verze pro tisk

Nový druh turismu v Egyptě: Bazén pouze pro ženy a hotel bez alkoholu

3. květen 2013 Nový druh turismu v Egyptě: Bazén pouze pro ženy a hotel bez alkoholu

V oblíbené turistické destinaci Hurghada otevřeli hotel, kde vám alkohol určitě nepřinesou. Navíc, na horní patro mají muži vstup přísně zakázán.

"Myšlenka otevřít hotel bez alkoholu nemá podporovat žádné konkrétní hnutí, ale spíše zavést nový druh turistiky," uvedl majitel hotelu Jásir Kamál pro egyptskou státní agenturu MENA.

Management hotelu věří, že přitáhne zejména pozornost turistů, kteří uznávají islámskou kulturu a její tradice. Kamal však dodal, že hotel je otevřený pro všechny, bez ohledu na vyznání.

Alkoholem to však nekončí. Hotel Les Rois vyhradil jeho horní patro s bazénem výlučně pro ženy. Před neoprávněným vstupem mužů ho hlídá ochranka. Podle muslimů by totiž měli být lidé opačného pohlaví, kteří spolu nemají vztah, zásadně oddělení.

Egyptská vláda začátkem tohoto roku oznámila plány na omezení licencí na alkohol v některých částech země. Někteří touroperátoři se však obávají, že otevírání hotelů s omezením prodeje alkoholu může zahraničních turistů naopak odradit.

Nově otevřený tříhvězdičkový hotel nabízí ubytování v 183 pokojích. Disponuje dvěma bary, anglickým pubom a třemi restauracemi s mezinárodní kuchyní.

Hurghada, EgyptHurgada, Egypt, Zdroj: dreamstime.com

Letovisko Hurghada se přeměnilo s malé rybářské osady na dnešní druhé největší město na pobřeží Rudého moře, které se neustále rozrůstá. Leží jihovýchodně od Káhiry. Láká na překrásné, většinou soukromé, písečné pláže patřící k hotelovým resortem, šnorchlování v hlubinách Rudého moře a plavby jachtou na ostrov Giftun.

Navzdory nepokojům v souvislosti s vládou a svržením prezidenta Mubaraka zůstává orientální Egypt stále jednou z nejžádanějších letních destinací. Podle CNN krajina za loňskou sezónu zaznamenala 17% nárůst turismu.

zdroj cestovanie.aktuality.sk

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Hotel Sněženka v Jeseníkách

Hotel Sněženka v Jeseníkách

Ubytování Jeseníky a relaxaci v čistém, divokém, prostředí romantické přírody, na dosah vrcholu Králického Sněžníku nabízí horský hotel Sněženka. Tříhvězdičkový horský hotel Sněženka nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných prostorách hotelu, který hostům nabízí příjemný komfort a dostatek pohodlí …

Nejoblíbenější hotely v Egyptě

Nejoblíbenější hotely v Egyptě

Krásnou zemí, nabízející odpočinek, slunce, relax na pláži a zároveň dostatek historických památek je bezesporu Egypt, země v severovýchodním cípu Afriky. Vynikajícím místem pro vaši dovolenou je pak letovisko Hurghada, jež nabízí výbornou kombinaci písčitých pláží, korálových útesů a zároveň je dob…


Nový obsah autolékárničky na vaše bezpečné cestování

Nový obsah autolékárničky na vaše bezpečné cestování

Ať chceme, nebo ne, obsah autolékárničky se prakticky neustále mění a podle vyhlášky MD ČR 283/2009 Sb. bude povinná výbava do určité míry opět změněna. Samotní motoristé mohou láteřit, jak chtějí, nicméně v případě, že si lékárničku ve voze nevymění, riskují poměrně vysoké pokuty.

Zápas Premier League jako skvělý dárek

Zápas Premier League jako skvělý dárek

Hledání vhodného dárku pro muže k Vánocům anebo narozeninám je velmi složité. Zatímco ženy si mnohdy libují v kvalitním značkovém oblečení, pánové holdují spíše dobrému alkoholu a fotbalu. Nakupování nějakých drahých lahví alkoholu není úplně optimální, a tak se vyplatí vsadit spíše na fotbal, a to …