verze pro tisk

Madrid: Město v rytmu Flamenca

26. leden 2012 Madrid: Město v rytmu Flamenca

Toužíte po poznávání nových kultur? Máte rádi nespoutanost a překvapení a potřebujete si odpočinout od pracovního stresu? Toužíte zažít vášeň ve víru tanečních rytmů? Potom navštivte Madrid, město v rytmu Flamenca.

Trocha historie

Pokud chcete správně pochopit Madrid, měli byste se dozvědět něco o jeho historii. Je velice zajímavé, že Madrid byl v 9. století nejprve osídlen Muslimy, neboť zde byla četná naleziště vody. Město tak bylo pojmenováno na „Mayrit“. V 16. století se zde rozvinulo především křesťanské náboženství.

Největšího vzestupu se však město dočkalo na přelomu 16. a 17. století. Madrid se v této době rozrostl více, než se čekalo a také literatura se v této době dočkala mistrovských děl. V roce 1936 propukla občanská válka, která skončila vítězstvím diktátora Franka. V roce 1975 diktátor zemřel a celé Španělsko se tak stalo svobodným.

Letitá tradice Flamenca

Madrid je pravým městem v rytmu Flamenca. Avšak Flamenco není jen tanec, jak se mnoho lidí domnívá. Je tvořen prvky tanečními, hrou na kytaru a také zpěvem. Základem Flamenca je schopnost se dokonale vcítit do daného rytmu a tento tanec si užít. V Madridu si tento úžasný zážitek můžete dopřát na proslulém místě Corral de la Moreria, které vás nadchne svojí příjemnou atmosférou. Madrid v rytmu Flamenca se tak pro vás stane neopakovatelným zážitkem.

Speciality kuchyně

Madridské kulinářské speciality patří ke světově vyhlášeným. Není také divu, celkově je totiž španělská kuchyně velice rozmanitá a bohatá. Skládá se především z mořských plodů, zeleniny, ovoce, rýže a zejména oliv, jejichž chuť pocítíte téměř v každém jídle. Večer pak můžete zakončit skleničkou výborného španělského vína.

Okouzlující Madrid

Španělské město Madrid má pro vás připravenou opravdu bohatou nabídku možností, jak zde strávit příjemné chvíle. Ať se již rozhodnete dozvědět se více o historii nebo se necháte unášet rytmy Flamenca, zajisté se budete báječně bavit.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Španělsko - země tančící v rytmu kastanět

Španělsko - země tančící v rytmu kastanět

Moře, slunce, sangria a paella, ale také býčí zápasy a flamenco. Španělsko je země kontrastů a od nepaměti láká dobrodruhy. Zároveň však nabízí skvělý komfort pro turisty a široké možnosti zábavy od vodních sportů jako je potápění, vodní lyžování a windsurfing, přes jízdu na koních, golf, tenis až p…

Santiago de Cuba- Roztančené město pod karibským sluncem

Santiago de Cuba- Roztančené město pod karibským sluncem

Kdo z nás se alespoň jednou nezamyslel, jaké by to bylo, procházet se po proslulých karibských plážích, poznat netradiční historii či roztančit své tělo do spalujících rytmů neopakovatelné salsy? Proč se nenechat alespoň na malou chvíli hýčkat a odpočinout si od věčného každodenního shonu? Vypravte …


Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Toužíte po tom vysadit a udělat si malý výlet? Na cestu do zahraničí však již nezbývají peníze? Nevadí! I v Čechách totiž najdete místa s bohatou historií. Jedním z nich je právě Český Krumlov.

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Přemýšlíte o tom, kam si v tomto chladném počasí udělat výlet, ale nic vás nenapadá? A co takhle Vídeň - město plné zábavy a překvapení? Že nepatříte mezi milovníky historických památek? To ale vůbec nevadí. Vídeň totiž skrývá i jiná tajemství.