verze pro tisk

Makarská riviéra: Atraktivní dovolená v kouzelné přírodě

27. listopad 2011 Makarská riviéra: Atraktivní dovolená v kouzelné přírodě

Toužíte po dovolené snů, plné odpočinku a krásných zážitků, ale zároveň nechcete utratit příliš peněz za drahou exotickou dovolenou? Nevíte, kam se vydat? Zkuste ochutnat kousek z překrásné Makarské riviéry, která skýtá mnoho zajímavého.

Historie Makarské riviéry

Makarská riviéra se rozkládá na pobřeží Jadranského moře. Původními obyvateli Makarské riviéry byli Ilyrové. Proslavili se díky své bohaté kultuře, ale také krutosti. Poté bylo území podmaněno Římany, kteří zde objevili bohatá naleziště zlata a stříbra. Chorvatsko bylo po celá staletí neustále okupováno dalšími zeměmi, což vydrželo až do 20. století. Samostatným státem se stalo až v 90. letech a ze všech sil se snaží o demokratický vývoj.

Nejkrásnější centra Makarské riviéry

Mezi centra Makarské riviéry, která rozhodně stojí za vidění, patří zajisté Baška Voda. Baška Voda leží pouhé 4km od městečka Makarska a již při prvním pohledu na ni se vám tají dech. Kolem vás se rozprostírají malebné domky, typické pro tuto krajinu, které jsou všude kolem lemované nejrůznějšími druhy stromků. Jaderské moře je zde krásně tyrkysové a překvapivě velmi čisté. Oblázkové pláže pak lákají k příjemnému odpočinku a relaxaci.

Dalším centrem Makarské riviéry je Tučepi. Zajisté si ho zamilují zejména přívrženci sportovních aktivit. Nachází se zde totiž tenisové centrum a také několik fotbalových hřišť. Pokud patříte mezi romantické duše, udělejte si čas na procházku podél pobřeží a kochejte se přenádhernou krajinou a průzračně čistým mořem.

Zábava na Makarské riviéře

Makarská riviéra nabízí mnoho možností, jak si užít legraci. Pokud jste aktivnější, můžete si třeba pronajmout vodní skútr či člun a prozkoumat nejbližší okolí.

Chcete-li si užít noční zábavu, navštivte jednu z místních kaváren, restaurací či diskoték, kde se můžete bavit až do časných ranních hodin.

Několik typů na závěr

Ať se již rozhodnete navštívit kterékoliv z letovisek na Makarské riviéře, zajisté budete příjemně překvapeni. Krásně si zde odpočinete, poznáte jinou kulturu, budete obdivovat průzračně čisté moře a nedotčenou krajinu. Pokud si budete chtít pochutnat na některé z místních specialit, doporučuji moučník Rafioli, plněný ořechovou nádivkou, který se zajisté stane příjemnou tečkou za pohádkově strávenou dovolenou.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Letní tábory a školy v přírodě: Pro vaše děti jen to nejlepší

Letní tábory a školy v přírodě: Pro vaše děti jen to nejlepší

Začátek prázdnin je konečně tady. Vaše děti se jich už jistě nemohly dočkat. Těší se, že vyrazí na letní tábor. Už jste jim nějaký zařídili, nebo jste doposud nenašli nějakou kvalitní nabídku? Pak pro vás máme možná ty pravé tipy.

Poznejte krásy Turecka: Atraktivní turecká letoviska

Poznejte krásy Turecka: Atraktivní turecká letoviska

Turecko v posledních letech patří k zemím, které jsou z turistického hlediska stále atraktivnější. Kloubí se zde několik kultur. Našinec tak ochutná trochu exotiky. V případě, že však zvolí některé z pěkných a moderních letovisek, bude zde mít dostatečný komfort, na který je zvyklý z typických evrop…


Dovolená v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku

Plánujete dovolenou do Chorvatska, jen si ještě nejste jistí, do které destinace by to mělo být? Zajděte si do cestovní kanceláře nebo se podívejte na webové stránky a najděte si tu nejlepší destinaci, kde prožijete naprosto perfektní dovolenou, kde si krásně odpočinete a načerpáte nové síly do dalš…

Dovolená Turecko, skvělá volba i díky počasí

Dovolená Turecko, skvělá volba i díky počasí

Touží-li vaše srdce po skutečné exotice, zároveň se vám ale za ní nechce cestovat na konec světa, je zde pro vás skvělé řešení. Turecko je zemí ležící na dvou světadílech, menší částí zasahuje do Evropy, tou větší leží na asijském území. Již poloha země naznačuje, že Turecko je velmi rozmanité a to …