procházku městem vám zpříjemní kavárny, restaurace i obchůdky plné jantaru a výrobků z něj. Nachází zde i řada významných budov a architektonických skvostů, například Dům černohlavců, akademie věd, Kočičí dům či katedrála sv. Petra. Úžasná jsou i místní tržiště, která nabízejí například květiny či domácí sýry.

Lotyšsko vás uvítá po celý rok

Lákadlem pro mnohé cestovatele může být i dlouhé a písčité pobřeží či množství jezer a bažin. Podnebí je sice mírné, zimy jsou zde však chladné. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy denní teploty překračují 25° C, často se zde ovšem setkáte se srážkami. Lotyšsko lze navštěvovat celoročně, jaro je vhodné pro dobrodruhy věnující se vodní turistice, protože řeky mají hodně vody a rychlejší tok. Konec léta a podzim je houbařská sezóna a krásně zbarvená příroda. V zimě si zde můžete příjemně zalyžovat.

Navštivte Lotyšsko, zklámáni nebudete

Lotyšsko nabízí krom Rigy i další krásná města. Jedním z nich je Césis, jedno z nejstarších měst. Leží na břehu malebné řeky Gauja a založeno bylo roku 1205, kdy zde livonští rytíři vystavěli hrad. V průběhu let bylo město několikrát zničeno a znovu vystavěno, je také považováno za místo vzniku státní vlajky. Júrmala je lázeňské město na břehu Rižského zálivu. Salacgríva je největším centrem cestovního ruchu na pobřeží Baltského moře, kde se každý rok začátkem července konají rybářské slavnosti. Zkuste se o krásách Lotyšska přesvědčit na vlastní oči.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Maledivy nabízejí vždy krásné počasí

Maledivy nabízejí vždy krásné počasí

Dovolená je částí roku, na kterou se všichni, nejsme-li workoholici, velmi těšíme. Dovolená by měla být odměnou za neustálý stres a energii vydanou v práci, a proto by měla stát za to. Někdo dává přednost lyžování na horských svazích, pokud však raději vystavujete své tělo slunečním paprskům, je zem…

Letní počasí a Černá Hora, záruka krásné dovolené

Letní počasí a Černá Hora, záruka krásné dovolené

Odtržením od Srbska vznikl nejmladší stát na světě, Černá Hora. Tato země čítá necelých 700 tisíc obyvatel a je rozdělena do 21 správních jednotek, opštin. Hlavním městem je Podgorica, která je spíše centrem průmyslu, kulturním centrem je Cetinje. K dalším velkým městům patří Nikšić, Bielo Polje neb…


Zábavnou formou ke krásné postavě a odpočinku

Zábavnou formou ke krásné postavě a odpočinku

Pokud přemýšlíte nad tím, jak strávíte letní či zimní dovolenou a nechcete jezdit nikam daleko, určitě se zamyslete nad tím, co vám i vaší rodině nabízí oblíbené Tatry.

Egypt a příjemné počasí po celý rok

Egypt a příjemné počasí po celý rok

To, co bylo dříve pro většinu z nás nedostupné, se v posledních letech stává běžné. Řeč je samozřejmě o cestování do některých zemí. Tentokrát máme na mysli Egypt, zemi ležící na africkém kontinentu, země, při vyslovení jejíhož jména si většina z nás vybaví pyramidy. A právě Egypt je v současnosti j…