verze pro tisk

Nizozemsko láká cyklisty

24. červen 2010 Nizozemsko láká cyklisty

Nizozemí, Holandsko a Nizozemsko jsou tři země tvořící Nizozemské království. Krom dřeváků, větrných mlýnů, tulipánů či vstřícnému přístupu k marihuaně je pro zemi typická voda. Téměř polovina území leží pod úrovní mořské hladiny, nikoho tedy nepřekvapí všudypřítomné hráze. Plochý ráz krajiny přeje cyklistům, kola zde jsou také nejoblíbenějším dopravním prostředkem. Velmi bohaté království na historické a kulturní památky, o čemž vypovídají nejen krásná města, ale také množství galerií a muzeí. Země je skvělým místem pro dovolenou, jejímž hlavním cílem je odpočinek, sport i poznání.

Nizozemsko a místní dobroty

Ačkoli místní kuchyně nepatří k těm, které jsou světově proslaveny, jistě zde objevíte několik gastronimických zajímavostí. Typickým jídlem v zemi je syrový slaneček, který je jedním z nejlepších předkrmů na světě. Krom ryb jsou v zemi velmi oblíbené mléčné výrobky, krom jogurtů jsou to především sýry, například vynikající gouda. Navštivte některý z místních obchodů se sýry, jistě si vyberete.

Snadno dostupné Nizozemsko

Do země můžete přicestovat několika způsoby. Nejrychleji je to samozřejmě letecky, taková cesta vám bude trvat asi hodinu a půl. Využít můžete i svého vozu, cesta by vám v závislosti na dopravní situaci měla trvat osm a více hodin. Cesty v zemi jsou velmi dobře zančené i udržované, jediný problém může nastat při parkování, což je problém ve většině velkých měst po celém světě. Do Nizozemí můžete vyrazit i autobusem či vlakem. Vybírat můžete i ze široké škály ubytování, přes hotely, hostely až po kempy či hausbóty.

Nizozemsko plné krásných míst

Krásných míst v zemi je opravdu mnoho. Malé vesničky, hráze bránící Severnímu moři, krásná krajina poseta mlýny. Nádherná jsou i města, ať už se jedná o Utrecht, Rotterdam či hlavní město Amsterdam. Do země se dá jet kdykoli, nejoblíbenější je však jaro, především díky jednomu ze symbolů země, tulipánům. Překrásné jsou i třešňové sady a další rostliny. Nizozemí je skvělým místem pro kohokoli a kdykoli.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Na co nás láká Egypt?

Na co nás láká Egypt?

Egypt patří mezi nejoblíbenější turistické destinace vůbec. Jiný kontinent, jiná kultura, historie, tisícitelé památky a moře jsou těmi největšími lákadly. V Egyptě čeká na každého z nás spousta nového, nepoznaného. Letovisek, ve kterých můžete svou dovolenou strávit, je mnoho. Pojďte se tedy podíva…

Řecko láká krásnou přírodou

Řecko láká krásnou přírodou

Dovolená v Řecku určitě láká mnohé lidi hned z několika důvodů. Těch je opravdu požehnaně a nejčastěji se uvádí pochopitelně krásné pláže s čistým mořem a také hodně bohatá historie Řecka, která sahá až do antických dob. Mnohé turisty láká Řecko mimo jiné také z hlediska přírodních krás. Těch je v Ř…


Jarní České Švýcarsko láká k procházkám

Jarní České Švýcarsko láká k procházkám

České Švýcarsko se nalézá v okrese Děčín mezi obcemi Hřensko a Chřibská. Zaujímá oblast při státní hranici se Německem, která ho odděluje od NP Saské Švýcarsko. Geologicky náleží do Děčínské vrchoviny.

Rhodos láká nejen na počasí

Rhodos láká nejen na počasí

Skvělá dovolená potřebuje řádnou přípravu. Prvním krokem je výběr správné destinace. Pokud milujete slunce, koupání v moři a skvělou atmosféru, může to být jedině ostrov Rhodos. Rhodos je čtvrtým největším řeckým ostrovem, nabízí hornatý povrch, středomořské klima a bohatou flóru i faunu. Podle lege…