verze pro tisk

Proč české turisty láká Švýcarsko

31. květen 2010 Proč české turisty láká Švýcarsko

Čokoláda, hodinky, prvotřídní banky nebo otvírací nůž...to vše evokuje jedinou zemi, Švýcarsko. Švýcarsko je stejně jako Česká republika vnitrozemským státem. Země je rozdělena na 26 kantonů, přičemž každý má vlastní ústavu, vládu i zákony a překvapivě i výši daní. Aby toho nebylo málo, země má čtyři úřední jazyky, a to němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu. Švýcarsko je skvělým tipem na dovolenou letní i zimní, v každém ročním období si zde najdete to pravé pro vás. Dvě třetiny země pokrývají hory, lesy či pastviny, Švýcarsko má i několik památek na seznamu UNESCO, můžete sem tedy vyrazit nejen za krásnou přírodou.

Švýcarsko má hrdé obyvatele...právem

Švýcaři jsou na svou zemi právem hrdí, jsou srdeční a neváhají vám kdykoli pomoci nebo poradit. Místním se přiřazují i takové vlastnosti jako jsou preciznost, pracovitost a dochvilnost, zkrátka v zemi je řád, který je všeobecně dodržován a respektován a zdá se, že zde vše skvěle funguje. Prostě správně promazaný stroj, stejně jako hodinky místní výroby. Do země se dostanete autobusem, autem, vlakem nebo letadlem. Pokud zvolíte dopravu vlastním vozem, nejlepší je jet přes Německo, které při té příležitosti můžete rovněž navštívit.

Švýcarsko filmové i hudební

Široký je rovněž výběr ubytování, vybírat můžete mezi hotely všech cenových kategorií, skvělou volbou je rovněž ubytování v soukromí, pronajmout si můžete i chatu či byt. Levnější variantou jsou kempy nebo mládežnické ubytovny. V zemi můžete navštívit velké množství nejrůznějších festivalů, hlavně těch hudebních je zde opravdu spousta. Od rocku, přes jazz až po vážnou hudbu, záleží pouze na vašem vkusu. Krom hudebních fanoušků jsou vítáni i milovníci filmu na filmovém festivalu v Locarnu, loutkaři se scházejí v Luganu.

Cyklistické stezky i pochoutky, to je Švýcarsko

K oblíbeným kratochvílím patří ve Švýcarsku především zimní sporty, země se však skvěle hodí i pro turistiku. V zemi se nachází na 60 tisíc kilometrů načených turistických tras. Pokud jste zdatní v jízdě na horském kole, místní trasy a stezky vás jednoduše nadchnou. Nacházejí se tu všechny stupně obtížnosti, skvěle si pobyt ve Švýcarsku užijí rodiny s dětmi i vrcholoví sportovci. Po dni plném náročných sportů je čas na pořádné občerstvení. V jednotlivých kantonech se rozvíjelo kuchařské umění až k dokonalosti a dnes si tak můžete ochutnat v každém koutě země jinou delikatesu. K typickým součástem jídel patří brambory a ementál. Švýcarsko je výrobou sýrů slavné po celém světě, není divu, že sýrová pochoutka fondue pochází roněž odtud. Výborné jsou i místní uzeniny, čokoláda i skvělé víno, především bílé. Švýcarsko je zemí, kde vám bude nejen chutnat, je to země horských štítů, krásné přírody a mnoha příležitostí pro vaši dovolenou.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jarní České Švýcarsko láká k procházkám

Jarní České Švýcarsko láká k procházkám

České Švýcarsko se nalézá v okrese Děčín mezi obcemi Hřensko a Chřibská. Zaujímá oblast při státní hranici se Německem, která ho odděluje od NP Saské Švýcarsko. Geologicky náleží do Děčínské vrchoviny.

České Švýcarsko: Objevte kouzlo divočiny v nejmladším národním parku Česka

České Švýcarsko: Objevte kouzlo divočiny v nejmladším národním parku Česka

Za nádhernou krajinou, která je po staletí takřka neměnná, nemusíte jezdit do zahraničí. Skvostné zážitky prožijete i v tuzemsku. Jednou z nekrásnějších přírodních oblastí Česka je Národní park České Švýcarsko. Objevíte v něm kouzlo divočiny a ohromí vás nevšední pohledy na tamní skalní útvary. Čes…


Rakouský Hinterstoder láká české lyžaře

Rakouský Hinterstoder láká české lyžaře

Hledáte alpské středisko nedaleko českých hranic? Pak vyzkoušejte mezi Čechy stále oblíbenější rakouský Hinterstoder, kde můžete lyžovat až ve 2 000 m! Z Čech i z Moravy sem dojedete za pár hodin.

Proč si vybrat dovolenou přes německé CK?

Proč si vybrat dovolenou přes německé CK?

Ve srovnání s nabídkami českých cestovních kanceláří zakoupíte u německých ck zájezdy až o 40% levnější a to se jistě vyplatí.