verze pro tisk

Paříž: Město plné světel

11. prosinec 2011 Paříž: Město plné světel

Již před více než 150 lety vyřknul jeden velice významný člověk větu: „Paříž je vše, co chceš“. Vždyť kdo by odolal překrásným pařížským památkám, nikdy nekončícímu nočnímu životu a miliónům světel? Toužíte po romantice? Pak navštivte Paříž.

Paříž v dobách minulých

Historie Paříže sahá již do období Keltů, kteří si na ostrově Ile de la Cité začali budovat své první příbytky. Byl vybudován Louvre, který sloužil na počátku pouze jako obranná pevnost. Již ve 14. století musely být rozšířeny hradby města, neboť Paříž měla již více než 90000 obyvatel. Na západní straně města se poté začala usazovat zejména šlechta. Po roce 1832 v Paříži nastaly velké rekonstrukce celého města, které svou krásou okouzluje dodnes.

Nejznámější pařížské památky

Eiffelova věž

Eiffelova věž je symbolem města Paříže a proslavila se po celém světě. Vždyť koho by neokouzlila 300 metrů vysoká věž? Nekrásnější je tato věž v noci, kdy se rozzáří tisíci překrásných světel. Říká se, že dokud jste neviděli Eiffelovu věž, neznáte Paříž.

Louvre

Tento palácový komplex je pravým architektonickým skvostem. Součástí Louvre je světoznámé muzeum, ve kterém se můžete kochat překrásným obrazem Mona Lisy.

Centrum pařížské zábavy

Les Champs Elysées je nejznámější pařížskou třídou a současně zábavním centrem. Naleznete zde ty nejluxusnější restaurace, kavárny a obchody. Každoročně se zde 14. července koná vojenská přehlídka, která má připomenout výročí dobytí Bastily. Na této pařížské třídě se zajisté nebudete nudit.

Francouzská kuchyně

Paříž je městem, které má opravdu co nabídnout také milovníkům chutného jídla. Mezi největší delikatesy zajisté patří francouzské sýry. Pokud vám opravdu vyhládne, vyzkoušejte třeba pařížskou kachní specialitu či Kouglof- bábovku s rozinkami. Večeři můžete zakončit sklenkou výborného vína.

Pařížský temperament

Lidé v Paříži si dokáží užívat každé volné chvilky. Jsou velice temperamentní a přátelští. V Paříži můžete navštívit nekonečné množství památek nebo si jen tak užívat romantickou atmosféru. Paříž je městem světel, které vás zaručeně okouzlí, a budete se sem neustále rádi vracet.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Přemýšlíte o tom, kam si v tomto chladném počasí udělat výlet, ale nic vás nenapadá? A co takhle Vídeň - město plné zábavy a překvapení? Že nepatříte mezi milovníky historických památek? To ale vůbec nevadí. Vídeň totiž skrývá i jiná tajemství.

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Toužíte po poznávání nových kultur? Máte rádi nespoutanost a překvapení a potřebujete si odpočinout od pracovního stresu? Toužíte zažít vášeň ve víru tanečních rytmů? Potom navštivte Madrid, město v rytmu Flamenca.


Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Toužíte po tom vysadit a udělat si malý výlet? Na cestu do zahraničí však již nezbývají peníze? Nevadí! I v Čechách totiž najdete místa s bohatou historií. Jedním z nich je právě Český Krumlov.

Buenos Aires: Město na březích Río de La Plata

Buenos Aires: Město na březích Río de La Plata

Zatoužili jste někdy po návštěvě největšího a nejrušnějšího města Argentiny - Buenos Aires? Chtěli jste vždy alespoň zahlédnout břehy Río de la Plata či na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je tančit pravé argentinské tango? V mém dnešním článku se svého snu můžete alespoň dotknout.