verze pro tisk

Noční život: Kam na dovolenou

24. květen 2011 Noční život: Kam na dovolenou

Zajdete si rádi do klubu či na diskotéku? Ve kterých evropských městech to v noci nejvíce žije? Podívejte se na několik tipů, kam do Evropy vyrazit za zábavou!

Londýn

Hlavní město Velké Británie je téměř synonymem pro bohatý noční život. Zdejší kluby, bary a diskotéky uspokojí i ty nejnáročnější „pařmeny“. V Londýně jsou dokonce části města rozdělené přímo podle druhu hudby, na které se tamější noční podniky zaměřují. Ve Farringdonu, Hoxtonu či Schoreditchi si přijdou na své všichni fanoušci drum´n´bass, house a trance – zejména v nejlepších londýnských klubech Fabric a Turnmills. Ve West Endu, především v okolí Leicester Square, Mayfair a Piccadilly, se pak vyřádí fandové funky, hip hopu či R&B – například v klubech Funky Buddha, Mahiki nebo Cafe De Paris.

Barcelona

Jedním z největších evropských center nočního života je bezesporu španělská Barcelona. Noční život se zde sice probouzí později než v jiných městech (až kolem 23. hodiny), ale opravdu stojí za to. V barech to žije většinou do tří do rána, na diskotékách pak až do šesté hodiny ranní. Vypravíte-li se do Barcelony, určitě navštivte bar Port Olímpic nebo některé z barů s označením Xampanyerías – tady totiž můžete ochutnat výborná katalánská šumivá vína, které jinde nenajdete. Milovníci tance by neměli opomenout návštěvu klubu Up And Down. Chcete-li si zatančit tradiční flamenco, tango či salsu, zajděte do tanečního klubu Tablao Flamenco Cordobes.

Berlín

Německá metropole žije podle nejnovějších trendů, což poznáte právě především na místních diskotékách a klubech. Většinu z nich najdete v částech Friedrichshein, Mitte a Prenzlauer Berg. Zcela odlišnou atmosféru nočnímu životu dodávají netradiční prostory, v nichž jsou podniky umístěny – ať už v bývalých továrnách či průmyslových stavbách. Vyhlášené kluby jsou pivovar Kulturbrauerei, Pfefferberg, Kalkscheune a také bývalá pekárna Brotfabrik či Arena.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Josef

neděle, 12. duben 2015
07:49

Letoviska s nočnim životem najdete na www.kickstart.cz


posted by: Josef [Odpovědět]

Čtěte také...

Záhadná a překrásná Opera House v Sydney- Zážitek na celý život

Záhadná a překrásná Opera House v Sydney- Zážitek na celý život

Toužíte poznat ve vašem životě něco krásného, neobyčejného a unikátního? Chtěli byste se alespoň jednou v životě dotknout kousku jedinečné a záhadné historie? Neopakovatelný zážitek vám jistě dopřeje jedno z nejkrásnějších měst na světě- Sydney a jeho opěvovaná Opera House.

Chcete skvělou dovolenou? Zkuste Kypr last minute!

Chcete skvělou dovolenou? Zkuste Kypr last minute!

Ve východní části Středozemního moře se nachází nádherný ostrov Kypr, ideální místo pro dovolenou. Geograficky spadá sice k Asii, kulturně náleží spíše Evropě, setkává se zde hned několik kultur, především řecká, turecká a britská. Kypr je rozdělen na dvě části, severní tureckou a jižní řeckou, Kype…


Potřebujete tip, kam na dovolenou?

Potřebujete tip, kam na dovolenou?

Pokud byste si rádi vyjeli na nějakou fajn dovolenou a potřebujete nějaký opravdu jedinečný typ, kam se zajet podívat, potom se nahlédněte na vskutku vynikající webové stránky dobre-cestovani.cz. Umožní vám zažít opravdovou dovolenou na exotických místech naší planety. Cestujete rádi a ještě raději …

Za dovolenou do Čech

Za dovolenou do Čech

Pokud mát rádi spojení romantiky, poznávání, zábavy a aktivního odpočinku, je pro vás jedinečnou volbou prázdninového ubytování Babiččino údolí.