verze pro tisk

Nejlepší a nejbláznivější aquaparky v USA

2. září 2011 Nejlepší a nejbláznivější aquaparky v USA

Vodní atrakce patří k létu stejně jako lyžování k zimě. Pokud vás ty české už omrzely, pak vás možná následující článek inspiruje k návštěvě těch ve Spojených státech – stometrový „sešup“, rychlost atakující hranici 90 kilometrů v hodině a závěrečný pád hlavou napřed. Vítejte v nejlepších vodních parcích Spojených států.

Vysoko se pravidelně v žebříčcích oblíbenosti drží komplex Schlitterbahn ve státě Texas . Nenechte se zmást tím, že ve Státech existují ještě další dva aquaparky stejného jména. Jde o menší „sourozence“ toho texaského.

Pokud bychom sečetli délku všech skluzavek jen v tomto parku, dostali bychom se na číslo pět kilometrů. Dlouhých tobogánů je tady 17, kratších skluzavek pak desítky. Mimochodem – právě v tomto aquaparku byl instalovaný první simulátor na vytváření umělého vlnobití.

Za trochou adrenalinu do Žraločí zátoky

Za trochou adrenalinu se potom turisté vydávají na Floridu. Největší atrakcí místního vodního parku Typhoon Lagoon je Žraločí zátoka. V bazénu se tady prohánějí žraloci leopardí a kladivouni, ke kterým se ti nejodvážnější mohou potopit.

Vyzkoušet si surfování je potom možné v místním bazénu s umělým vlnobitím, jehož rozměry jsou vpravdě kolosální – velikostí si v ničem nezadá s dvěma fotbalovými hřišti.

Vůbec největším aquaparkem na území Spojených států je Water World ve státě Colorado. Více než čtyřicítka atrakcí, 64 akrů plochy s bazény a tobogány. Sedm atrakcí je potom řazeno do kategorie těch nejadrenalinovějších.

Dinosauři v Prehistorickém tunelu

Paradoxně se mezi ně ale neřadí Prehistorický tunel. Jím se neprojíždí vysokou rychlostí, ale naopak celkem pomalu. Proč? Protože jsou jeho útroby vybaveny modely dinosaurů, které na „projíždějící“ odvážlivce kolikrát vykouknou v okamžiku, kdy to čekají nejméně.

O prvenství co do velikosti se s coloradským Water Worldem přetahuje park „Noemova archa“ ve Wisconsinu. Místní kontruktéři se dokonce nechali několikrát slyšet, že právě „jejich“ park je ten největší. Těžko říct, na čí straně je pravda, faktem ale je, že minimálně atrakce „Time wrap“ největší na světě je.

Dolů „ocasem škorpiona“

Time wrap je největší trychtýřovitý tobogán na planetě. Najdete ho snadno – vede k němu nejdelší fronta. Dlouhodobě je totiž nejvytíženější atrakcí v parku. Předloni pak přibyla další atrakce – Ocas škorpiona.

Už nástup do tohoto tobogánu je dosti netradiční. Člověk si nesedá, ani nelehá, ale zůstane stát. Po chvíli čekání se pod ním otevře propadliště a padá a padá a padá… člověk tady vyvine takovou rychlost, že proletí zákrutou „ocasu“ a poměrně velký kus zase vystoupá.

Západu USA potom dominuje kalifornský park Raging Waters se třemi „pobočkami“ – v Sacramentu, San Jose a San Dimasu. V posledně jmenovaném mají turisté možnost navštívit tzv. Tunel teroru doktora von Darkse. V černém tubusu proletí hologramem ve tvaru žraločí hlavy, okolo sršících blesků a ohnivými prstenci, které jsou na jeho stěny promítány.

Autor: Lucie Štěrbová

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nejlepší lyžování v Itálii - Kronplatz

Nejlepší lyžování v Itálii - Kronplatz

Zima ještě zdaleka nekončí a tak se spousta lyžařských nadšenců rozhoduje, kam si jen pořádně zalyžovat. Jednou perfektní možností je prožití zimní dovolené v Itálii, v některém lyžařském středisku, kde se dá užít si krásné zimní dovolené. Opravdu vyhlášeným letoviskem je zcela jistě Kronplatz.

Ty nejlepší víkendové pobyty

Ty nejlepší víkendové pobyty

Nemáte čas na to vyrazit na delší dovolenou, ale opravdu si potřebujete alespoň trochu odpočinout? Nemusíte si nikterak zoufat, nabízejí se totiž nejrůznější víkendové pobyty, které navíc a ještě k tomu můžete získat s velice výhodnou slevou.


To nejlepší ubytování v Brně

To nejlepší ubytování v Brně

Plánujete výlet, služební cestu nebo třeba svatbu v naší jihomoravské metropoli? Hledáte příjemné a pěkné ubytování Brno, školící prostory nebo místo pro bujaré oslavy promoce, narozenin či veselky? Můžete navštívit Penzion Fino-club nacházející se v příjemné vilové zástavbě v Brně – Modřicích.

Ty nejlepší poznávací zájezdy

Ty nejlepší poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy jsou výbornou alternativou pro všechny, kteří už mají dost pobytů u moře strávených pouhým povalováním na pláži, naopak dobře poslouží těm, kteří si přejí prožít svou dovolenou aktivně a naplno.