verze pro tisk

Norsko je ideálním místem nejen pro rybolov

30. květen 2010 Norsko je ideálním místem nejen pro rybolov

Milovníci přírody, dobrodružství a poznávání již nemusí na rodinných dovolených trpět, jak tomu často bývalo v minulosti. Trend jižních destinací již není převládající a na dovolenou dnes můžete zamířit prakticky kamkoli. Například Norsko je zemí, které vás krásou přírody naprosto nadchne. Obdivovat můžete fjordy, údolí i hory, krásná jezera i vodopády. Země má 37 národních parků, které čekají na vaši návštěvu. Krom přírody stojí za poznání i místní obyvatelstvo. Norové jsou přátelští a hrdí obyvatelé nádherné země, na rozdíl od některých národů nemají problém s komunikací v anglickém jazyce. Nejvíce o Norsku se tedy dozvíte právě od nich.

Norsko, země fjordů i vodopádů

Krom krás vytvořených přírodou stojí za vidění i města, která vytvořil člověk. Hlavní město Oslo nabízí mnoho krásných budov, muzeí i restaurací a obchodů. Hanzovní domy najdete ve městě Bergen, centrum zimních sportů Lillehammer není třeba díky olympijským hrám nijak zvlášť představovat. Krásné je i město Trondheim chlubící se katedrálou nebo pevností Kristiansten. Mnoho lidí volí Norsko i kvůli rybaření, což je velmi oblíbená aktivita prakticky po celý rok. Za rybolovem můžete vyrazit sami nebo organizovaně se zájedzem. Skvělým místm je souostroví Lofoty.

Norsko s plným žaludkem

Rybaření však zdaleka není jediným sportem, který můžete v Norsku provozovat. Zimní sporty jsou zde samozřejmostí, oblíbená je však i horská turistika, cykloturistika, pro některé možná překvapivě i vodní sporty. Nevynechejte ani návštěvu místní restaurace, kde budete mít příležitost ochutnat maso losa či soba, které na českém jídelníčku nenajdete. Velmi často se zde připravují ryby. Pokud vám nezachutnají zde, pak už asi nikde, Norové jsou v jejich přípravě totiž skutečnými mistry. Typický je pro Norsko hnědý sýr s nasládlou chutí, který se připravuje z kozího mléka. Hlavním jídlem dne je večeře, kterou si užívají především v rodinném kruhu. Co jste možná nevěděli je to, že Norové milují kávu. Návštěvá místní kavárny se tak stává nezbytností.

Norsko pro rodinu i jednotlivce

Nestojíte-li o klasickou dovolenou na přeplněné pláži, ale naopak toužíte po klidu a rozjímání obklopeni nádhernou přírodou, zkuste o letošní dovolené ještě popřemýšlet. Norsko má vysokou životní úroveň, místní obyvatelé jsou zvyklý dodržovat předpisy, což se odráží na celkovém pocitu, který si s sebou ze země odvezete. Norsko je skvělým místem pro každého, kdo ví, co od své dovolené očekává.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Wellness pobyt v zahraničí: Lákavým místem je Maďarsko

Wellness pobyt v zahraničí: Lákavým místem je Maďarsko

Také už vyhlížíte dobu dovolených a přemýšlíte o tom, kam byste vyrazili za odpočinkem? Pokud vás lákají wellness pobyty, nemusíte se ohlížet pouze po tuzemsku. Velmi lákavou destinací pro wellness pobyty v cizině je Maďarsko.

Nejen letní dovolená v Rakousku

Nejen letní dovolená v Rakousku

Dovolená v samotném srdci Rakouských Alp je snem nejen každého lyžaře a běžkaře, ale také nejednoho milovníka horských túr, návštěv zajímavých historických památek a přírodních parků. To vše a mnohem více nabízí luxusní čtyřhvězdičkový wellness hotel Fürstenhof.


Do Istanbulu nejen za nákupy

Do Istanbulu nejen za nákupy

Istanbul je kosmopolitní, největší a nejnavštěvovanější město Turecka. Zároveň je to jediné světové město, které leží současně na dvou kontinentech – v Evropě a v Asii. V Istanbulu si užijete nevšední atmosféry. V klidu tu vedle sebe žijí lidé nejrůznějších kultur i vyznání. Turisté sem jezdí několi…

Rhodos láká nejen na počasí

Rhodos láká nejen na počasí

Skvělá dovolená potřebuje řádnou přípravu. Prvním krokem je výběr správné destinace. Pokud milujete slunce, koupání v moři a skvělou atmosféru, může to být jedině ostrov Rhodos. Rhodos je čtvrtým největším řeckým ostrovem, nabízí hornatý povrch, středomořské klima a bohatou flóru i faunu. Podle lege…