verze pro tisk

Nejznámější muzea v Lutychu lákají

15. květen 2014 Nejznámější muzea v Lutychu lákají

Belgie je zemí, která má určitě svým návštěvníkům co nabídnout. Poměrně zajímavým městem je Lutych. Vydat se sem můžete prakticky za čímkoli a nudit se nebudete. My jsme ale vybrali několik muzeí, která by vaší pozornosti při návštěvě Lutychu neměla uniknout. Tato muzea jsou typická opravdu starobylými exponáty jedinečného charakteru.

Muzeum zbraní

Nejznámějším muzeem v tomto městě je bezesporu muzeum zbraní, tedy Musée d´Armes. Nejstarší sbírky zbraní na světě vás určitě zaujmou a mnohým milovníkům starých zbraní a výzbroje bude určitě příjemně na duši.

Muzeum valonského umění

Sochařská a malířská díla budete mít jako na dlani v muzeu valonského umění. Právě tady jsou chronologicky poskládána všechna díla, která jakkoli souvisí se zajímavým uměním předků. Upoutá především masivní sbírka hudebních nástrojů.

Muzeum církevního umění a umění regionu v Maasu

Církevní umění v celkem 11 sálech můžete patřit v Musée de l´Art Religieux et d´Art Mosan. Toto krásné muzeum je plné památek sakrálního rázu, které měly velký vliv na vývoj evropského umění.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Chalkidiki lákají nejčistšími a nejdelšími plážemi v Řecku

Chalkidiki lákají nejčistšími a nejdelšími plážemi v Řecku

Řecký poloostrov Chalkidiki, nacházející se jihovýchodně od Soluně, je stále vyhledávanější turistickou destinací. Tvoří ho poloostrovy Kassandra, Sythonia a Athos. Nejkrásnější je právě Kassandra, proto se podíváme na jeho letoviska a okolí.

Piešťany lákají v mnoha ohledech

Piešťany lákají v mnoha ohledech

Když se řekne slovo Piešťany, tak se spousta lidí vybaví zejména překrásné lázeňské prostředí, hodně zajímavých procedur a také tolik potřebný klid na odpočinek v lázeňském prostředí. Co se týká samotných procedur, tak ty se specializují zejména na léčení pohybového aparátu, respektive kloubů, svals…


Kam za zábavou v letovisku Baška Voda

Kam za zábavou v letovisku Baška Voda

Dovolená v Chorvatsku již patří pro obyvatele české republiky k nejtradičnějším. Není se čemu divit, jelikož Chorvatsko je krásnou zemí nabízející skutečně zajímavé lokality. Jednou z nich je bezesporu i oblast okolo letoviska Baška Voda. To se nachází zhruba 10 kilometrů severovýchodně od Makarské.…

Možnosti výletů na ostrově Fuerteventura

Možnosti výletů na ostrově Fuerteventura

Ostrov Fuerteventura je největrnějším ostrovem z celých Kanárských ostrovů. To ale nemění nic na faktu, že jej navštěvuje stále více lidí. Krásné pláže s nespočetným množstvím možností trávení volného času lákají mnohem více návštěvníků. Fuerteventura ovšem není pouze ostrovem, na kterém byste jen v…