verze pro tisk

Piešťany lákají v mnoha ohledech

13. říjen 2010 Piešťany lákají v mnoha ohledech

Když se řekne slovo Piešťany, tak se spousta lidí vybaví zejména překrásné lázeňské prostředí, hodně zajímavých procedur a také tolik potřebný klid na odpočinek v lázeňském prostředí. Co se týká samotných procedur, tak ty se specializují zejména na léčení pohybového aparátu, respektive kloubů, svalstva a také nervové soustavy.

Odpočinek a pohoda na jednom místě

Za svou pověst jsou Piešťany vděčné zejména doslova unikátnímu pramennému systému vyvěrajícímu z hloubky úctyhodných 2 kilometrů. Voda se podílí na tom, že vzniká tradiční zdejší sirné bahno. Pokud člověk hledá, kam by složil hlavu v tomto městě, tak je třeba říct, že ubytovanie Piešťany nabízí ve velkém množství a také v různé paletě možností. Ubytovat se je možné jak v luxusních hotelech, tak i v apartmánech a pensionech rodinného typu. V letním období je možné také využít zdejšího kempu a postavit si v něm svůj stan. Co se týká ubytování pro opravdu luxusního hosty, tak hotel Piešťany také mohou nabídnout opravdu luxusní a to až několikahvězdičkový.

Velmi oblíbená vodoléčba

Pokud se vrátíme k samotným službám, tak mimo bahenních zábalů je možno absolvovat celou řadu rozličných masážních kúr. Hojně využívaná je třeba masáž lávovými kameňmi. Kdybychom měli jmenovat celkový počet všech léčebných kúr, tak bychom se bez větších problémů dostali až k číslici 60. Lidé milují mimo již zmiňované procedury také třeba vodoléčbu anebo uhličité terapie.

Trávení volného času

Ve volném čase nabízejí tyto lázně mimo jiné také spoustu možností trávení volného času. Za své mluví třeba termální koupaliště Eva anebo několik tenisových kurtů. Zajet si mohou ubytovaní hosté také na nedalekou Slńavu, kde se dá věnovat třeba jachtingu anebo rybolovu. Samozřejmostí jsou také různá symposia a festivaly či jiné kulturní akce. Ty jsou pořádány jak v kongresovém sále, tak i třeba v různých venkovních prostorách.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená ve wellness hotelu: příjemný odpočinek s mnoha wellness procedurami

Dovolená ve wellness hotelu: příjemný odpočinek s mnoha wellness procedurami

Cestování do zahraničí za wellnes pobyty se stalo zejména v posledních letech velkým hitem. Lidé si na dovolené chtějí užít více než jen koupání, pobyt na sluníčku a odpočinek v hotelu. Vyžadují také nadstandardní služby. A právě wellness procedury jsou tím, co turistům umožňuje si dovolenou užít je…

Nejznámější muzea v Lutychu lákají

Nejznámější muzea v Lutychu lákají

Belgie je zemí, která má určitě svým návštěvníkům co nabídnout. Poměrně zajímavým městem je Lutych. Vydat se sem můžete prakticky za čímkoli a nudit se nebudete. My jsme ale vybrali několik muzeí, která by vaší pozornosti při návštěvě Lutychu neměla uniknout. Tato muzea jsou typická opravdu starobyl…


Chalkidiki lákají nejčistšími a nejdelšími plážemi v Řecku

Chalkidiki lákají nejčistšími a nejdelšími plážemi v Řecku

Řecký poloostrov Chalkidiki, nacházející se jihovýchodně od Soluně, je stále vyhledávanější turistickou destinací. Tvoří ho poloostrovy Kassandra, Sythonia a Athos. Nejkrásnější je právě Kassandra, proto se podíváme na jeho letoviska a okolí.

Ubytování v okolí Piešťan

Ubytování v okolí Piešťan

Slovensko je zemí velmi bohatou na různá lázeňská města a obce. Zároveň je možné v této zemí zhlédnout také velké množství krásných historických památek a navštívit velmi zajímavé přírodní lokality. Když se řekne sousloví slovenské lázně, tak se mnohým vybaví Piešťany. Tato krásná obec nabízí prakti…